Skocz do zawartości
Gość Dakot

Dziwne stuki przy kole

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dakot

Miałem dziwne stuki przy lewym kole w passacie 2.0 -92 rok. Zajrzałem i okazało się ,że jest zsunięty pierścień gumowy który był na półośce przy skrzyni , a zsunął się do koła przy osłonie przegubu. Dosunąłem go na miejsce ale jest wyrobiony i pewnie znowu się zsunie. W związku z tym pytanie - do czego to służy i czy musi tam być ( chyba jest to jakiś odbijak lub cos w tym rodzaju) i jak to zmienić ? Może jakiś zamiennik, bo aby włożyć nowy należy zdjąc półośkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłona przegubu powinna mieć opaskę zaciskową, a jak przegub puka znakiem tego się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

Nie chodzi o przegub. Zarówno z jednej i z drugiej strony osłony gumowe są ok. Między nimi przy skrzyni na półoś założono gumowy wałek grub około 3 cm i średnicy 8 cm. Nie wiem do czego to jest . Włożono jakby miała odbijac w razie uderzenia ??? nie wiem. Pierwszy raz to widzę, ale jest chyba firmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Witaj-miałem to samo przy golfie MkII-to jest ciężarek równoważący, żeby nie było "bicia"-patent ten sam co przy kołach samochodowych :611: ale jak spadnie i zacznie się tłuc to masakra, wali niczym oberwane "coś" przy zawieszeniu. To idzie założyć jakoś sprytnie na swoje miejsce-pamiętam, że na półosi jest jedna część z wypustkami a w tym pierścieniu który Ci się obija po półośce są wybrania na te wypustki-pasuje to chyba w jednym położeniu i jest pokryte chyba jakąś gumą. Myślę, że nie będzie potrzeby demontażu półosi, chyba, że te wypustki gumowe są poobrywane, wtedy nie będzie się trzymać kupy i demontaż niestety będzie konieczny .... :608: Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

dokładnie to jest u nie - niestety zerwane mocowanie i chyba wytne to szlifierką. Zastanawiam tylko co się stanie jak to wyrzucę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo przykleiłem to na poksipol możne będzie trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć wibracje na kierownicy ten odważnik jest do zrównoważenia półośki z lewej masz krotka a z prawej długą chodzi tu o znalezienie zrównoważenia miedzy stronami. Spotkałem się kiedyś z takim incydentem ze półośka pękła dokładnie w tym miejscu gdzie był zamontowany ten odważnik ( oczywiście wcześniej ktoś mądry to zdjął bo tez mu latało a nie chciało się zamontować ) tak ze spróbuj to przykleić czymś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo nie wiem gdzie z tym uderzyć siedzi mi lewa strona od kierowcy tzn: siedzi mi przednie lewe kolo sprężyna jest ok (cala). Co może być przyczyna?? Pisze o tym ponieważ nie chce pchać się w niepotrzebne koszty. Dodam ze wali to kolo na małych dziurach w przeciwieństwie do prawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za różnice w wysokościach odpowiada sprężyna może jest z innego auta lub prawa była już wymieniana zobacz czy są tej samej firmy powinno być gdzieś napis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za różnice w wysokościach odpowiada sprężyna może jest z innego auta lub prawa była już wymieniana zobacz czy są tej samej firmy powinno być gdzieś napis

 

sprężyny są te same, może być od tego że był uderzony w ten bok (stłuczka)?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tego to ja nie wiem co tam było trzeba popatrzeć może belka albo amor skrzywiony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami ciężko na kolanach dojżeć pęknietą sprężynę , poduszki raczej aż ak mocno sie nie rozklepują ale jak łożysko w poduszce było walnięe z luzami albo zatarte na beton to teleskop mógł się skrzywić, odkręć koła unieś auto, moze kolumna ci sie rozkęciła ....ale to mało prawdopodobne....

 

 

jezeli masz sklepane poduszki amorka przód to po podniesieniu auta talezyki pod maska opadna na kielichy nadwozia a przu opuszczaniu wylazą z 1,5 2 cm nad nadwozie, na nowych to wystają ok 1cm , może mniej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności