Skocz do zawartości
Gość Jaczyniak

Tykanie jak w trakcie pracy kierunkowskazów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam podobny problem wiec podepnę się do tego tematu.

Prawy kierunkowskaz po właczeniu nie miga tylko cały czas świeci , do tego słychać tykanie/skwierczenie z przerywacza (nie takie jak przy normalnie działajacym tylko tak jak by było jakieś zwarcie) ,wymiana przerywacza na nowy nie pomogła, manetkę też już wymieniłem na nową. Te objawy występują od dłuższego czasu, a dzisiaj doszedł nowy - prawy przedni kierunkowskaz nie świeci,nie miga , żarówka jest ok.Wertowałem forum ale wszystkich tych objawów na raz chyba nikt nie miał, ma ktoś jakiś pomysł czy szukać elektryka?

Potwierdzę dokładnie to co napisał Rafał u mnie było dokładnie to samo i się okazało że to zwarcie :( mam nowy przerywacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany ,niestety nie wiem co było przyczyną. Jak przyjechałem do serwisu po auto to nie było już mechaników z porannej zmiany i nikt nie mógł mi powiedziec co było przyczyna. Kosztowało to 80zł w tym żarówka 8,5! wiec myśle że nie mogło to byc nic wielkiego. Mam teraz zapasowy przerywacz i zapasową manetkę :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i wiem na 100% ze to manetki w kierownicy. Zawsze chcialem miec tempomat. Czy to jest ta sama menetka czy inna. Czy jak kupie taka za tempomatem plus dodatakowa instalacja tempomatu to bede mial i tempomat i naprawione kierunki. Dzieki za pomoc.

 

---------- Post added at 15:12 ---------- Previous post was at 15:06 ----------

 

Jezeli to jest ta sama manetka prosilbym rowniez o numer czesci do passata 2004 Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem i wiem na 100% ze to manetki w kierownicy. Zawsze chcialem miec tempomat. Czy to jest ta sama menetka czy inna. Czy jak kupie taka za tempomatem plus dodatakowa instalacja tempomatu to bede mial i tempomat i naprawione kierunki. Dzieki za pomoc.

 

---------- Post added at 15:12 ---------- Previous post was at 15:06 ----------

 

Jezeli to jest ta sama manetka prosilbym rowniez o numer czesci do passata 2004 Dzieki

 

Proszę: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40076&highlight=monta%BF+tempomatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super zalatwie dwie pieczenie na jednym ogniu.:kwiatek

 

---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 15:16 ----------

 

Czy z atkim nu,er, podejdzie do mnie 3B0 998 527 c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka - tam nie jest torx tylko wieloklin! Ale kluczem torx55 da się to odkręcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie: "Czy koniecznie trzeba zdjąć kierownicę, aby dobrać się do przełącznika kierunkowskazów?". Czy nie da rady tego zrobić, po zdemontowaniu osłon (górnej i dolnej) kolumny kierowniczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam pytanie: "Czy koniecznie trzeba zdjąć kierownicę, aby dobrać się do przełącznika kierunkowskazów?". Czy nie da rady tego zrobić, po zdemontowaniu osłon (górnej i dolnej) kolumny kierowniczej?

 

Nie da się :) Dla przykładu foto poniżej-nie dostaniesz się do środka przełącznika...

prze??cznik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk_,

A czy te dwa przełączniki da radę rozpiąć? Jeśli tak, to jak rozumiem tylko po wymontowaniu ich z kolumny kierowniczej. Tak?

 

P.S.

Poszło pomógł - dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_,

A czy te dwa przełączniki da radę rozpiąć? Jeśli tak, to jak rozumiem tylko po wymontowaniu ich z kolumny kierowniczej. Tak?

 

Da radę,spokojnie dostaniesz się do środka,ale po całkowitym demontażu ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da radę ale nie z kierownicą w kpl :)

nie przesadzajcie, zdjęcie kiery to 3min wyciągnięcie poduchy + 2min odkręcenie kiery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ted_77

Też to miałem, manetki na stół, czyszczenie styków i po bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo tyka raz szybciej raz wolno wyczytałem dużo info i będe działał na początek z manetkami.

 

[ame]

[/ame]

filmik jak to się u mnie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawidrasz

bardzo dziękuję za podpowiedź, płyn do styków wystarczył, nie zdejmowałem kierownicy i wszystko cacy - bardzo dziękuję......:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wracam do tematu. Rozebrałem całą manetkę kierunków, wyczyściłem, złożyłem i ...

 

Teraz nie działa nic tzn. nie działają kierunki z przełącznika przy kierze, nie mogę włączyć długich świateł zarówno na stałe jak i mignięcia. Co ciekawe nie działają też światła awaryjne.

 

Oczywiście rozbierałem wszystko z uwagi na problem z ciągle tykającym przekaźnikiem kierunków.

 

Wygląda jakby cala manetka nie dostawała prądu. Bezpieczniki sprawdziłem są ok. Tempomat działa ale on jest na osobnej kostce.

 

Ktoś ma może jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wracam do tematu. Rozebrałem całą manetkę kierunków, wyczyściłem, złożyłem i ...

 

Teraz nie działa nic tzn. nie działają kierunki z przełącznika przy kierze, nie mogę włączyć długich świateł zarówno na stałe jak i mignięcia. Co ciekawe nie działają też światła awaryjne.

 

Oczywiście rozbierałem wszystko z uwagi na problem z ciągle tykającym przekaźnikiem kierunków.

 

Wygląda jakby cala manetka nie dostawała prądu. Bezpieczniki sprawdziłem są ok. Tempomat działa ale on jest na osobnej kostce.

 

Ktoś ma może jakiś pomysł?

wybacz słowo "spartolona" operacja czyszczenia rozbierz jeszcze raz i sprawdź czy wszystko ok jeśli będzie ok a nie będzie działać to nową manetkę kup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składałem już 2 razy bo za pierwszym razem źle złożyłem i miałem cały czas długie światła,

dodatkowo teraz nie działają awaryjne i tak jak pisałem wygląda jakby tam nie dochodził prąd do manetki, to musi być coś innego

 

czytałem gdzieś że te dwa elementy czyli przekaźnik od awaryjnych jest zintegrowany z manetką, ale czy może to mieć wpływ na przełącznik świateł mijania na drogowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
składałem już 2 razy bo za pierwszym razem źle złożyłem i miałem cały czas długie światła,

dodatkowo teraz nie działają awaryjne i tak jak pisałem wygląda jakby tam nie dochodził prąd do manetki, to musi być coś innego

 

czytałem gdzieś że te dwa elementy czyli przekaźnik od awaryjnych jest zintegrowany z manetką, ale czy może to mieć wpływ na przełącznik świateł mijania na drogowe?

jeśli masz miernik to sprawdź czy jest napięcie w kostce do manetki odpowiadającej za światła długie i kierunki jeśli nie będzie to zjarałeś przekaźnik we włączniku awaryjnych a może i długich (płyta górna miejsce 5 pod kierownicą )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, a będę w stanie to stwierdzić VAGiem (dziś dopiero kupiłem ale jeszcze nie rozgryzłem i nie zainstalowałem wszystkiego

 

nie za bardzo wiem gdzie te przekaźniki się znajdują i nie wiem co rozebrać, w serwisówce nie ma precyzyjnego opisu, mógłbyś trochę mnie nakierować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności