Skocz do zawartości
Jonasz

Silnik podnoszenia szyby.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem tutaj nowy, ale swoje przeboje z Passatem B5 (kombi) już mam.

Otóż jakiś czas temu "umarł" mi centralny zamek drzwi tylnych prawych. Oczywiście wiedziony przeczuciem poszukałem tu i ówdzie co na ten temat jest napisane. Okazało się, że zamki to ogólna bolączka tych samochodów. Podłaczyłem VAGa i sprawdziałem - okazało się, że to zamek. Rozebrałem więc drzwi, wyjałem zamek, rozebrałem zamek. Według mnie był dobry (no ale komputer się nie myli) kupiłem jednak drugi. Założyłem i co się okazuje ??? Dupa (przepraszam) nie działa :(. Okazuje się, że zrypany jest cały moduł który znajduje się w silniku podnoszenia szyb. VAG mierzy do tego miejsca a że, jak wspomniałem w B5 padają zamki nagminnie to wszystko wskazywało na to, że to zamek właśnie.

Teraz mam pytanie.

Czy opisywany przeze mnie moduł podnoszenia szyby jest naprawialny ?

A jeśli nie to gdzie można dostać jakąś używkę żeby podmienić ? :)

 

pozdrawiam

 

Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Nie wiem czy dobrze zostałem zrozumiany. Podnoszenie i opuszczanie szyb działa cacy.

Nie działa zamek centralny drzwi tylnych prawych. Jak okazuje się sterowani zamka idzie właśnie z modułu podnoszenia szyb (umieszczony koło silnika podnoszenia szyby).

Nie chodzi mi o naprawienie szyb ale o wymianę modułu albowiem on (z dużą dozą prawdopodobieństwa) odpowiada za nie działający zamek centralny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OK]

Nie działa zamek centralny drzwi tylnych prawych

Częstą przyczyną niesprawności zamków jest wyrobienie się mikrowyłączników w zamkach. jeśli natomist padł modół:

Czy opisywany przeze mnie moduł podnoszenia szyby jest naprawialny ? A jeśli nie to gdzie można dostać jakąś używkę żeby podmienić ?

To nowy w ASO sporo kosztuje. Na allegro można znaleźć zamki, sterowniki i modóły. Trzeba tylko dobrać identyczny zgodny z numeracją vag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Prosze o pomoc w sprawie takiej ; nie dawno kupiłem passka 2000 r 1.8 i wszystkie szyby otwierają sie prawidłowo poza jedną a mianowicie otwiera sie odwrotnie od pozostałych . Czy jest taka możliwosc i zamienic plus z minusem na kostce która przychodzi do silniczka który podnosi tą szybe ; czy sie kurde nic nie spali - bo naprawdę nie wiem co już robic . Wielkie dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[OK]

Trzeba tylko dobrać identyczny zgodny z numeracją vag.

 

Gdzie sprawdzić numerację VAG modułu? Czy na samym module czy może w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie sprawdzić numerację VAG modułu?

Wyciągasz swój moduł, spisujesz z niego numer i kupujesz drugi z takim samym numerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem takiej natury, nie opuszczają się w moim Pasku tylke szyby ale tylko kiedy chcę to uczynić poprzez przyciski w tylnych drzwiach, kiedy jednak otwieram tylne z panelu przednich drzwi to wszystko działa, w czym może być problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem takiej natury, nie opuszczają się w moim Pasku tylke szyby ale tylko kiedy chcę to uczynić poprzez przyciski w tylnych drzwiach, kiedy jednak otwieram tylne z panelu przednich drzwi to wszystko działa, w czym może być problem???
może masz blokadę wciśniętą na tylne szyby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności