Skocz do zawartości
Gość skowiak

Silnik 2.0 benzyna potrzebna opinia

Rekomendowane odpowiedzi

1,5msc temu zakupiłem Passata b5fl 2,0 115KM 182 tys. przebiegu

po wymianie oleju na castrol Magnetec 10w40 i przejechaniu 2500km ubyło połowę skali na bagnecie.

średnie spalanie z dotychczasowego dystansu 7,2L z czego 90% to trasa

dołożyłem mu wygłuszenie w maskę co bardzo wyciszyło silnik

muszę jednak wymienić termostat bo zbyt szybko się otwiera i mam problem ze zbyt niską temperaturą silnika

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

Chciałbym jeszcze zapytać czy wasze AZMy posiadały/posiadają fabryczne wygłuszenie maski silnika. W moim nie było i z tego co słyszałem to benzyny fabrycznie wyjeżdzają bez wygłuszenia. Zamówiłem na allegro używaną podbitkę od 1,9tdi (spinki katalogowe nie pasowały, więc wziołem od B6) i róźnica jest znaczna. Przy utrzymywaniu stałej prędkości praktycznie zero dzwięków spod maski. A i maska przestala się nagrzewać od silnika, bo do tej pory potrafiła aż parzyć w dłonie.

Edytowane przez Paweł_b5fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1,5msc temu zakupiłem Passata b5fl 2,0 115KM 182 tys. przebiegu

po wymianie oleju na castrol Magnetec 10w40 i przejechaniu 2500km ubyło połowę skali na bagnecie.

średnie spalanie z dotychczasowego dystansu 7,2L z czego 90% to trasa

dołożyłem mu wygłuszenie w maskę co bardzo wyciszyło silnik

muszę jednak wymienić termostat bo zbyt szybko się otwiera i mam problem ze zbyt niską temperaturą silnika

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

Chciałbym jeszcze zapytać czy wasze AZMy posiadały/posiadają fabryczne wygłuszenie maski silnika. W moim nie było i z tego co słyszałem to benzyny fabrycznie wyjeżdzają bez wygłuszenia. Zamówiłem na allegro używaną podbitkę od 1,9tdi (spinki katalogowe nie pasowały, więc wziołem od B6) i róźnica jest znaczna. Przy utrzymywaniu stałej prędkości praktycznie zero dzwięków spod maski. A i maska przestala się nagrzewać od silnika, bo do tej pory potrafiła aż parzyć w dłonie.

 

Ja posiadałem wygłuszenie maski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jestem posiadaczem b5fl z 2.0 115km + brc+ automat 

Jezdzilem wcześniej dieslam.

Poki co (mam najechane 15tys od zakupu) obecnie niecałe 200kkm, spisuje się świetnie. Silnik jest trochę „mulasty” pod górę, czy mieście ale rekompensuje jazda w trasie która 130/140kmh nie jest problemowa a i spalanie wychodzi Ok 8.5l

Miasto granice 10-12l

instalacja współgra świetnie, co do oleju: faktycznie dużo „siorbie” na 2tys km potrafi zjeść pół litra a nawet więcej.

w ogólnym rozrachunku POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Passat b5 2l 20v benzyna. 

Po kilku latach użytkowania b3 1.9 tdi 115km bez awaryjny przesiadlem się na nową Fiesta mk7 1.4 tdci totalna porażka. Postanowiłem wrócić do niezawodnego Passata b5 tym razem 2002r 130km 2l 20v z przebiegiem 75tys k. Z gwarancją przebiegu u producenta. 

Ma kilka usterek jak zablokowane tylne drzwi wymaga wymiany zamka. Zawilgocony czujnik temperatury silnika co czasem daje błąd. Jak i początki rdzy na nadkolach. Wersja silnika Alt. 

Mimo sporego zapotrzebowania na paliwo chciałbym go odnowić. 

Może jest tu ktoś kto mógłby doradzić przy tym zabiegu co warto wymienić zabezpieczyć itp? 

Jak zadbać o to auto trafił mi się model zadbany od Pana 80lat z jasna tapicerką. Jeśli ktoś by coś więcej wiedział na temat tego auto proszę o komentarz. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności