Skocz do zawartości
Gość radzioo

Pompa wtryskowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radzioo

Witam,

 

Niestety z nastawnika pompy wtryskowej (u samej góry) cieknie ropka. Chciałem sam wymienić uszczelkę i dlatego moje pytanie : czy po odkręceniu tylko górnej części nastawnika nic się nie stanie ?? TZN. czy rozkręcenie, wymiana uszczelki i skręcenie ponownie nie będzie wymagało zmian w kompie i czy auto odpali bez problemu.

 

Znalazłem na innym forum taki opis :

http://forum.rezacze.pl/viewtopic.php?p=19488&sid=ccdac8e5cda5ee46752c87e9af462435

 

Chciałbym zrobić dokładnie to samo (pierwsze 4 zdjęcia) tylko nie wiem czy poźniej będzie wszystko OK. Proszę o jakąś podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał mi pompiarz 2 szt uszczelek na nastawniku ,potem musiał ustawić dawkę paliwa, tzn. przesuwał głowiczkę i patrzył na Vaga .

 

Całość kosztowała mnie 130 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzioo

2 sztuki czyli "Tu wymieniłem" i "Tu się teraz sączy" (mowa tu o 4 obrazku w linku powyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pod dekielkiem i pod nastawnikiem ,jest to przykręcone tymi samymi śrubkami.

 

Faktycznie jak składał to patrzył czy trafia w przesuwkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzioo

Dzięki za info, myślałem że da się wymienić uszczelkę pod samym dekielkiem bez zbędnego dłubania (ustawiania) i że obejdzie się baz VAG'a. Ale skoro piszesz że są przykręcone tymi samymi śrubkami no to grzebanie samemu odpada, bo wiem że nastawnika lepiej nie ruszać. Niestety w okolicach Opola nie mogę znaleźć pompiarza który wymieni te 2 uszczelki. Każdy chce wyciągać całą pompę i kasować za to ok 700 pl :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profesjonalici, bo jak ci wpadnie sprezynka do pompy jakas albo cos, to podwójna robota, a tak wyreguluj odrazu calosc i inie zchyla sie jak nad grobem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzujcie prosze panowie, co jest nastawnikiem a co sterownikiem pompy?

Po drugie pod deklem sterownika jest uszczelka (tu wymieniłem), a pod samym sterownikiem (tu też się sączy) nie da się dokupić nowej (w serwisie mówią, że przychodzą razem z pompą).

Sam mam przeciek pod deklem i mam zamiar się za to zabrać dziś. Kupiłem już uszczelkę, tylko teraz pozostaje kwestia czy vag do jej wymiany jest konieczny, bo jak rozumiem z opisu na rezacze, to chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczylem dzis, ze podczas odpalania kapie mi paliwo,ale nie moge dokladnie sprecyzowaac skad bo nie widac ze wzgledu na to, ze to spod pompy, na zdjciu zaznaczylem okolice wycieku-nie wiem dokladnie gdzie bo z gory nie widac. chyba pompe trzeba wyciagnac prawda? a przy okazji ile kosztuje regeneracja pompy wtryskowej?

edit: prawdopodobnie cieknie z tego metalowego "czegos'' skad wychodza przewody do wtryskiwaczy-to zaznaczone na zolto na zdjeciu. nie wiem czy tam sa uszczelki czy cos peklo...

841782721.jpg

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos przerabial podobny wyciek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz wyciek z głowiczki pompy tam jest oring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz wyciek z głowiczki pompy tam jest oring

a trzeba sciagac pompe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

gdzie w szczecinie można naprawić pompe wtryskową?macie może jakieś namiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniał mi pompiarz 2 szt uszczelek na nastawniku ,potem musiał ustawić dawkę paliwa, tzn. przesuwał głowiczkę i patrzył na Vaga .

 

Całość kosztowała mnie 130 zł

 

 

Daj kolego namiar na tego pompiarza jeśli możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio padła mi pompa wtryskowa. Teraz mam pytanie, czy mogę szukać po symbolu silnika, czy musze po numerach pompy?

Dodam że mam silnik AKN 2.5 V6 150KM 

Edytowane przez bakuu23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się do tematu.

Mój problem jest następujący. Mam wyciek paliwa spod pokrywy pompki. Wymieniłem uszczelkę na nową i nic to nie pomogło. Czy przyczyną może być np przytkany przewód powrotny, przez co w komorze pompki tworzy się wysokie ciśnienie i przebija paliwo przez oring? Czy może jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności