Skocz do zawartości
maarc

MFA - gdzie wpiąć podciśnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. gdzie dokładnie fabryka wpina się z tym wężykiem podciśnieniowym?

Znalazłem w szukajce kilka porad pt. "wepnij się gdzieś w podciśnienie",

ale jakoś tak to do mnie nie przemawia, jak już robię, to wolałbym zrobić tak jak, tak to Helmut wymyślił.

Właśnie jestem na etapie zmiany z linkowego licznika Motometer bez obrotka na wypasiony VDO z MFA i elektronikiem. Jak na razie wszystko działa, zostało jeszcze podciśnienie i impulsator do prędkości.

Życzliwego posiadacza MFA i aparatu cyfrowego proszę o zdjęcie na maila: [email protected]

 

Pozdrawiam, maarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przed serwem zawók podciśnieniowy a na nim dwa wyjscia jedno do nawiewu drugie do kolektora musisz zakupić trójnik i wpiąc sie w to do kolektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz przed serwem zawók podciśnieniowy a na nim dwa wyjscia jedno do nawiewu drugie do kolektora musisz zakupić trójnik i wpiąc sie w to do kolektora.

Potwierdzam - dokładnie tak :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość donald1972

Marek, kolego tez bym chcial załozyc mfa powiedz mi czy to jest mozliwe ze zwykłego elektronicznego na kostkę na elektroniczny mfa passat b4 2,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek, kolego tez bym chcial załozyc mfa powiedz mi czy to jest mozliwe ze zwykłego elektronicznego na kostkę na elektroniczny mfa passat b4 2,0

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to masz licznik elektroniczny, ale z zegarkiem, a chciałbyś założyć z MFA, tak?

Nie ma większego problemu, część pracy Ci odpada. Musisz tylko założyć sobie manetkę pod MFA (niestety trzeba zdejmować kierownicę), podłączyć jeden przewód do komputera (u mnie znalazłem go w skrzynce za przekaźnikami) no i według woli dołożyć czujnik temperatury zewnętrznej w zderzak i czujnik temp. oleju wkręcany w filtr oleju (tak było u mnie w AAM)

No i oczywiście podciśnienie z kolektora.

Z tego co pamiętam to wszystko. U mnie działa aż miło, nawet spalanie pokazuje dość dokładnie.

Jakbyś potrzebował pomocy pisz na priv.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy do passata B4 2.0 z licznikiem mechanicznym, elektorniczny tylko zegarek mam, tez jest mozliwosc zalozenia licznika z MFA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja trochę zbocze z tematy a mianowicie. Mam paska b3 z zegarkiem i prędkościomierzem na linkę a chciałbym zakupić sobie zegary z elektronicznym wyświetlaczem kilometrów który jest bez linki i ma MFA. Jak przerobić owe auto aby nie była potrzebna linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazek127, FAQ B3/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odgrzanie kotleta, ale gdzie kupić taki trójnik, na allegro może i jest ale nie wiem czego szukać, jak ma on wyglądać ? Trochę głupie te pytania ale cóż, mam nadzieję że otrzymam odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ma on wyglądać ?

Styknie taki od spryskiwaczy szyb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry za odgrzanie kotleta, ale gdzie kupić taki trójnik,

w sklepie motoryzacyjnym, albo zoologicznym

na allegro może i jest ale nie wiem czego szukać, jak ma on wyglądać ?
rurka z trzema końcami o średnicy zewnętrznej zbliżonej do średnicy wężyków które posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wygląda trójnik, tylko myślałem że ma być jakiś specjalny. Ale dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam bullet 35i :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności