Skocz do zawartości
Gość Jaczyniak

Tykanie jak w trakcie pracy kierunkowskazów

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki, a będę w stanie to stwierdzić VAGiem (dziś dopiero kupiłem ale jeszcze nie rozgryzłem i nie zainstalowałem wszystkiego

 

nie za bardzo wiem gdzie te przekaźniki się znajdują i nie wiem co rozebrać, w serwisówce nie ma precyzyjnego opisu, mógłbyś trochę mnie nakierować?

przekaźniki i bezpieczniki są pod osłoną kerownicy ta z włącznikiem świateł i półka

tu masz linka http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=rozmieszczenie+bezpiecznik%F3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:12 ----------

 

aaaaaa jeszcze pytanie czy VAGiem to sprawdzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki

 

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:12 ----------

 

aaaaaa jeszcze pytanie czy VAGiem to sprawdzę?

prędzej miernikiem ale skan nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mój stary Golf z 1990 tak sie nie psuje jak ten Pasek, a przynajmniej naprawiam go w 15 min bez specjalnych narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z problemem. Najpierw było cykanie w przekaźniku kierunków zlokalizowanym pod przyciskiem awaryjnych. Zgodnie z sugestiami na forum wyczyściłem manetkę, ale to nic nie dało, prawdopodobnie jakieś kabelki w manetce miały zwarcie.

 

Następie padł przekaźnik kierunków, który wymieniłem na nowy z ASO (różnica w cenie pomiędzy oryginałem a zamiennikiem żadna). Cykanie nadal występowało więc szybka decyzja i za 140 zł kupiłem nowy przełącznik kierunków (zamiennik bo oryginał był za 270). Został tylko montaż i wszystko działa jak przedtem. Przekaźnik długich świateł okazał się w porządku.

 

Dziękuję za pomoc.

 

PS. Za drugim razem rozbiórka całej kierownicy z osprzętem zajęła mi ok 40 min (a nie jestem laikiem) więc nie uwierzę że ktoś rozkłada całość czyści i składa w 10 min jak to było we wcześniejszych postach. Przygotujcie się na min godzinkę roboty i ze dwa browarki :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Panowie co dalej?

IMG_20170429_140641.jpg

IMG_20170429_140650.jpg

 

Domniemam że muszę odkręcić te śrubki i wyjąć całą manetkę? To jest Torx T5? Bo T10 posiadam i jest za duży.

 

#Edit:

Ok, wyjąłem. Nadal podtrzymuję pytanie co to za typ śruby.

 

No i najgorsze przede mną czyli rozebrać to i poskładać w całość po wyczyszczeniu.

IMG_20170429_144053.jpg

 

#Edit2:

Wkręt to t8 :). Trzymajcie kciuki!

Edytowane przez Victor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również pomogło czyszczenie manetki.

darek_tz dzieki za link. Świetny przewodnik zrobiony przez 0pablissimo na forum golfa. Nie mam tam konta więc tutaj dopowiem trochę.

1. Moja kierownica jest trójramienna. Poduszke ściągnąłem używając krótkiego śrubokręta płaskiego. Trzeba wsadzić go prostopadle do ramienia kierownicy i odchylić w górę (od osi kolumny). Na zdjeciu widać jak to działa.

2. Przed ściągnięciem kierownicy warto zaznaczyć sobie flamastrem w dwóch miejscach jak jest ona położona względem wieloklina.

3. Plastikowa obudowa kolumny kierownicy nie zeszła tak łatwo jak u Opablissimo. Mam inną w moim pasku.  Góra ok, ale dół musiałem pociągnąć do siebie, żeby zluzować lewy wpust na wkręt a potem w prawo, żeby zluzować prawy i obejść stacyjkę.

4. Klapka przełącznika zespolonego ma dwa plastikowe zaczepy od strony dźwigni. Wydaje mi się, że Opablissimo je urwał, bo nie widzę ich na jego foto klapki. Głowiłem się nad tym z pół godziny, ale w końcu wymłodziłem. Na załączonym zdjeciu widać jak wygląda klapka i "uratowane" zaczepy.:dance

 

 

2018-11-13 21_09_21-20181112_151117.jpg

20181112_134001.jpg

Edytowane przez Page
Drobna korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności