Skocz do zawartości
JAFO

Po sprzedaży samochodu.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie pewnego faktu.

Na nabywcy spoczywa konieczność wizyty w wydziale komunikacji po kupnie auta -fakt niezaprzeczalny.

Czy zbywający również zobowiązany jest do zgłoszenia faktu sprzedaży auta w wydziale komunikacji?

A jeśli tak, to jakie są reperkusje dla zbywającego, który fakt sprzedaży zgłosi ze znacznym opóźnieniem? Powiedzmy rocznym, dwuletnim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Trzeba wyrejestrować auto w wydziale Komunikacji i podobno jest to obowiązek.

Nie wiem jakie są kary - chyba żadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snoo
Czy zbywający również zobowiązany jest do zgłoszenia faktu sprzedaży auta w wydziale komunikacji?

A jeśli tak, to jakie są reperkusje dla zbywającego, który fakt sprzedaży zgłosi ze znacznym opóźnieniem? Powiedzmy rocznym, dwuletnim...

 

Ustawowy termin na zarejestrowanie i wyrejestrowanie auta to 30 dni. Przekroczenie terminu uchodzi bezkarnie bo nie ma przewidzianych kar.

Polecam jednak dopełnienie formalności - wyrejestrowanie trwa chwilę :) a przepisy mogą się zmienić ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo

Nie wiem, czy dobrze pamietam, ale chyba w regulaminach TU jest punkcik, ktory obliguje do powiadomieniach ich o fakcie zbycia pojazdu w terminie 30 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ubezpieczyciela wszystko gra, był powiadomiony.

Kilka chwil i:

http://www.motofakty.pl/artykul/powiadom_urzad_o_sprzedazy_auta.html

I faktycznie, wg artykułu ustawa nie przewiduje żadnych kar.

 

Jednak dobrze byłoby poznać Wasze opinie albo lepiej -fakty.

 

 

 

 

 

 

Dz.U. Nr 108/2005 r, poz. 908 art. 78 ust. 2 ustawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
regulaminach TU jest punkcik, ktory obliguje do powiadomieniach ich o fakcie zbycia pojazdu w terminie 30 dni.

Owszem, w wypadku braku takiego powiadomienia TU może nadal przysyłać (mimo zbycia pojazdu) rachunki na opłacenie OC na przyszłe lata.

A poza tym w razie jakichkolwiek problemów nowego właściciela czy ewentualnego podejrzenia, że auto brało udział w przestępstwie (np. wypadku) ma się "podkładkę", że to już nie było Nasze auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAFO, dla swietego spokoju WK i ubezpieczenie skladaj stosowne deklaracje, czyli zglos zbycie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JAFO, dla swietego spokoju WK i ubezpieczenie skladaj stosowne deklaracje, czyli zglos zbycie auta.

 

 

I tak też będzie zrobione, jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak też będzie zrobione, jak najszybciej.

 

Im szybciej, tym lepiej dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprzedniego paska sprzedałem koniec kwietnia, a w wydziale komunikacji zgłosiłem jakoś koniec czerwca i nic nie mowili:) pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nic nie mowili

I nie będą mówili, bo w razie czego to nie oni będą mieli problemy, tylko osoba, która sprzedała samochód (motocykl) i nie zgłosiła tego faktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Panowie porady. Jak wiecie sprzedałem auto na umowę kupna-sprzedaży. Dałem OC i pokwitowanie policji właścicielowi (dowód jest zabrany przez policję po wypadku). I teraz tak, zadowolny, że nie muszę kombinować ze szrotem itp. żeby wyrejestrować auto udałem się do Wydzału komunikacji by zawiadomić o zbyciu pojazdu. Wszystko piękno, fajno, ale tam Pan zaczął coś memrać, że jeśli właściciel nie zarejestruje auta czy coś takiego i, np sprzeda auto na części to i tak będzie ono wisiało w ewidencji na mnie i potem CEPIK może mnie ścigać czy cuś takiego ?? A ja się pytam z jakiej paki jak sprzedałem auto ?? Toć chyba nowy właściciel może mieć problemy jak nie zarejestruje auta... :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w umowie nie było wpisane, że sprzedałeś na ''części'', bo jeśli tak to jest tak jak mówi urzędnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w umowie nie było wpisane, że sprzedałeś na ''części'', bo jeśli tak to jest tak jak mówi urzędnik.

 

Znaczy się było tylko wymienione część z uszkodzonych elementów w "uwagach", a nie było napisane nigdzie, że sprzedaje na części :/ Więc jak?

Edytowane przez two_pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy się było tylko wymienione część z uszkodzonych elementów w "uwagach", a nie było napisane nigdzie, że sprzedaje na części :/ Więc jak?

 

To wszystko ok. uwagi wymienione zostały ze względu na ich uszkodzenie a to miało na celu obniżenie ceny auta. Moim zdaniem nie powinieneś mieć problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA dobrą sprawe nie ma czegoś takiego jak formalna sprzedaż na części. Sprzedajesz pojazd a nie czesci. Jesli nabywca nie przerejestruje auta i pozbedzie sie auta na czesci to on bedzie mial problem a nie Ty... najciekawsze jest to, ze nawet jesli auta juz miec nie bedzie, a nie ma zadnego papierku gdzie zapisane byloby, ze sprzedal autko to ciazy na nim obowiazek ciaglego ubezpieczenia, a jesli tego nie zrobi - wisi kara z UFG.

 

Zdazają się tez czasami takie przypadki, że po wsiach jezdzą mądre głowy, które proponują odkup wraków stojących na podworkach. I to co zostawiaja wlascicielowi wraku to papier, ze przyjeli np 500kg zlomu. I tu predzej czy pozniej pojawi sie problem jesli to 500kg zlomu bylo zarejestrowane w WK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale i tak muszę to jeszcze wyjaśnić w urzędzie w końcu to ich pracownik mi zaczął pier... takie farmazony a on chyba powinien wiedzieć najlepiej, a znając moje szczęście to ja wolę nie ryzykować ;) Co za kraj, wszędzie tylko problemy z tą biurokracją :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, ale i tak muszę to jeszcze wyjaśnić w urzędzie w końcu to ich pracownik mi zaczął pier... takie farmazony a on chyba powinien wiedzieć najlepiej, a znając moje szczęście to ja wolę nie ryzykować Co za kraj, wszędzie tylko problemy z tą biurokracją

Ty poprostu zgłaszasz zbycie pojazdu - urzędnik ma obowiązek zapisać informację na Twojej umowie kupna- sprzedaży adnotację o tym, że ten fakt zgłosiłeś do Wydziału komunikacji. Z Twojej strony to wszystko.

 

A co ja zrobię z Twoim samochodem (jako osoba która go kupiła ;) ) to już nie problem ani zmartwienie urzędnika w Twoim Wydziale Komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wydziale komunikacji załatwiłeś już wszystko... Sprzedałeś pojazd <to że uszkodzony to bez znaczenia>, poinformowałeś o tym - mam nadzieję że masz stosowną adnotacje na umowie, teraz zgodnie z przepisami nowy właściciel ma 30 dni na rejestrację.

 

Dla własnego spokoju możesz jeszcze przejść się do firmy ubezpieczeniowej i tez poinformować o zbyciu pojazdu - oczywiście uzyskując stosowną adnotację na umowie.

 

Po tym wszystkim położyć umowę z adnotacjami w bezpieczne miejsce, wypić dobrego browara i rozpocząć poszukiwania "nowego" B4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Czy jest możliwość wyrejestrowania auta i zostawienie sobie na części ,a jeżeli tak ,co trzeba zrobić i jak postąpić , żeby było ok.? Będę wdzięczny i .za wszelkie podpowiedzi dziękuję. Pozdrawiam Józek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności