Skocz do zawartości
Gość yaro79

Wymiana filtra paliwa?

Rekomendowane odpowiedzi

ja na paliwo i olej zawsze Knechta, natomiast na powietrze i kabinowy węglowy Filtron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaczy się: z podgrzewaczem ;)

HE he jak zwał tak zwał kolega strzelił ortografa :) zdarza się . Jeszcze raz dzięki zamówiłem już filtry manna tzn tylko oleju i paliwa. Na powietrze daje filtrona. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość azet

nieszczelny filtr paliwa.

Po wymianie filtra paliwa z wierzchu mi się poci ropą. Czy w tej "dziurze", w którą wchodzi przelot jest tylko o-ring, czy jest jeszcze jakaś dodatkowa uszczelka, o której mechanik zapomniał? Podejrzewam, że przepuszcza ten wciskany plastik z przelotem z dwóch stron. Czy jest do kupienia tylko w ASO, czy nie, ktoś wie, jaka orientacyjna cena. Pojadę z reklamacją do mechanika, ale jeśli to ten wsuwany plastik, kupiłbym go wcześniej, żeby oszczędzić na czasie i paliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ... jak zobaczyłem treść teoretyczną ( to co piszecie) to nie wiedziałem o co chodzi z tym podgrzewaczem , jak zobaczyłem zdjęcie to już wiem :) mam identiko , ostatnio wymieniałem i wiem już że problem z odpaleniem to był bo jednak aku słaby , ale filterek nie drogi bo 25 zł to wymieniłem , jeszce tyl;ko aku i szuuuu ... w nieznane :) pozdrawiamm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieszczelny filtr paliwa.

Czy w tej "dziurze", w którą wchodzi przelot jest tylko o-ring, czy jest jeszcze jakaś dodatkowa uszczelka, o której mechanik zapomniał?

 

Tak, jest tam tylko oring.

 

Czy jest do kupienia tylko w ASO, czy nie, ktoś wie, jaka orientacyjna cena.

 

Powinieneś dostać go w każdym sklepie. Kszt ok. 20-25 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieszczelny filtr paliwa.

Po wymianie filtra paliwa z wierzchu mi się poci ropą. Czy w tej "dziurze", w którą wchodzi przelot jest tylko o-ring, czy jest jeszcze jakaś dodatkowa uszczelka, o której mechanik zapomniał? Podejrzewam, że przepuszcza ten wciskany plastik z przelotem z dwóch stron. Czy jest do kupienia tylko w ASO, czy nie, ktoś wie, jaka orientacyjna cena. Pojadę z reklamacją do mechanika, ale jeśli to ten wsuwany plastik, kupiłbym go wcześniej, żeby oszczędzić na czasie i paliwie.

 

jakiej marki filtr paliwa założyłeś? bo przeważnie to on jest winowajcą nieszczelności (no, czasem jeszcze niedociśnięty na miejsce podgrzewacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do wymiany filtra paliwa? Czy układ trzeba po wymianie odpowietrzyć? Jaka jest procedura takiej wymiany?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba nic odpowietrzać

 

wykręcasz stary filtr, zakładasz nowy i po robocie, dodam że zakładam do siebie manna i wymieniam co 15 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wcześniej lepiej zalać filtr paliwa ropą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuszna uwaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wcześniej lepiej zalać filtr paliwa ropą

Ja swój zalałem opałówą;), a cała operacja trwała chyba z 15 minut, najgorzej jest wcisnąć ten plastik na filtr, trochę się męczyłem żeby włożyć tą zawleczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini84

Witam!

 

Właśnie zamierzam wymienić filtra paliwa ( b3 1.6 tdi), kupiłem w sklepie nowy filtr (wg ich katalogu) po otwarciu pudełka w domu okazało się, że nowy filtr ma otwór do podgrzewania paliwa czego w starym nie było i tu mam pytanie:

czy ktoś z Was ma w swoim aucie taki filtr z podgrzewaczem i mógłby opisać co dokupić i jak podłączyć aby paliwo było ogrzewane,

z góry dziękuję za pomoc,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to potrzebny będzie zaworek np febi nr 02087 i zawleczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojciechk mądrze prawi. Wystarczy takie cusik, zawleczka i 2 opaski zaciskowe. Zaworek wstawiasz na powrocie z pompy. Tylko oczywiście w odpowiednim kierunku bo zaworek przepuszcza tylko w jedną stronę.

images?q=tbn:ANd9GcRyeasGCECIVd6ZNxpK9I-2C_QqYhuFT1ocxAtu_63X-Tsy2rEMIA

 

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojciechk mądrze prawi. Wystarczy takie cusik, zawleczka i 2 opaski zaciskowe. Zaworek wstawiasz na powrocie z pompy. Tylko oczywiście w odpowiednim kierunku bo zaworek przepuszcza tylko w jedną stronę.

images?q=tbn:ANd9GcRyeasGCECIVd6ZNxpK9I-2C_QqYhuFT1ocxAtu_63X-Tsy2rEMIA

 

PozdraVWiam

 

Ja miałem powietrze w paliwie i okazało się że tym plastikiem można było ruszać ręką i to było przyczyna zasysania powietrza (ale z niego nie ciekło). Po wymianie na nowy wszystko w normie. Musiał być od nowości ponieważ przewody były na nim zaprasowane. Koszt 22 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też właśnie jestem przed chęcią wymiany paliwa u siebie tylko pytanie co lepsze Bosch, Knecht czy Mann.

 

Ponoć się na nim nie oszczędza i tak zamierzam postąpić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakichś 4 czy 5-iu wymian zakładam filtry Mann. Ostatnio oleju założyłem Hengst (a później się dowiedziałem że takie ponoć szły w fabryce na pierwszy montaż). Ale na Mann'a też nie mam powodów narzekać.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bosch, Knecht czy Mann.
wszystkie trzy są dobre. Wybrał bym najtańszy z pośród nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności