Skocz do zawartości
stempel72

Coś cieknie z VR6 :( i coś szumi z tyłu.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po południu zobaczyłem małą plamę pod samochodem i napewno jest to płyn chłodzący. Na zimnym silniku cieknie, a na ciepłym już nie. Z tego co wydedukowałem to leci z prawej strony silnika patrząc od przodu prawdopodobie spod obudowy termostatu, lub z czegoś nieco poniżej. Kolejny mój problem to luz na piaście prawego tylnego koła. Byłem w Shell Autoserw i powiedzieli mi że łożysko takowej piasty nie występuje. Może macie jakieś sugestie jak w miarę tanio naprawić powyższe uszkodzenia ? Gdzie kupować części najlepiej w Warszawie i gdzie serwisować, pomijając serwis VW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur

W VR6 jest tych przewodów od cholery i jeszcze trochę. Na początek dobrze wszystko wyczyść i osusz, a następnie się przyglądaj. Pamiętaj że nieco dalej jest elektryczna pompa wody która to lubi często i gęsto pociekać.

Napisz czy jest to automat, i czy posiada gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to manual i nie ma gazu. A w którym miejscu ta pompa siedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur

Pompa znajduje się na wysokości cewki zapłonowej tuż za nią patrząc w kierunku kabiny. Możesz ją obmacać od tyłu lub zobaczyć po zdjęciu osłony górnej silnika (część prawa patrząc od przodu). Jeżeli nie zdejmowałeś tych osłon to rób to delikatnie i upewnij się że odkręciłeś wszystkie śruby.

Jeżeli masz szczęście to może wystarczy dokręcić opaski na przewodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

umnie cieklo z krucca ktory odchodzi od glownej "magistarli" (pod kolektorem dolotorym) do chlodnicy (wodnej) oleju. skonczylo sie na wklejeniu od nowa tego krucca. - nie byla to latwa naprawa (bardzo malo mijsca) ale juz od roku jest sucho pod autem

 

 

czy el. pompa wody powinna pracowac zawsze czy tylko od jakiejs temp. u mnie slychac ja tylko jak zgasze mocno cieply silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

luz masz na lozysku? to jest zwylke stozkowe lozysko ktrore mozna juz kupic od 25PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ppmarian właśnie stąd leci co napisałeś. Napisz czy można to samemu naprawić i jak. Łożysko już kupiłem, a raczej cały zestaw za 33 PLN. Wymiana 60 zł. Zaraz jade do mechanika. Najciekawsze jest to że dziś rano nie ciekło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

oderwalem ten kruciec. otwor ktory pozostal nagwintowalem na fi 10mm. tak samo nagwintowalem miedziana rurke na fi 10mm i wkrecilem ja. calosc dla swiertwgo spokoju uszcelnilem pokselina (dwu-skaldnikowo masa plastyczna). na wystajaca czesc miedzianej rurki nalozylem gumowy i skrecilem opaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wymieniłem obudowe termostatu 125 PLN i zestaw uszczelek 24 PLN oraz termostat 40 PLN (bo go fizycznie nie było), robocizna 100 PLN i stąd już nie cieknie. Ale zqaczęło ciec spod obudowy pompy elektrycznej. Tam chyba też jest jakiś oring.

Ciekawe czemu tak po koleji są te nieszczelności. Może korek na zbiorniku wyrównawczym nie popuszcza ciśnienia ? A tylne łożysko okazało sie nowe i oryginalne, tylko żle wyregulowane, ale mech. i tak je wymienił, w sumie nie wiem po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności