Skocz do zawartości
Gość marcin7927

Wymiary tarcz hamulcowych B5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Passata B5 99r. 1.9 TDI ATJ Kombi i chcę wymienić tarcze hamulcowe z przodu. Nie jestem tylko pewny jaką mam średnice bo bez demontażu tarczy ciężko zmierzyć. Moje pytanie jest czy mając tarcze o średnicy 282,5mm mogę bezproblemowo założyć tarcze 288mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jakie są wymiary tarcz w b5 tył chodzi o głębokość u mnie mam w aucie 245mm na 10 grubości i głębokość od wewnętrznej strony tarczy coś około 48mm, cała tarcza 58mm, mogłem się rypnąć o milimetr dwa, gdzie bym nie zamawiał po modelu i vinie proponowane mi są tarcze o głębokości do wewnętrznej 38mm a cała tarcza 48mm, co jest nie tak czy mogę zamontować taką tarczę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi wymiary się nie zgadzają, ale jeśli mówisz o średnicy 245 to zobacz z TRW tarcze DF2651 , tylko że całkowita wysokość 64, a nie 58.. Na pewno dobrze zmierzyles ? Może już aż tak starta jest ?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mierzyłem na aucie wyszło mi jakieś 48mm od wewnetrznej strony tarczy + 10mm grubość wychodzi mi 58 całość sam już nie wiem myslę że 2-3 mm to nie problem ale 10 mm to już raczej tak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może błąd pomiaru? Według ETKI po danych auta z Twojego profilu wychodzą mi 8d0615601a czyli TRW DF4026 o wysokości 48... Według katalogu 245 są tylko 2 rodzaje... Te i te co pisałem wyżej... Może spróbuj jeszcze raz zmierzyć ?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz pomiar ok mierzyłem suwmiarką i od góry tarczy do wewnętrznej części tarczy 48mm, tarcza zjechana mocno to nowa mogła mieć 46-47mmm :) no i plus te 10mm to wychodzi 56-57mm, no to mam dylemat mogę mieć przekombinowane tarcze, auto ze szwajcari od zakupu nie zmieniałem hebli dopiero teraz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak pójdziesz do sklepu z tarczą i może jak wyciągną z kartonu to dopasują... Może jakiś błąd jest w katalogach, a może ktoś założył tarcze od czegos innego...

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek daj mi vin powiem Ci co siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leszek daj mi vin powiem ci co siedzi.

 

wvwzzz3bzye460256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
288 i 245

 

Tak ok, ale mi chodzi o grubość tylnej to że 245 to wiem chodzi o jej grubość/głębokość

Edytowane przez Paragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego numeru vin wyszły mi te same co Ci podałem wcześniej ;)

 

Ten numer 8d0615601a

 

Nie widzę innego wyjścia jak iść do sklepu że starymi i dopasować albo wziąć na warsztat i spróbować dopasować je do auta...

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informacje jakie dokładnie tarcze podchodzą do mojego 1.9 AFN 1998r. WVWZZZ3BZXE123135.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku przód 8E0 615 301 A 282,5mm

 

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest wymiar tarcz hamulcowych w moim aucie? B5, 99 rok, AJM, napęd przód, vin: WVWZZZ3BZXP394579

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo proszę o info jakie tarcze i klocki do mnie, przód plus tył. AFN Kombi '98 WVWZZZ3BZXE290462.

 

EDIT:

 

Właśnie odkryłem że miałem automata i ktoś wsadził manuala. po VINie.

Edytowane przez Siuks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
288 i 245

Wielkie dzięki :)

Czyli do tarcz 312 droga wolna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo proszę o info jakie tarcze przód do mojego fałwika? B5 1,8T AEB 1998r. WVWZZZ3BZWP368244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności