Skocz do zawartości
Gość sulim

automatyczne zamykanie szyb?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, taka funkcja oczywiscie jest, i to nie ulega watpliwosci. U mnie tez jest napisane ze mam, ale jakos nie udalo mi sie uruchomic (fakt, nie zastanawialem sie nad tym dluzej niz 10 sekund). Niemniej jednak faktem jest rowniez, ze BACK to po prostu powrot menu wyzej w MFA+.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanon

Nie wiem czy to prawda ale słyszałem że Passat B6 ma możliwość ustawienia wysokości (twardosci)zawieszenia (chyba wersja comfortline), dokładnie wysokość tyłu. Czy to jest prawda?? Jeżeli tak to jak to można zrobić??

 

Pozdrawiam i czekam na info

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs

Masz 2 rodzaje regulacji

 

Do chyba maja tego roku można było dokupić w opcji za 1000 zł tylko regulowane tylne zawieszenie do Passata ( nie wiem czy do sedana tez zazwyczaj ten patent jest tylko w kombi ) Wtedy w bagażniku podajże masz przycisk regulacji tylnego zawieszenia

 

Od maja tego roku w passatach masz system DCC - masz do wyboru 3 rodzaje twardości zawieszenia i przedniego i tylnego, oparte jest to na amortyzatoach magnetycznych

 

Co do funckji z lusterkami - pamietajcie ze bez pamięci ustawień fotela kierowcy nie da sie tego zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanon

Ja mam własnie kombiaka, wiesz może dokładniej gdzie to się ustawia?? Co do lusterek to u mnie lipa bo nie mam pamieci ustawień siedzenia. Dziwne bo dosyć bogata wersja, a tego nie ma.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs

W bagażniku po lewej lub prawej stronie powinien znajdowac sie przycisk ( podobny do tego od dozoru wnetrza ) i nie jest to tyle ustawienie twradości co poziomowanie tylnej osi. Tak jest w fordach,oplach wiec pewnie w passacie jest tak samo.

 

Co do samej pamięci ustawień fotela kierowcy to tych aut jest dosyć mało, salon w Częstochowie odkąd jest B6 w sprzedaży łącznie z moim sprzedał 4 takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne bo dosyć bogata wersja, a tego nie ma.

Wiesz, tak to już jest w passatach. Nawet w wersji high-line mimo stosunkowo bogatego wyposażenia lista opcji jest bardzo długa :). Mnie np. szokuje, że multifunkcja w kierownicy tej wersji wymaga dopłaty, kiedy np. najtańszy avensis ma to w standardzie. Taka polityka firmy.

 

Apropo regulowanego zawieszenia, to fajnie byłoby mieć taką funcję, szczególnie przy dużym zróżnicowaniu jakości dróg w Polsce :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs

Weż pod uwage to że dopiero w kwietniu 2007 Passat dostał Climatronic w standardzie i MFA. Mam katalog Passata z początku 2007 i tam w comforcie nie było Climatronica i MFA. VAG ma wogule dziwną polityke poprzednia A4 ( ta do 2008 roku ) nie miała el. szyb i radia w standardzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weż pod uwage to że dopiero w kwietniu 2007 Passat dostał Climatronic w standardzie i MFA. Mam katalog Passata z początku 2007 i tam w comforcie nie było Climatronica i MFA. VAG ma wogule dziwną polityke poprzednia A4 ( ta do 2008 roku ) nie miała el. szyb i radia w standardzie :D
Climatronic byl w Polsce jako bezplatna opcja wiec tez nie bylo to za bardzo sensowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Wymieniłęm licznik w B6 na duży komputer i nie mam wogole menu podręcznego. Nie można go włączyc przytrzymując przez chwile manetke od wycieraczek w dol, na gorze borda jest napisane MFD , a wyczytałem teraz że menu jest tylko w MFA .Jaki sterownik odpowiada za zmiane tego ? . Proszę o podpowiedz.

Edytowane przez wagen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowym forumowiczem. Chciałbym się odnieść do pierwotnego tematu automatycznego domykania szyb. Ostatnio byłem w serwisie wymienić jeden z kluczyków (nie działał przycisk zamykania). Zapytałem przy okazji czy mam automatyczne domykanie szyb i okazało się, że mam :) ALE... na jednym kluczyku działa a na drugim nie. Okazało się, że oprócz ustawienia w MFA należy to zaprogramować w kluczyku (ta informacja prosto z serwisu). Zakładam, że to mógł być powód nie domykania u niektórych pomimo właściwych ustawień w komputerze.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zabsi

Panowie a moze mi ktos w skrócie wytłumaczyc co to jest to MFA /MFA+ ? i czy kazde auto to posiada?

Sory za moze glupie pytanie ale auto posiadam od wczoraj i jeszcze bardzo duzo o nim nie wiem... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a moze mi ktos w skrócie wytłumaczyc co to jest to MFA /MFA+ ? i czy kazde auto to posiada?

Sory za moze glupie pytanie ale auto posiadam od wczoraj i jeszcze bardzo duzo o nim nie wiem... :(

 

Kolego, przeczytaj ten temat strona po stronie a dowiesz się wszystkiego, o co pytasz i w bonusie poznasz pół schematu elektronicznego passka- tacy są koledzy na tym forum ;)))) pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pikanie przy zamykaniu też sie da zakodować VASEM , można też zakodować automatyczne zapalanie swiateł, zamykanie auta po przekroczeniu 20km/h, i otwieranie auta na różne sposoby :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zabsi

no wlasnie moj passek sie zamyka po ruszeniu z miejsca,gdy go otwieram swieca sie swiatla... czyli to wszystko da sie zakodowac z poziomu kompa pokladowego?

ok przeczytam dokladnie strona po stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości poszedłem do swojego i powiem Wam, że szyby za cholere nie chcą się zamknąć ;D próbowałem wszystkiego ;) ale wrzucam na luz, to nie jest problem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie proszę wcześniejszą wypowiedź Mozarta w tym temacie - napisał tam, że to jest sprawa zakodowania kluczyka. Ja mam podobny problem i właśnie umawiam się na wizytę, żeby mi zakodowali kluczyk żeby to działało. Czytajcie proszę dokładnie Forum, szukajcie a znajdziecie :D

 

Wynik kodowania kluczyka opiszę w tym temacie. Cenę też :)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z ciekawości poszedłem do swojego i powiem Wam, że szyby za cholere nie chcą się zamknąć ;D próbowałem wszystkiego ;) ale wrzucam na luz, to nie jest problem ;D

 

Skalpel - małe przeprosiny za powyższy post: dziś byłem w ASO i też chciałem ustawić, żeby te szyby się same wreszcie zamykały i otwierały z kluczyka. Po kilkunastu minutach (i rozmowach telefonicznych chyba z samym Panem Twórcą VW) zostało to zrobione. I teraz tak:

- NIE trzeba było kodować kluczyków

- jeśli masz auto z USA, to to jest właśnie przyczyna. Uzyskałem informację, że kiedyś w wielkiej Ameryce jakiemuś wielkiemu Amerykańcowi auto na parkingu samo otworzyło czy zamknęło szyby, a żeby uniknąć pozwów VW postanowił ową funkcję domyślnie i za friko wyłączyć.

 

Niemniej jednak sukces - bajer pod nazwą "Otwórz / Zamknij szyby a palce mam tutaj" został włączony.

 

Mam nadzieję, że się to komuś jeszcze przyda.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ASO to różna odpowiedź :confused: Ja miałem 2 kluczyki: 1 otwierał i zamykał szyby a drugi nie. Skoro przynajmniej jeden otwierał i zamykał to chyba kłopot był jednak w tym drugim kluczyku? ;)

W ASO Zasada tak twierdzą i mój przykład tą wersję potwierdza.

Tak czy siak wniosek jest taki, że jeśli nie działa otwieranie/zamykanie pomimo właściwych ustawień w kompie to należy udać się do serwisu.:)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie jak kupilem pasata to zamykaly sie drzwi automatycznie po ruszeniu auta tak jak pisza przy 16 km /h po jakim czasie zauwarzylem ze sie juz nie zamykaja automatycznie z tego co widze ze na kompie powinieien miec funkcje CONWVENIENCE ale nie mam tylko jak siegam pamiecia takie cos mialem czy moglo sie co przestawic ze nie ma tej funkcji na kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinieien miec funkcje CONWVENIENCE ale nie mam tylko jak siegam pamiecia takie cos mialem czy moglo sie co przestawic ze nie ma tej funkcji na kompie
spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne z poziomu FISa (mfa), ostatni wers w menu głównym, jeśli dobrze kojarzę :P i wtedy zobacz czy coś się zmieniło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności