Skocz do zawartości
Gość sebulaa

roztaw śrub 5x112 a ja założyłem felgi od opla 5x110

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebulaa

Witam

 

Mam mały mętlik w głowie. Pasek ma roztaw śrub 5x112, a ja założyłem felgi od omegi gdzie tam jest roztaw 5x110 . Z kim by nie rozmawiał mówi ze to nie mozliwe , a one ładnie pasują , oczywiscie po założeniu pierścienia centrujacego .

były sugestje że albo ja albo kolega w omedze miał cos zmieniane w roztawie śrub . Ale koła zimowe obydwaj zakładaliśmy oryginalne co do swojego samochodu . :orany:

 

Jak szanowne grono :vw: to widzi ??, czy to jest możliwe i normalne

czy róznica pomiędzy 110 a 112 nie ma większego znaczenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! ma znaczenie.jesli załozyłes takie koła to najpewniej sa przykrecone za pomocą tzw srub pływajacych ,które skutecznie niweluja takie małe róznice .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebulaa

właśnie chodzi o to że nie , były dane zwykłe krótkie oryginalne VW śruby . Dopiero to kilku miesiacach dałem dłuższe do alufelg ( koła są aluminiowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość że z Omegi pasują koła 5x110 bo jeśli się nie mylę to tam są sruby 12mm , a w Passacie 14mm , z tym że chyba ciężko się wkręcały w felgę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowalem zimowki to mialem felgi stalowe od Omegi ale koles powiedzial, ze nie beda pasowac, wiec kupilem, te od Audi A4. Znajomy mial tez przygode (ale nie w Passacie), ze zalozyl felgi wlasnie z 2mm roznica i po paru miesiacach okazalo sie ze ma tam niezly pasztet, nie pamietam z czym dokladnie, ale w kazdym badz razie jak jest 112 to zakladamy 112 a nie 111 czy 113. :vw: bo potem moze byc zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne,może przeczytaj na feldze czy napewno 5x110?Jak pasowały to może później rozwalić dziury w gniazdach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej swoim opelkiem (4x100) jeżdzilem 2 lata na fiatowskich felach (4x98). Troszke śruba nie trafiała w srodek otworu w feldze, ale nic powazniejszego sie nie dzialo. Nie oznacza to że polecam coś takiego!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebulaa

Czyli dalej konkretnie nic nie wiadomo. Nie ma konkretnej wypowiedzi że to może tak być ani że trzeb szybko zmienic te kola na 5x112 . Sruby o dziwo wkręcają się lekko bez żadnych problemów.

 

Więc nie wiem :zalamany:

zwalać je i kupić sobie inne czy kupowac nowe oponki i latać na tych dalej

 

Szkoda by było je wywalać bo fajne :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na piaście są dobrze spasowane , wsystkie 5 śrób wkręca sie bez oporu ,dokręcaj pożądnie śruby ,kontroluj czy się nie popuszczają i śmigaj / ja bym tak zrobił /.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie będziesz miał felgi w obu wersjach, czyli do niczego.

Jakby się uprzeć to każdą felgę można dospawać do piasty i bedzie jeździć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat. Otórz pozostaly mi ładne felgi po secaie toledo z rozstawem 5x100 no i chcialbym je nasadzic na passata. Pytanie czy ktos probowal taka przymiarke i co musialbym dokupic? wystarczyłyby dystanse z 5x112 na 5x100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odswiezam temat. Otórz pozostaly mi ładne felgi po secaie toledo z rozstawem 5x100 no i chcialbym je nasadzic na passata. Pytanie czy ktos probowal taka przymiarke i co musialbym dokupic? wystarczyłyby dystanse z 5x112 na 5x100?

 

Tak, ale dystans będzie minimum 20mm gruby i są dość drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Okazji ze zrobilo sie cieplej przymierzyłem felgi są to 17" na oponie 40profil i ET 35 .Rozstaw jak wspominalem u gory to 5x100 na piaste wchodza idealnie. Otwory wychodza mniej wiecej na 1/2 czy ktos w ogóle z kolegów stosował dystanse zmieniajace rozstaw na 5x112? Zapodaje link zdjecia https://zapodaj.net/e62b7a2d7d8c2.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności