Skocz do zawartości
Gość sulim

automatyczne zamykanie szyb?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sulim

Witam.

Mam małe pytanie odnośnie szyb w nowym passacie... Nie zamykają się one po zamknięciu samochodu :[ Mam też passata z 2002r i tam po naciśnięciu pilota wszystkie szyby się zamykają. W nowym trzeba dłużej przytrzymać przycisk "zamykania" samochodu, żeby szyby się zamknęły :/ Czy jest jakiś sposób, żeby ustawić automatycznie zamykanie szyb po zamknięciu samochodu?? Próbowałem przez MFA+, ale nie ma tam takiej opcji :zalamany: Może serwis jest w stanie to przeprogramować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis jest w stanie, ale prawdopodobnie nie będą chcieli ;)

 

Jest to wymogiem Unii Europejskiej, żeby takiej funkcji nie było w standardzie w nowych autach :)

 

(tak samo jak zabronione jest montowanie antynapadów w autkach wyprowadzanych z salonu po 2005 bodajrze roku - użytkownik może sobie takie coś zażyczyć, ale to już będzie na jego odpowiedzialność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sulim
Serwis jest w stanie, ale prawdopodobnie nie będą chcieli ;)

 

Jest to wymogiem Unii Europejskiej, żeby takiej funkcji nie było w standardzie w nowych autach :)

 

(tak samo jak zabronione jest montowanie antynapadów w autkach wyprowadzanych z salonu po 2005 bodajrze roku - użytkownik może sobie takie coś zażyczyć, ale to już będzie na jego odpowiedzialność).

 

Ale w czym to przeszkadza?? Przecież to wszystko jest robione dla bezpieczeństwa ;) Wiele razy przez nieuwagę zostawiłem otwarte szyby :/ ... a antynapad również ma chronić nas (bardziej nasze samochody :P ) Przed niepożądaną zmianą właściciela :)

hehehe... ciekawe dlaczego UE czepia się takich rzeczy?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w czym to przeszkadza??

 

argument przeważający: dzieci ;) Zostawiasz pociechę w aucie, wysiadasz (otwarte szyby), wrzucasz kluczyk do kieszeni, schylasz się, kluczyk się wciska i bum... alarm załączony i nie można zablokować procesu do czasu aż szyby się zamkną. Scenariusze z przytrzaśniętymi dziecięcymi główkami, rączkami, paluszkami pisze życie ;)

 

A antynapad - to wymóg do celów autostradowych - niech przy 130 nagle sam się załączy ;P Niby nie może, bo to, bo tamto, ale niech się załączy :P I po zawodach... Takie są realia i wytyczne Unijne... i im jestem starszy, tym więcej sensu w nich widzę :P

 

aaaaaaa... dodam tylko, że tę bajkę o przepisach sprzedano mi w salonie samochodowym, więc nie wiem czy jest na 100% pewna. Nie widziałem oficjalnych przepisów/regulacji etc. Widzę za to, że salony to stosują i faktycznie od jakiegoś czasu nie kupisz auta z firmowym antynapadem i domykaniem szyb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcy

Z tego samego powodu fabryczny autalarm nie sygnalizuje dżwiękiem, że został załączony. Mrugają tylko na chwilę kierunkowskazy. Trochę mnie to irytuje, gdyż wiele razy wciskałem przycisk na pilocie obserwując czy zapaliły się żarówki nie będąc pewnym uzbrojenia autoalarmu. Faktem, jest, że poprzedni pasek B5 pikał w trakcie zamykania, co spowodowało u mnie manierę odchodzenia od auta i wciskania pilota po paru metrach, teraz albo o tym pamiętam i słucham trzasku centralnego zamka, albo po kilku krokach odwracam się i zamykam auto obserwując kierunki :(

W serwisie też zwalili to na przepisy UE.

pozdrawiam forumowiczów

Arcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość automaciek

można zakodować aby po dłuższym przytrzymaniu przycisku zamknij[ok 2s] szyby i dach się pozamykały automatycznie i po zamknięciu ostatniej mrugną kierunki

ale obawiam si ę że w serwisie to może być kłopot bo tester serwisowy VAS nie ma tej opcji w spisie....... dobry elektronik na mieście poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcję automatycznego domykania i otwierania szyb po dłuższym przytrzymaniu przycisku można aktywować samodzielnie w komputerze MFA Plus lub w MFA,ale to tylko w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to bylo od poczatku;] tak samo dluzsze przytrzymanie otwierania otwiera wszystkie szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi, jako świeżakowi w B6 powiedzieć jak to aktywować? Mam MFA Plus ale jakoś tego w menu nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj prawdopodobnie w module komfortu - zauważysz właściwą funkcję, jak będą trzy pozycje - driver, all i off.

 

Nie jestem w stanie teraz podać konkretów, bo nie chce mi się iść do samochodu... ;)

Jeśli do wieczora nikt nie napisze to wtedy sprawdzę i dam znać.

 

Ok, jednak musiałem iść do auta.

 

Jest tak jak pisałem wcześniej:

Menu -> Convenience -> Conv. mode -> All lub Driver w zależności, od wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - to co podałeś dotyczy MFA czy MFA+ ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było odnośnie MFA+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
argument przeważający: dzieci ;) Scenariusze z przytrzaśniętymi dziecięcymi główkami, rączkami, paluszkami pisze życie ;)

 

 

Chyba nie do końca o przytrzaśnięte główki i raczki chodzi.:D Dzis akurat całkiem przez przypadek, zanim przeczytałem tego posta robiłem z bratem eksperyment, czy szyby przytną palce.... Otóz nie. Gdy zamykajaca sie szyba natrafi na przeszkode, sama się cofa.... Tak przynajmniej jest u mnie.

 

Ale co do ogólnej teorii się zgodzę. Pewnie bardziej chodzi o przypadkowe zamkniecie wszystkich szyb w trakcie upałów i pozostawienie dziecka lub zwierzecia w wwozie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a MFA ma tryb convenience ? u mnie jest to co pisałeś a zyję byc moze w błędnym przekonaniu ze mam MFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem to i jedyne co się zmieniło to reakcja drzwi na pilota. Teraz po jednokrotnym naciśnięciu przycisku otwierania samochodu mogę otworzyć tylko drzwi kierowy. Wszystkie są zwalniane gdy rozbrajam poprzez dwukrotne naciśnięcie "otwierania". Jak to ma się do domykania szyb?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestuj Convenience mode - ON/OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pph -> Funkcja dot. otwierania drzwi u mnie nazywa się "Door Open".

"Conv. mode" jest poniżej. Może najechałeś kursorem na tą pierwszą? ;)

 

slawekFSI -> Zawsze wydawało mi się, że MFA od MFA+ odróżnia m.in. możliwość zmian ustawień w komputerze. W MFA nie możesz np. zmienić jednostek miary czy języka, a w MFA+ możesz... Naturalnie nie upieram się przy tym, więc jeśli tak nie jest, to proszę żeby ktoś mnie wyprowadził z błędu... :)

W związku z tym (opierając się na moim rozumowaniu) twierdzę, że skoro możesz zmieniać ustawienia to masz MFA+. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zglupiałem

 

nie mam MFA bo mam setup a w nim m.in. convenience mode, door open, auto close, mirror adjust, zmiane jednostek itd

 

z kolei mój znajomy ma MFA+ a w nim poza tym co mam ja dodatkowo np. ustawienie jasnosci oswietlenia wnętrza albo przy jakiej temp na zewn ma mu się załączać klima i na jaką temp.

 

a więc nie mam MFA+

 

skoro nie mam MFA i MFA+ z tego wynika ze mam unikatowy model MFA- i proponuje przy tym pozostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie - to ja mogłem coś popier.... ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopeń rozbudowania menu MFA+ zależy od wyposażenie dodatkowego. Jeśli możesz zmieniać ustawienia to masz MFA+, jeśli nie to MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności