Skocz do zawartości
Gość sulim

automatyczne zamykanie szyb?

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, u mnie to leci tak:

 

Main MENU: -> MFD/SETUP

 

MFD - wiadomo;

 

SETUP: ->Convenience/Light&Vision/Time/Date/Winter tires/Language/Units/Factory settings/Display Off/Back

 

Convenience: ->Door open (single/auto close/auto open)

->Conv. mode (off, all, driver, back)

->Mirror adjust (both, individually, back)

 

Light&Vision: ->Coming home(time)

->Leaving home(time)

->Comfort indication(on/off)

->factory settings

->back

 

Date i Time to wiadomo;

 

Winter tires: ->speed km/h <--- nie wiem, może ograniczenie prędkości?!?

 

 

A o upragnionym domykaniu... nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem -> Conv. mode - all i powinno działać.

Spróbuj potrzymać przycisk trochę dłużej - ok. 5 sek. i trzymaj przez cały czas ruchu okien.

Nie jest to niestety tak jak było w B5 - że wystarczyło pyknąć pilotem i szybki się zamykały.

 

A Winter Tires służy (chyba) do tego, że jeżeli masz w MFD ustawione ostrzeżenie o przekroczeniu danej prędkości, to przy zimówkach ustawiasz o ile ma być ono zmienione (żeby nie zmieniać prędkości "letniej").

 

Poza tym zapraszam tutaj: http://rabbitownersclub.com/vw/showthread.php/mfd-functions-and-display-7000.html?

Co prawda to jest Golf ale komp ten sam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic z tego. Bawiłem się wszystkimi ustawieniami CONV. i nic nie dało. Może jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

U mojej zony w Skodzie gdzie tez jest ta funkcja , po wyjeciu akumulatora trzeba było to od nowa zaprogramować. Instrukcja była w ksiazce serwisowej, moze o to tutaj chodzi. Odnosnik na wlasciwą stronę był przy dziale z problemami z akumulatorem.

W moim Pasku domykanie dziala.

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs

Dokładnie tak samo jest w Passacie jesli odłanczxałęs aku musisz tą funkcje na nowo zaprogramować tzn zamkykanie i otwieranie szyb, po ptrzymaniu dluzej przycisku na pilocie ( lub po trzymaniu palca na klamce w kessy ) szyby musza sie zamknać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, co znaczy zaprogramować, muszę podłączyć VAG'a czy da się to jakoś zrobić ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam podobny problem. Juz myslalem ze moj passat jakis inny jest :-)

 

Ja rowniez wyczytalem w instrukcji, ze jak dluzej przytrzymam zamykanie w pilocie, to sie szyby i szyber domkna. Probowalem, probowalem, palce mnie rozbolaly i nic. Grzebalem w MFA+ i nic. Wyczytalem nawet, ze jak dluzej przytrzymam przycisk OTWIERANIA na pilocie to szyby powroca do poprzedniego ustawienia otwarcia (!, wersja auta ze Stanow). Ale nic nie dziala.

 

Podane przez Was sciezki dostepu w MFA+ niestety nie pomagaja, a Conv.\Driver, All itd. jest faktycznie do odryglowywania drzwi tylko kierowcy i/lub pozostalych.

 

W tej szalonej instrukcji nic nie pisza jak to ponownie ustawic. Ma ktos jakies propozycje?

 

Pozdrawiam,

Reveler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałem -> Conv. mode - all i powinno działać.

:)

Co ma funkcja otwierania drzwi do szyb bo nie wiem.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez wyczytalem w instrukcji, ze jak dluzej przytrzymam zamykanie w pilocie, to sie szyby i szyber domkna. Probowalem, probowalem, palce mnie rozbolaly i nic. Grzebalem w MFA+ i nic.

A jak przytrzymasz owieranie, to się otworzą - to prawda.Tego w MFA+ nie ustawisz. W serwisie powiedzieli mi, że każdy passat to ma i fachowo nazywa się to "funkcja przewietrzania wnętrza". U mnie to działa ale jak widać nie u wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stopeń rozbudowania menu MFA+ zależy od wyposażenie dodatkowego. Jeśli możesz zmieniać ustawienia to masz MFA+, jeśli nie to MFA.

 

Czy ktoś może wie, czy są jakieś funkcje comfortu realizowane czysto softwarowo. Mam comfortline i np. nie mam funkcji comming/leaving home i wogóle w menu MFA plus jest bardzo ubogo. Czy możliwe jest, że częśc z funkcji da się odblokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może wie, czy są jakieś funkcje comfortu realizowane czysto softwarowo. Mam comfortline i np. nie mam funkcji comming/leaving home ?

Jak nie masz czujnika deszczu to nei bedziesz mial tej funkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak jak pisze matsil dłuższe przytrzymania na pilocie otwiera i zamyka szyby. Dodam, że nie grzebałem w kompie tylko ustawialem synchronizację lusterek i otwieranie z pilota jednym strzałem drzwi kierowcy a dwoma wszystkie, oraz automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu ustawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ma funkcja otwierania drzwi do szyb bo nie wiem.:confused:

 

Po raz kolejny - TO NIE JEST FUNKCJA OTWIERANIA DRZWI!!!

Popatrzcie do instrukcji 3.1 na stronę 26

Do otwierania drzwi jest funkcja Door Open, natomiast funkcja Conv. Mode zwana w instrukcji z niemieckiego Komfortbeiden. służy do opuszczania i zamykania szyb podczas otwierania i zamykania drzwi!

 

Jak przegram zdjęcia z telefonu to wstawię i opiszę co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w aucie i w convienience jes convienience faktycznie i jak wybierze się driver to otwiera się szyba kierowcy a jak all to wszystki jak pisałeś. Dodam jeszcze że podwojne ryglowanie działa na podobnej zasadzie blokując albo drzwi kierowcy albo wszystkie - o to tak na marginesie. Tym co maja tą funkcję przyczyną nie otwierania może być słaba bateria w pilocie np.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podwójnym ryglowaniem trzeba uważać, bo jeśli ustawisz wszystkie drzwi za pierwszym razem, to otwiera się również zamek w bagażniku, co w przypadku wyłączonego automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu skutkuje jazdą z ogólnie dostępnym bagażnikiem (może być niewesoło np. na światłach). ;)

 

Ok, zrzuciłem zdjęcia.

 

Menu główne:

dsc00052nh4.th.jpg

 

Wchodzimy w Convenience:

dsc00054ry1.th.jpg

 

I tutaj do wyboru - jeżeli chcemy zmienić sposób ryglowania drzwi wybieramy Door open:

dsc00055pv8.th.jpg

 

I tak - pierwsza funkcja "Single door" to otwieranie najpierw drzwi kierowcy a po drugim naciśnięciu przycisku reszty drzwi i bagażnika, druga "Auto. close" to ryglowanie drzwi po przekroczeniu chyba 16 km/h, a trzecia "Auto. open" to otwieranie wcześniej zaryglowanych drzwi po zatrzymaniu się i wyjęciu kluczyka. Tutaj uwaga - jeżli mamy włączone "Single door" i otworzyliśmy tylko drzwi kierowcy, to po wyjęciu kluczyka otworzą się tylko drzwi kierowcy - np. bagażnik trzeba będzie otworzyć przyciskiem na drzwiach lub pilotem.

 

Natomiast interesująca nas w tym temacie funkcja to Conv. mode:

dsc00056xd5.th.jpg

 

I tutaj do wyboru - "Off", wiadomo - wyłączona, "All" to otwieranie/zamykanie wszystkich czterech okien przy przytrzymaniu przycisku otwórz/zamknij, "Driver" to co powyżej ale dotyczy tylko okna kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jakos to nie chce zadzialac :( Niby wszystko jest ustawione jak napisales, ale widac moj pascior jest uparty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna mała uwaga dla tych którym funkcja zamykania/otwierania szyb nie działa.

Trzeba długo trzymać wciśnięty przycisk zamykania/otwierania na pilocie i nie wolno go puścić przed zakończeniem cyklu, bo szyby po prostu się zatrzymają :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdym passku jest domykanie szyb? ...tylko trzeba zalaczyc ta?

bo wlasnie kupilismy do biura i nie ma tej funkcji...a przynajmniej jak mialem otwarte szyby i wlaczylem alarm to sie nic nie stalo....i wlasnie na dniach chcialem dac do warsztatu aby mi modul dali ... (chociaz 1 warsztat nie chcial..bo podobno moga byc problemy z podpieciem tego do orginalnego alarmu..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mój jest uparty jak osioł, mam tak ustawione i nic z tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności