Skocz do zawartości
Gość skowiak

Silnik 2.0 benzyna potrzebna opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Eryk1

A co ile zmieniamy rozrzad w 2.0 20v tam oprocz paska jest tez lancuch wiec co kiedy jak i za ile ?? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ile w 2.0 20v, ale w AZM (2.0 8v) w ASO we Wrocławiu powiedzieli, że maksymalnie 120 kkm, a zalecają co 90kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma i mówi że lepszy niż diesel cichy bez awaryjny możliwe że coś w tym jest bo miałem benzynkę z 2000 roku 1.8 z przebiegiem ponad 200tyś km i nie było z nim problemów teraz mam diesla 2.0 TDI z 2005go z małym przbiegiem a serwis już 2 razy odwiedzałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może i ja coś dodam. Jestem szczęśliwym posiadaczem 2.0 8v od 3 miesięcy. Poza jednym felernym zdarzeniem na samym początku to nie mogę nic złego powiedzieć. Zderzeniem było dość rzadkie ale się stało, a mianowicie ukręciła się nowiutka pompa wody i poleciała uszczelka pod głowicą. Po naprawie jeżdżę już 2,5 miesiąca i nie żałuje zakupu. Spalanie oczywiście daje wiele do życzenia. U mnie wygląda to tak, jako że jest zima i pokonuje nim tylko 2km w korkach po Wrocławiu to 13L pali jak nic, w trasie jest lepiej bo 8L przy 130km/h mu wystarcza. Dodam ze nogę mam lekko przyciężkawą i lubię wystartować jako jeden z pierwszych ze świateł. Oczywiście olej też dolewam tak jak wy. Znajomy mechanik który jeździ tylko samochodami grupy VAG i tylko benzynkami powiedział że ten olej to dla nich norma. Ale ogólnie chwali ta jednostkę jako bardzo trwałą, oczywiście jak się o nią dba. Poprzednio jeździłem dizelniami 1.9 TDi i w tej chwili mogę powiedzieć że jeśli nie zmuszą mnie jakieś okoliczności to nie przesiadam się z powrotem na diesla. Dodam jeszcze że posiadam dość bogatą wersje wyposażoną miedzy innymi w tempomat za pomocą którego w trasie po prostu się płynie. Ogólnie Polecam tą jednostkę, płynna cicha praca, no cóż że trochę pali ale czego się nie robi dla przyjemności z jazdy.

Edytowane przez c-kozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu AZM stuknęło 140 kkm. Nauczyłem się jeździć i od biedy mocy mu wystarcza. Więcej gazu, czwórka, trójka - w mieście i da się jeździć. Nie wiem dokładnie ile pali (od tankowania do tankowania) bo jeżdżę na LPG, spalanie raczej >10l, latem bliżej mu 14l w miejskich korkach.

Jak się należało spodziewać po tym silniku, większych problemów nie ma. Samochód czasami tylko trochę mi poszarpuje, jakby nie dostawał paliwa, lub brakowało iskry na którejś świecy. Komputer nic nie wykazuje.

Dotychczas wymieniałem w silniku, pomijając materiały eksploatacyjne, odmę wraz z separatorem oraz wyczyściłem przepustnicę i czujnik masy powietrza. Przy 150 kkm wymienia się znowu rozrząd wraz z pompą i niestety napinaczem.

A najbardziej w tym silniku (nie wiem jak inne) lubię jego mruczenie podczas jazdy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja tez (osobiście od 3 miesięcy) posiadam Passacika z tym silnikiem. Wcześniej jeździli rodzice od 2 lat zero problemów odpukać. Wymiany filtrów klocków itp. Nabijałem 2 razy klime bo pierwszym razem była spuszczona :fajny Teraz ja nim jeźdze to wszystko pisze.

 

Spalanie miasto Częstochowa:

 

przy dojeżdżaniu do pracy 10km 50/50 miasto/ poza miastem

8.5/9.0 l/100km zależy jak mi sie śpieszy

 

po mieście jezdze dużo jakieś 100km dziennie i pali 10 przy delikatnej jeździe. Jak tylko przycisnę to juz skacze 11 i nawet 12.

 

a teraz trasa:fajny

odcinek: Częstochowa-Wadowice 130km/h spalanie 7,6 tam i powrót

odcinek: Częstochowa-Kielce 110-120km/h spalanie 6,5 tam i powrót

 

jak dla mnie super spalanie i nie ma za wiele przy nim do roboty. Wystarczający 172 Nm może być. Jak przedmówcy mówili lubi obroty wtedy nie czuć słabej mocy. A i jechałem nim z Anglii przez Niemcy na autostradzie spokojnie 210km/h i jeszcze ma ochote ale nie powiem wam ile wtedy pali nie pamiętam. Jakieś pytania prosze pisac. Pozdrawiam wszystkich użytkowników AZM.:ok

 

Dodam jeszcze że ma już przejechane 193 tyś km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak ja tez (osobiście od 3 miesięcy) posiadam Passacika z tym silnikiem. Wcześniej jeździli rodzice od 2 lat zero problemów odpukać. Wymiany filtrów klocków itp. Nabijałem 2 razy klime bo pierwszym razem była spuszczona :fajny Teraz ja nim jeźdze to wszystko pisze.

 

Spalanie miasto Częstochowa:

 

przy dojeżdżaniu do pracy 10km 50/50 miasto/ poza miastem

8.5/9.0 l/100km zależy jak mi sie śpieszy

 

po mieście jezdze dużo jakieś 100km dziennie i pali 10 przy delikatnej jeździe. Jak tylko przycisnę to juz skacze 11 i nawet 12.

 

a teraz trasa:fajny

odcinek: Częstochowa-Wadowice 130km/h spalanie 7,6 tam i powrót

odcinek: Częstochowa-Kielce 110-120km/h spalanie 6,5 tam i powrót

 

jak dla mnie super spalanie i nie ma za wiele przy nim do roboty. Wystarczający 172 Nm może być. Jak przedmówcy mówili lubi obroty wtedy nie czuć słabej mocy. A i jechałem nim z Anglii przez Niemcy na autostradzie spokojnie 210km/h i jeszcze ma ochote ale nie powiem wam ile wtedy pali nie pamiętam. Jakieś pytania prosze pisac. Pozdrawiam wszystkich użytkowników AZM.:ok

 

Dodam jeszcze że ma już przejechane 193 tyś km.

 

to już nieźle silnik musiał wyć przy takiej prędkości 210km/h ... ja miałem 2.0 115KM i 215 poleciał ale nikomu tego nie polecam ... i z tym spalaniem coś nie teges ... 6.5 l WOW może i przy spokojnej jeździe (ala dziadek) ale nie 110-120km/h ....

 

Wracając do auta miałem takiego paska z 2.0 115 km i bardzo dobrze się sprawował żadnych problemów z silnikiem , jedyne co zrobiłem to wymieniłem chłodniczke oleju bo te potrafią się popsuć i parę rurek które popękały ... silnik lubi sobie popić oleju ale to podobno normalne :)

a jedyne co mi się nie podobało to mocy brak :(

 

pozdrawiam Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2,0 w benzynie autko spisywało się idealnie , teraz zmieniłem na 1,9 131 KM TDI i .....:( mam silnik do wymiany !!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sobie poprawiłeś (-:

 

Czy zdarzyło się wam że w cyklu miejskim przy krótkich odcinkach wasz AZM spalił 14 L .

Pytam dlatego że tak jak większość ludzi na tym forum mam problem z drugą sondą lub z katem ( jak kto woli ) i zastanawiam się czy to może być powodem takiego spalania.

Edytowane przez c-kozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gazu bierze 13 w cyklu miejskim tak że troche dużo Ci wychodzi.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cholera właśnie coś dużo, faktem że odcinki były po 2-3 km no i troche go podeptałem, ale żeby aż tyle. Kurde coś nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6.5 l WOW może i przy spokojnej jeździe (ala dziadek) ale nie 110-120km/h ....
jak słowo daje może błąd jest 100-110 ale tyle spali serio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jest tak jak piszesz to ja mam naprawde duzy problem (-:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manzir
no to sobie poprawiłeś (-:

 

Czy zdarzyło się wam że w cyklu miejskim przy krótkich odcinkach wasz AZM spalił 14 L .

Pytam dlatego że tak jak większość ludzi na tym forum mam problem z drugą sondą lub z katem ( jak kto woli ) i zastanawiam się czy to może być powodem takiego spalania.

Czy zdarzyło się wam że w cyklu miejskim przy krótkich odcinkach wasz AZM spalił 14 L .

Pytam dlatego że tak jak większość ludzi na tym forum mam problem z drugą sondą lub z katem ( jak kto woli ) i zastanawiam się czy to może być powodem takiego spalania.

 

U mnie też jest takie spalanie - im krótszy odcinek i zimniejszy silnik auto tym więcej pali, a jak chwile zostawisz żeby się zagrzał np. przy skrobaniu szyb za nim ruszysz, to przecież to również ma wpływ na średnie spalanie - auto nie jedzie, ale zużyte paliwo wlicza się do średniego zyużycia /100 km

 

Autem śmigam już 8 miesięcy i jestem bardzo zadowolony - obecnie ma najechane 112 000 km - przebieg udokumentowany i przed zakupem od niemiaszka sprawdzony w niemieckim serwisie :-)

 

Spalanie w mieście od 10,5 do 14 l/100km - dłuższe odcinki bez postojów to potrafi zejść do 10,5 a jak krótkie odcinki i jeszcze są korki to jest nawet 14 l/100km

 

To co mnie lekko mierzi to fakt, że silnik lubi wypić olej 1 litr na ok 10 000 km

No ale jak ten typ tak ma to trudno ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może tez tak że czasami słychać jak sobie poklepią delikatnie zawory, bo u mnie tak jest. Nie zawsze ale czasami sie zdarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manzir
A masz może tez tak że czasami słychać jak sobie poklepią delikatnie zawory, bo u mnie tak jest. Nie zawsze ale czasami sie zdarza

 

tak nie mam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ma 180 tys najechane moze to jest powodem. Rozrzad zrobiony, oleju lyka tyle ile powinien jak na AZM przystało. Borykałem się do wczoraj z sondą ale juz sobie dalem rade

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=97235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, kat jest, tylko że nie ma już swoich parametrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek 1984

Cześć mam problem z silnikiem AZM mianowicie dziwnie pracuje na benzynie tak jakby nie pracował na wszystkich cylindrach dodam ze na lpg jest ok proszę o pomoc z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności