Skocz do zawartości
Gość maxim

nawigacja vw passat 98r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maxim

Witam jestem posiadaczem vw passat B5 98r mój problem tkwi w tym ze nie mogę dojść do nawigacji auto jest ściągnięte z Niemiec wiec jest mapa Niemiec i menu niemieckie chciałbym wgrać polska mapę i polskie menu czy jest to możliwe???mapy polski mam ale jak to wgrać??i do tego polskie menu proszę o pomoc!!!bo dużo kilometrów robie po polskich drogach.Aha nawigacja w aucie to blaupunkt niestety modelu nie mogę sie doszukać:-(Proszę o pomoc.Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na panelu z przodu pisze coś np.RADIO NAVIGATION SYSTEM MCD lub MFD jest w konsoli czy w liczniku ? Zrób zdjęcie bo inaczej to tylko wróżka ci pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim

a wiec tak to są fotki nawigacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - Najlatwiej sprawdzić czy navigacja ma napis MFD na panelu przednim, jeśli jest samo RADIO NAVIGATION SYSTEM to jest wersja A lub B, jeśli jest RADIO NAVIGATION SYSTEM MFD to mamy do czynienia z minimum wersją C

 

2 - Czasem się zdarza że nawigacja to skladak z różnych innych navigacji i wtedy by się upewnić możemy wyjąć nawigacje z kieszeni i sprawdzić po literkach jaka to konkretnie wersja: A, B, C, D, G.

wersje A i B nie czytają map DX,

wersje C, D i G czytają mapy DX

 

Literki te są umieszczone na naklejce na boku navi (trzeba wyciągnać parę centymetrów navi z panelu)

 

3 - Przy uruchomionej navi wciśnięcie na raz przycisków 3 i 6 powoduje wyświetlenie się okna informacyjnego, można odczytać na wyswietlaczu wersje hardware:

 

NAV HW: 102 znaczy A lub B, 1001 to C, 1002 to D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma passata z 98roku, więc ma nawigację z wyświetlaczem w zegarach i czytnikiem w bagażniku. Do tego nie ma polskich map.

No chyba że niemiec zmieniał na MFD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim

dokladnie tak jest jak pogromca mowi fotki moge wyslac nie wyslalem wczesniej bo mi dysk padl w kompie ale jest juz ok wiec co ja mam robic z ta nawigacja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu musisz wymontować to sterowanie na panelu centralnym, przerobić konsolę na 2DIN, kupić navi MFD i zamontować, podłączyć do zegarów, można po części wykorzystać istniejącą instalację.

O wszystkim dowiesz się czytając archiwalne posty bo to wszystko już było.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biohazard4

Witam!a czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie co to za navigacja :krzeslem: : duży kolorowy wyświetlacz na konsoli a oznaczenie ma takie NAV SW 962.01/769.08/769.09. Moje auto to B5 z 99' :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie daj lepiej. a co mogles miec innego jesli org VW to na 100% mfd, bo wtedy innej nie bylo . Chyba ze jakis Command - no ale to juz nie org VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz navi MFD która nie czyta map z polską...

 

lipton :/:dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem passata 99r kod nadwozia 2000 z fabryczna nawigacja MCD. Kupilem nawi MFD niestety nie nam wersji.:(( Moja prosba jest nastepujaca.

Czy istnieje mozliwosc wgrania polskiego menu..??

Czy sa na ta nawi polskie mapy??

Zaznaczam od razu iz jestem kompletnie zielony w tym temacie.

Dziekuje z pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie podasz nam wersji navi to Ci za duzo nie powiemy....

 

Do końca 2000r produkowane byly nawigacje, które nie mają znaczka MFD nad otworem czytnika i te nawigacje dzialają w starym systemie, który nie czyta map DX-owych tak więc nie ma do tych nawigacji map Polski.

 

wersje A i B nie czytają map DX,

wersje C, D i G czytają mapy DX

 

lub

 

wciśnięcie na raz przycisków 3 i 6 powoduje wyświetlenie się okna informacyjnego, można odczytać na wyswietlaczu wersje hardware:

 

NAV HW: 102 znaczy A lub B, 1001 to C, 1002 to D.

 

lub

 

sprawdź na wlepce na boku navi, tam jest literka oznaczajaca wersję navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie jestem w stanie sprawdzic ver nawi, ale w mojej jest napis MFD nad otworem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest napis MFD to będzie śmigała płytka z mapą polski (chyba że navi to składak, ale to 0,1% przypadków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta mapka bedzie działała..Teleatlas_DX_2007_2008_pl_cz2

A jak wyglada sprawa ze zmiana menu w samej nawi..

Czy moze to zrobic kazdy czy moze trzeba miec do tego jakis specjalny sprzet ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak będzie działała, jeśli dobrze nagrasz :hyhy: jest to najnowsza mapka w systemie DX, tylko nie wiadomo czy ma polskiego lektora

 

polskie menu wgrywamy do navi MFD wersji C i D, można wgrać samemu, ale nie polecam :dobani: (drogie koszta naprawy) lepiej dać komuś zarobić i mieć to dobrze zrobione :ok: (wgrywa się to z płyty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polskiego lektora najlepiej wziac ze starej mapy 2005/2006 jest najlepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polskiego lektora najlepiej wziac ze starej mapy 2005/2006 jest najlepszy :)

 

O tak, najlepszy. Opuść rondo drugim zjazdem za metrów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności