Skocz do zawartości
ArturrO

Passek umarł nie odpala brak iskry

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pogorelich

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Moi drodzy mam pewne zapytanie.

 

W dniu wczorajszym pewien delikwent nie wyhamował i z dużym impetem wjechał mi w tył w wyniku czego stracił chłodnice i przedni zderzak bo nadział się na hak. Zaparkowałem VW na parkingu aby pomóc mu zepchnąć samochód z ulicy.

Po krótkiej chwili chcąc odjechać kluczyki do stacyjki i nic...

Wszystkie kontrolki się palą, w ubiegłą niedziele wymieniony akumulator i rozrusznik.

Kolega wziął mnie na linke, ruszył z miejsca i VW od razu załapał i odpalił. Wróciłem do akademika. Zgasiłem po czym znowu odpaliłem. Wszystko grało. Rano przed wyjazdem w dłuższą trasę odpalił bez problemu. Wrociłem i znowu nic. Kontrolki się palą, nie idzie iskra..

Moje pytanie jest takie:

Co mogło się stać w wyniku tego uderzenia w tył, że nie chce odpalić? To pytanie może wydawać się banalne ale wybaczcie, nie jestem mechanikiem a Passat od 7 lat spisuje się znakomicie i jest mi na codzień bardzo potrzebny.

Co mogło się "zruszyć" bądz popsuć w wyniku uderzenia, że rozrusznik nie kręci.?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o iskrze a w profilu masz diesla.

Stawiam na kostkę stacyjki, spróbuj na krótko na rozruszniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość witek32111

Witam szukam pomocy mam passatab4 2.0 115km i jest problem ostatnio jezdziłem przyjechalem do domu i zaczełem robic dzwi i radio dolalem oleju ., skonczylem wszystko to co mialem robic i nie chcial mi odpalic ., sprawdzalem iskre i nie ma myslalem ze cos z kopulka ale nie tez nie ma wymienilem palec tez nie ma ., ale z cewki dochodzi do kopulki ale juz kopułka nie puszcze na swiece i nie wiem co robic prosze pomocy !! PS, przestał mi tez otwierać z centralnego i zamykać"?! czy to cos z komputerem ? czy z cewka moze czujnik hala ale mysle tez nie bo niedawno byl wymieniany ., czy to cos blokuje zapłon czy co prosze o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że z kopułki nie wychodzi wysokie napięcie, sprawdź czy węglik w kopułce przepuszcza iskrę na palec rozdzielacza,jeśli nie wyjmij go wyczyść jego miejsce/:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że WN dochodzi z cewki do kopułki. Nie wiem jak to sprawdzałeś.

Ale najlepiej poproś o pomoc drugą osobę. Niech zakręci rozrusznikiem a Ty w tym czasie sprawdź czy na przewodzie wyjętym ze środkowego gniazda kopułki będzie iskra. Możesz wykorzystać do tych prób zapasową świecę, kładąc ją na blok silnika a do srodkowej elektrody dotykając ten przewód.

Jeżeli będzie, włóż przewód na swoje miejsce do kopułki i zdejmij przewód z dowolnej świecy. Ponownie zakręć rozrusznikiem i sprawdź czy na tym przewodzie będzie iskra. Jeżeli nie będzie iskry, uszkodzeniu mógł ulec grafitowy bolec w kopułce.

Jeżeli przy kręceniu rozrusznikiem iskra będzie a silnik nie zapali.....Sprawdź czy układ paliwowy działa lub czy zapłon jest we właściwym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli iskra jest a silnik nie zapala to też może oznaczać padnięty czujnik Halla. Brak informacji o obrotach wału silnika tym skutkuje - iskra piękna ale silnik nie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli iskra jest a silnik nie zapala to też może oznaczać padnięty czujnik Halla. Brak informacji o obrotach wału silnika tym skutkuje - iskra piękna ale silnik nie chodzi.

 

Bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka bzdura, ze u mnie kiedyś wymiana czujnika rozwiązała temat. Iskra była ale zanikała, wypadały zapłony aż zdychał. Im cieplejszy tym częściej zapłony znikały. Przykładanie fajki od cewki do bloku owocowało tym, ze iskra skakała. A weź zweryfikuj, czy jest jej tyle sztuk ile powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam w swoim pasku b3 nowy nie do ogarniecia problem. A mianowicie wymieniłem dziś czujnik temperatury wody(nie ukrywam trochę płynu wypchało) złożyłem wszystko i tyle było napraw lecz .... Passat odmówił posluszeństwa. Przestał odpalać. Kreciii długoo i tyle . znikneła iskra na swiecach co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij kopułke i zobacz czy nie ma rozy pod spodam a może jaiś kabel zdejmowałeś z świecy lub od cewki do kopułki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kable sciagnełem i włożyłem na nowo te od swiec jak i od kopułki i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż wszystko wyschnie. Zalałeś coś i nie zapali. I następnym razem napisz jeszcze w pięciu tematach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj aż wszystko wyschnie. Zalałeś coś i nie zapali. I następnym razem napisz jeszcze w pięciu tematach...

 

 

No sorki ale nie wiedziałem które forum bardziej pasuje i czy w którymś ktoś odpisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No sorki ale nie wiedziałem które forum bardziej pasuje

Tylko ty napisałeś na jednym forum w kilku tematach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bład ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A co do passacika jutro się odezwę dziś wziełem swiece kopułkę i przewody na dobre suszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na którymś kablu ze świec czy jest iskra, najlepiej z wpiętą jakaś starą świecą.

Na samym kablu może być słaba iskra, a ta powinna być mocna.

Ja kiedyś miałem saunę pod maską jak mi przewód strzelił i gdyby nie zatrzymanie na światłach i para z pod maski to bym nie stanął.

Zalane miałem wszystko a silnik pracował jak ta lala.

Odrobina wilgoci nie może zakłócić pracy silnika, gdyby tak było to w każdy wilgotny poranek fury by nie odpalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam Passata b4 1.8 90 KM i mam następujący problem, w samochodzie nie ma iskry.

 

Kupiłem drugi moduł bo stwierdziłem, że jest uszkodzony (jak zwierałem z kostki czujnika halla środkowy przewód to odzywała się przepustnica i pompa paliwa a iskry nie było.

 

Po założeniu nowego modułu dalej jest brak iskry. Podłączyłem moduł na "krótko" jak na początku tematu iskra jest.

Stacyjka została wykluczona przez próbę odpalenia na krótko.

 

Co może być uszkodzone, czy może to być immo? Jak to sprawdzić?

Edytowane przez patryk92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zwierałem z kostki czujnika halla środkowy przewód to odzywała się przepustnica i pompa paliwa a iskry nie było

Zwierałeś czyli omijałeś halla, sprawny hall to właśnie to "zwarcie".

Wymień halla w aparacie.

O jakim "module" piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł zapłonowy/cewka zapłonowa (nr części: 6N0905104) - to zostało wymienione.

 

Zgadza się, w ten sposób omijam halla (wywołuję sztucznie impuls do wygenerowania iskry - chyb, że się mylę)

Niestety po tym zabiegu odzywa się przepustnica i pompka a iskry dalej brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety po tym zabiegu odzywa się przepustnica i pompka a iskry dalej brak.

Iskra chcesz wywołać na kablu od cewki do aparatu czy jeszcze gdzie indziej.

Kręcąc aparatem przy sprawnym hallu też odezwie się pompka a iskry może nie być.

Wymień halla lub podmień na inny aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności