Skocz do zawartości
Gość skowiak

Silnik 2.0 benzyna potrzebna opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie moge pomuc co do tych obrotow bo sie jeszcze nie spotkalem z tym w moim aucie, poszukaj na forum, napewno jakis szpec juz to opisal i wyjasnil:) vw pasat forum gora:), a co do opini na temat tego silnika 2.0 20v to powiem tylko tyle: posiadam samochod od roku, pierwszy vw, musze powiedziec ze autko smiga bez problemu, gdy go kupilem wymienilem wszystkie plyny w aucie oprucz plynu hamulcowego, zadnych wyciekow, zadnych problemow,swiece tez wymienilem, auto smiga co dziennie, moja zona lata nim do pracy dwa razy dziennie, lato zima, pali za kazdym razem, spala w zaleznosci od nastroju zony:) sredio robie nim 500 mil na pelnym baku, na trasie 600 mil, spalanie miesci sie w normie jak narazie, zrobile w ciagu roku 20000 mil i zadnego problemu z autkiem, oleju polyka to przyznam, ale wole dolewac jak by mialo przybywac go;) ciagle ma swiezy olej:) silnik pracuje rownomiernie, zbiera sie odpowiednio dla moich potrzeb, jak narazie zadowolony z ALT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy!

Mój Passat B4 z silnikiem ADY 2.0 benzyna + sekwencyjny LPG czasem przerywa. Obroty w tym czasie mimo równego trzymania pedału gazu skaczą przykładowo od wartości 2000 do 2300 obrotów. Usterka pojawia się nieregularnie w różnych odstępach czasu trwa jakiś czas (czyli trzeba przejechać kilka kilometrów z szarpiącym silnikiem) po chwili zgrozy i nerwów jedzie się dalej jak gdyby nigdy nic, czasem sytuacja powtarza się po kilkunastu a czasem po kilkudziesięciu kilometrach. Pierwsze objawy zauważyłem jakiś rok temu i zacząłem wymieniać części. A było to:

* Świece

* Kable wysokiego napięcia

* Kopułka + palec

* Czujnik Halla w aparacie zapłonowym

* Kostka pod stacyjką

* Cewka (z modułem)

* Przepeływonierz powietrza

* Czujnik spalania stukowego

* Termostat

 

(kolejność wymiany części była różna dokładniej nie pamiętam)

Ponadto zauważyłem, że auto przerywa na LPG i na benzynie tak samo czyli wykluczam kwestie instalacji gazowej. Myślałem też ze to wina automatycznej skrzyni ale podczas jazdy wrzucając luz i trzymając obroty skaczą tak samo czyli od np 900 do 1200 lub nawet nieco więcej. Podczas pojawienia się usterki kiedy auto stoi (np światła czy parking) kiedy doda się gazu obroty również szaleją tyle że auto już nie szarpie a słychać wystrzał z rury. Słychać też w tym momencie pstykanie myślę, że to w miejscu bezpieczników ewentualnie pod deską rozdzielczą.

W między czasie sprawdzony został też komputer czy może tam są jakieś błędy ale tam było czysto i niczego nie było. Wydaje mi się, że usterka pojawia się tylko w ciepłym okresie, gdyż całą jesień i zimę miałem spokój.

 

Bardzo proszę o pomoc, gdyż usterka potrafi być bardzo irytująca.

Czekam na sugestie i liczę na pomoc

Problem rozwiązany. Przyczyną był aparat zapłonowy. Po wymianie na inny (używany ze szrotu) usterka zniknęła.

Ten post może przydać się wszystkim mającym podobny problem. Pozdrawiam i życzę wszystkim owocnych napraw.

Edytowane przez Mruwasek
Rozwiązanie usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi sprawdzić połączenia sondy lambda.

Miałem w swojej b3 problemy z dławieniem obrotów na benzynie (gaz był I generacji i nie było problemów). Problem ustąpił po założeniu instalacji II generacji kiedy to przelutowałem połączenia z sondą lambda. Może to coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich tez mam 2.0 115km przejechane 66tys i bierze mi olej 1l co 2 tys moze wiecie czemu a silnik mam suchy bez wyciekow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie pierscienie do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie uszczelniacze w głowicy tak czy inaczej trzeba by rozbierać silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich tez mam 2.0 115km przejechane 66tys i bierze mi olej 1l co 2 tys moze wiecie czemu a silnik mam suchy bez wyciekow
kolego nie ten dzial ale pomoge sprobuj zobaczyc ten temat http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=74505&highlight=bierze+olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak czy inaczej trzeba by rozbierać silnik

 

Niekoniecznie. Najpierw niech kolega opisze dokładnie historię choroby no i objawy. "Ubywa oleju- co wymienić?" - takie pytanie to dla jasnowidza :) chyba, że chcesz usłyszeć odpowiedz- silnik jest zepsuty.

Opisz swoje obserwacje. Co się dzieje z olejem? Piszesz, że nie ma wycieków... ale czy na pewno? Piszesz o litrze na 2tkm, to dość dużo. Jeśli nie leje to znaczy, że go spala a taka ilość musi być widoczna na wydechu. Kopci więc? Kolor jakiś, okoliczności? Pomiar ciśnienia sprężania robiłeś, próbę olejową może? Co o ogóle zrobiłeś poza napisaniem posta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej pytasz o historie choroby wiec tak jak pisalem komora silnika sucha filtr tez pod mise nie zagladalem ale nie zostawia plam na parkingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kopci lub olej masz w zbiorniczku plynu chlodzacego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mnie ostanio wziął 0,5 na 1732 km i mniej więcej tyle bierze z tego co słyszałem AZM mają tą skłonność do brania oleju podobno w książce nawet tak producent napisał ale aż muszę sprawdzić bo nawet nie zaglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejechaniu ok 1000km od wymiany na bagnecie ubyło jakieś 2mm. Obserwuję dalej :). Dodam, że ostatnią wymianę oleju Helmut zrobił na półsyntetyku, a ja zalałem pełnym motulem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie także łyka olej,potrafi też litr na 2 tysie.Na początku sie tym martwiłem ale każdy szpenio od silników VAG potwierdzi że to nie powód do obaw.One tak po prostu mają mieć.Dodam że silnik jest na stówę zdrowy i suchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej słyszałem, że to AZMy lubią olej. Co do innych to nie powinno być większych ubytków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam ze 5w40 idzie mniej niz 5w30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem olej miesiac temu i czekam jak zapali sie kontrolka jade na pomiar odezwe sie co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy , kilka tygodni temu zmieniłem passka z B5 na B5 FL z silnikiem 2.0 w benzynie. Podczas trasy zapaliła mi się kontrolka od oleju (pomarańczowa), zdazyło mi się tak dwa razy, oczywiście po każdym zapałeniu kontrolki dolałem pół litra oleju. Postanowiłem oddać do mechanika i sprawdziś silnik. Mechanik spradził ciśnienie na tłokach i wyszło że na jednym jest zbyt małe.

 

Praca z naprawą jeszcze się nie rozpoczęła. Ale słyszałem że w tych silnikach jeżeli jest to coś poważnego to nie opłaca się remontować tego silnika, znajomy powiedział ze lepiej kupić nowy silnik i wymienić. Ale jeżeli jest to tylko kwestia wymiany pierścieni to chyba się opłaca to robić.

 

Co o tym myślicie, czy wymienialiście silnik z jakiegoś powodu? I czy wogóle robiliście remont w waszym 2.0 benzyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część jestem tu nowy. Mam passata 2.0 z 2001 r. 115 Km automat. Gazik założyłem miesiąc temu. W mieście jadąc w korkach i z włączoną klimą ( nastawionej na pół gwizdka) sprawdzałem mu spalanie na gazie i wciąga 19 litrów:) ktoś się spotkał z takim spalaniem ? Czy coś jest nie tak z moim autem? Czy tak zasadniczo wzrasta spalanie jeśli jest automat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W mieście jadąc w korkach i z włączoną klimą ( nastawionej na pół gwizdka) sprawdzałem mu spalanie na gazie i wciąga 19 litrów ktoś się spotkał z takim spalaniem ? Czy coś jest nie tak z moim autem? Czy tak zasadniczo wzrasta spalanie jeśli jest automat?

 

Mój w manualu pali 13l/100km. Z Automatem może spalić trochę więcej, ale 19l to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam zestaw co Ty. 2.0+automat+gaz. We Wrocławiu muszę liczyć się ze spalaniem rzędu 15-16l/100km. Wiadomo, że sporo zależy od tego w jakich godzinach jeździsz i jaką trasą bo miasto miastu nierówne :) Wartości, które podałem są dla godzin szczytu i przejazdu dosyć mało przyjemną trasą (dużo świateł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności