Skocz do zawartości
Gość skowiak

Silnik 2.0 benzyna potrzebna opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ktoś wie ile byłoby zachodu z wymianą silnika z AZM na ALT? i czy ten ALT jest dużo lepszy? bo koni ma 15 wiecej ale za to 20V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam zestaw co Ty. 2.0+automat+gaz. We Wrocławiu muszę liczyć się ze spalaniem rzędu 15-16l/100km. Wiadomo, że sporo zależy od tego w jakich godzinach jeździsz i jaką trasą bo miasto miastu nierówne :) Wartości, które podałem są dla godzin szczytu i przejazdu dosyć mało przyjemną trasą (dużo świateł).

 

 

Dzięki za info. Właśnie myślę, że maksymalnie powinien spalac w korku 17 l gazu przy właczonej klimie. Ostatni rekord - dodam że klima nie była włączona tylko ogrzewanie w trybie ECON spalił 21 litrów gazu:) Muszę sprawdzić ile pali benzyny w takim samym trybie bo teoretycznie nie powinien palić wiecej niż 20% wartosci benzyny. Szkoda, ze mam takie kosmiczne spalanie bo z samochodu jestem naprawde zadowolony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Szkoda, ze mam takie kosmiczne spalanie bo z samochodu jestem naprawde zadowolony....

 

Zmień gazownika, mój azm spala do 13l/100km w mieście, trasa sztywno 10l/100km. Przegoń go po trasie i zobacz i faktycznie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga jutro zakładam gaz STAG jaki okaże się zobaczymy jak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie moge pomuc co do tych obrotow bo sie jeszcze nie spotkalem z tym w moim aucie, poszukaj na forum, napewno jakis szpec juz to opisal i wyjasnil:) vw pasat forum gora:), a co do opini na temat tego silnika 2.0 20v to powiem tylko tyle: posiadam samochod od roku, pierwszy vw, musze powiedziec ze autko smiga bez problemu, gdy go kupilem wymienilem wszystkie plyny w aucie oprucz plynu hamulcowego, zadnych wyciekow, zadnych problemow,swiece tez wymienilem, auto smiga co dziennie, moja zona lata nim do pracy dwa razy dziennie, lato zima, pali za kazdym razem, spala w zaleznosci od nastroju zony:) sredio robie nim 500 mil na pelnym baku, na trasie 600 mil, spalanie miesci sie w normie jak narazie, zrobile w ciagu roku 20000 mil i zadnego problemu z autkiem, oleju polyka to przyznam, ale wole dolewac jak by mialo przybywac go;) ciagle ma swiezy olej:) silnik pracuje rownomiernie, zbiera sie odpowiednio dla moich potrzeb, jak narazie zadowolony z ALT

 

Cała prawda - ALT 2.0 20v spisuje się rewelacyjnie.

 

Spalanie na trasie przy 120-130 km/h 7 litrów. W miescie 9,5 do 10 litrów - tylko jedna wskazówka - nie kręcic wyzej jak 3000 obr/min na kazdym biegu. Czyli spokojna jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z poprzednim moim postem chciałem zapytać czy ktoś zna budowe ALT i AZM czy one różnią się tylko górą?(głowica?) i paskami rozrządu? Moża z AZM zrobić ALT czy to jednak jest nie możliwe. Jeśli ktoś coś wie na ten temat prosze o info dzieki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moża z AZM zrobić ALT czy to jednak jest nie możliwe.

 

Jak wymienisz cały silnik to się da ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jak zmienie to zmienie. Ale mnie chodzi najtańszym kosztem czy różnica w budowie jest znaczna i sie nie opłaca rzeźbić? przydałby sie jakis schemat ALT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy różnica w budowie jest znaczna

Raczej tak, uszczelki pod głowicę są dedykowane do obu silników inne zatem nici z przekładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sloma22

ja mam 2.0 20V od 6 miesiecy z 3 letnim gazem i mi berze litr na 1000:( w sumie sie tym za bardzo nie przejmuje bo mam olej za darmo:)słyszałem juz pare opini ze tak juz musi być. Teraz tak z innej beczki wszyscy co macie 2.0 benzyne...właśnie jest prowadzona akcja serwisowa na wymiane cewek od świec !!jak macie orginalne to jest szansa ze wymienią wam za darmo ja wymieniłem 2 bo pozostałe wymienione były juz wczesciej na zamienniki przez poprzednika. POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym dokładnie polega akcja znaczy mam sie po psrotu zgłosić do serwisu? Jakieś więcej info na ten temat posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Stinger sądząc po podpisie nie posiadasz silnika ALT (130kM) w którym są pojedyncze cewki dla każdego cylindra bezpośrednio na świecach. Swoje niestety musiałem wymienić kolejno po montażu gazu.

Silnik ogólnie ładnie się zbiera (na benzynie i gazie) i bardzo lubi olej, ale taki jego urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu myslałem ze to sie tyczy wszystkich a za bardzo nie wiedziałem o co chodzi z wymiana cewek w liczbie mnogiej. Bo ja mam jakby jedna:) ale spoko juz rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uwaga jutro zakładam gaz STAG jaki okaże się zobaczymy jak będzie

 

no i jak tam kolego na gazie Ci się autko sprawuje?

 

ogólnie z tego co widzę na gazie ładnie PASSki jeżdżą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

ogólnie z tego co widzę na gazie ładnie PASSki jeżdżą :)

 

Jeśli zamierzasz założyć gaz to nie musisz się silić na droga instalację. Nasze silniczki są idealne do gazu. Ja mam BRC i jak do tej pory żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam cos od siebie w kwestii apetytu na olej.Kupujac auto,nie poczytalem opinii.Kupilem,zmienilem na dzien dobry olej i pierwszym zaskokiem byla dla mnie swiecaca kontrolka niskiego poziomu oleju po przejechaniu 4 tys km.Nigdy w zadnym silniku nie mialem tak duzego zlopania oleju jesli byl w pelni sprawny.Przyjzalem sie dokladniej temu,co leci z rury w roznych warunkach i postanowilem wymienic uszczelniacze zaworow.Dymu co prawda podczas jazdy za utem nie bylo wcale,ale po dluzszym postoju i pracy na wolnych a pozniej dodaniu gazu,puszczal zawsze chmurke blizej nieokreslonego dymu.Uszczelniacze wymienilem,bez zdejmowania glowicy....i jak na dzis jest duuuuzo lepiej.Nastukalem na liczniku ponad 8 tys km i ubylo moze z 0.2 do 0.3 litra(liczac ze miedzy max a min na bagnecie to jest jeden litr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Uszczelniacze wymienilem,bez zdejmowania glowicy....i jak na dzis jest duuuuzo lepiej.Nastukalem na liczniku ponad 8 tys km i ubylo moze z 0.2 do 0.3 litra(liczac ze miedzy max a min na bagnecie to jest jeden litr)

 

Sam wymieniałeś, bardzo skomplikowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam wymieniałeś, bardzo skomplikowane?

 

Skomplikowane nie jest,wrecz proste i przyjemne ale bez sprzetu (klucz dynamometryczny,scisk do rozpinania i zapinania sprezyn zaworowych,przyrzadzik do zdejmowania i zakladania uszczelniaczy i cala reszta narzedzi) lepiej nie podchodzic do tematu.Koszt kupna calego sprzetu kilkanascie razy przkracza koszt robocizny w warsztacie.Problem w tym,zeby znalezc fachowca "starej daty" ;).Mechanik szkolony tylko w serwisach na dzien dobry powie ze sie nie da i ze trzeba zwalac glowice.A w kazdym 8-zaworowym silniku robi sie to bez bolu....koszt robocizny to ok 170-200 zl....tyle doliczyl za uszczelniacze do ceny za wymiane rozrzadu,bo rozrzad trzeba rozpiac

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i jak tam kolego na gazie Ci się autko sprawuje?

 

ogólnie z tego co widzę na gazie ładnie PASSki jeżdżą :)

 

dobrze sie jeździ za dużej rónicy nie czuje w mocy olej jak brałtak bierze to samo co było, a spalanie wiadomo do tego co wskazuje licznik po mieście cały czas i to cały dzień 11-12 czyli pali pomiędzy 12-13 gazu. Ale podkreślić musze że mam ciężką nogę nie wiem czy po dieselku starym ale mam. Próbowałem jeździć spokojnie i zszedłem do licznikowego 8,8-9,2 więc odpowiednio 10% gazu trzeba doliczyć bo to na gazie było. Według mnie nie jest źle jak by jeździła moja żona byłoby mniej :) na pewno. dlatego rozglądam sie dla niej za 2,3 benzynka w kombi bo jednak jak sie mojego sedana załąduje i 5 osób to przy mojej mocy 2.0 115KM jest słaby a kombi to już wogóle byłby mół. Zastanawiam sie jeszcze nad 2.0 130KM 20V co myślicie na jego temat?

 

---------- Dodano o 23:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:59 ----------

 

Skomplikowane nie jest,wrecz proste i przyjemne ale bez sprzetu (klucz dynamometryczny,scisk do rozpinania i zapinania sprezyn zaworowych,przyrzadzik do zdejmowania i zakladania uszczelniaczy i cala reszta narzedzi) lepiej nie podchodzic do tematu.Koszt kupna calego sprzetu kilkanascie razy przkracza koszt robocizny w warsztacie.Problem w tym,zeby znalezc fachowca "starej daty" ;).Mechanik szkolony tylko w serwisach na dzien dobry powie ze sie nie da i ze trzeba zwalac glowice.A w kazdym 8-zaworowym silniku robi sie to bez bolu....koszt robocizny to ok 170-200 zl....tyle doliczyl za uszczelniacze do ceny za wymiane rozrzadu,bo rozrzad trzeba rozpiac

 

fajnie by było bo jednak mnie bierze na 2000 0,5l czyli ten 1l na 4tys dobrze że olej nie jest taki drogi

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w tym aucie znajduje sie filtr paliwa ??

oczywiscie 2.0 115km benzyna

 

jestem posiadaczem tego auta od msca dzis zakładam gaz

brakuje mu tych 15 koni ale i tak daje rade

na dzien dzisiejszy poza wymiana płynów rozrzadu filtrow (tylko nie wiem gdzie jest paliwa heh) nic sie nie dziejei mam nadzieje ze dziac sie nie bedzie

Edytowane przez allbart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności