Skocz do zawartości
Gość marcin7927

Wymiary tarcz hamulcowych B5

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej zrzucić koło i zmierzyć ja wg po numerze VIN i po pojemności silnika niby 280mm przód a okazało się że mam 288 bo ktoś zmienił na większe tył do wszystkich taki sam prócz 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej zrzucić koło i zmierzyć ja wg po numerze VIN i po pojemności silnika niby 280mm przód a okazało się że mam 288 bo ktoś zmienił na większe tył do wszystkich taki sam prócz 4x4
Dziwny splot zdarzeń sprawił że nie mam dostępu do tych tarcz, tak więc ponawiam pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafi mi ktoś sprawdzić rozmiar tarcz hamulcowych po vinie? Nie mam dostępu do auta a musze pilnie zamówić tarcze. Nr vin WVWZZZ3BZWE067569

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8E0 615 301 A 282,5 mm

 

Byłem w dwóch sklepach i w obu sprzedają tylko tarcze 282mm :blink Teraz pytanie czy nie przejmować się i brać 282mm czy brać z allegro 282.5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj symbol oryginału w sklepie i żeby po nim dobrali... Te 0,5 mm to może być też błąd pomiarowy i producent tarczy może po prostu mieć źle w katalogu wymiary podane... Przecież jak nie będzie pasować, zawsze możesz wymienić z paragonem.. Po prostu porównaj ze starą, ale to nie powinno mieć znaczenia...

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

EDIT : Żebyś miał łatwiej to ten symbol OE zamienia się na TRW DF4045, ZIMMERMANN 600-3208-20, ATE 24.0125-0115.1, czy też Bosch 0-986-478-872

 

U mnie w katalogu Bosch i TRW pokazują 282, a ATE i ZIMMERMANN 282,5, a i tak się wszystkie zamieniają.

Edytowane przez bartekj001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj symbol oryginału w sklepie i żeby po nim dobrali... Te 0,5 mm to może być też błąd pomiarowy i producent tarczy może po prostu mieć źle w katalogu wymiary podane... Przecież jak nie będzie pasować, zawsze możesz wymienić z paragonem.. Po prostu porównaj ze starą, ale to nie powinno mieć znaczenia...

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

EDIT : Żebyś miał łatwiej to ten symbol OE zamienia się na TRW DF4045, ZIMMERMANN 600-3208-20, ATE 24.0125-0115.1, czy też Bosch 0-986-478-872

 

U mnie w katalogu Bosch i TRW pokazują 282, a ATE i ZIMMERMANN 282,5, a i tak się wszystkie zamieniają.

 

Dobra nie będę ryzykował i wezmę te

http://allegro.pl/bosch-tarcze-klocki-przod-tyl-vw-passat-b5-282-5mm-i6574488235.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też wyszło 282,5

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
według mojego programu sprawdzonego po Twoim Vinie masz 280x22

 

Nie możliwe ten wymiar byl chyba tylko w 96r do tego inne klocki niż przy pozostałych tarczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tym autem jakieś dziwne przeboje były :D Kupiłem niby klocki pasujące do tego modelu a się okazało że mam z czujnikami tyle że tych czujników nie ma gdzie podpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tarczach firmy OPTIMA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pomóżcie bo sam już nie wiem jakie mam tarcze a czaS najwyższy na zmianę. WVWZZZ3BZWE385274. W jednym sklepie mówią ze 280 A w drugim ze 282.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie doczytałem przepraszam może mi ktoś na szybko odpowiedzieć jaka jest różnica zacisku miedzy 282 a 288? różni się tylko jarzmo?

Edytowane przez kaiteu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie klocki ceramiczne polecacie do tarcz textara na przód? Brać textar epad i nie kombinować czy może jednak coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brać nie kombinować ale tylko wtedy jak chcesz ograniczyć pylenie(bo wg wielu opinii dotyczących np White hamują dużo gorzej niż nieceramiczne texy). Jak ma porządnie hamować to 2301802

 

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałbym i mniejsze pylenie i też żeby hamowało dobrze. Ale tak dobrze nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy jest sens odgrzewać ten wątek jednak chciałbym zapytać o wymiary moich tarcz według VIN

VIN WVWZZZ3BZYP108073

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli można chciałem poprosić o rozmiar tarcz przód  do swojego auta:

silnik 1.9tdi 110km 1997r., VIN: WVWZZZ3BZWE063488.

DZIEKUJE

By marcin_pesel,

Kolego jedno pytanie zadajemy w jednym temacie, a nie trzech różnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności