Skocz do zawartości
Gość lexwon

Jakiej firmy kupić filtry - Knecht, Bosch, Mann, Filtron i inne?

Rekomendowane odpowiedzi

ja używam filtrów knechta i nie narzekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem filtry FILTRONA tzn. cały zestaw i zapłaciłem ok 110 zł.

Wcześniej jeździłem na Bosha i tez byłem zadowolony.

Nie polecam firmy Topran, są tańsze i jakość niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W filtrze powietrza czy paliwa róznicy nie zobaczysz ale tanie filtry olejowe np hart deckerman to czesto puszczają olej w miejscu prasowania blachy. Wiec używam zazwyczaj filtrona bo sa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są tylko trzy firmy w europie, które produkują bibułę do filtrów i wszyscy producenci filtrów korzystają z ich materiałów. Jest tylko różnica w sposobie ich klejenia i materiałów użytych do ramek i puszek, oraz zaworków w filtrach olejowych.

Jeśli chodzi o samą filtrację to nie ma znaczenia jaka firma, jeżeli o klejenie to już tak.

Kupując filtry powietrzne zawsze patrzę czy ma dodatkowe klejenie wewnętrzne szczególnie przy silnikach doładowanych i o dużych pojemnościach/duże powierzchniowo/. Widziałem już filtry powietrzne bez wzmocnień, które się "zarwały" pod wpływem siły ciągu i wilgoci.

A z nazwami firm bywa różnie. Tak ja przy rozrządach na pierwszy montaż napis Audi/VW, a poza fabryką i serwisem INA lub RUVILLE.

Knecht, Bosch, Mann może zlecać produkcję innym wykonawcą i każe pisać swojego logo i wcale bym się nie zdziwił gdyby część producji tych znanych marek nie wykonywał Filtron na zlecenie według ich zaleceń bo tańsza robocizna.

 

Nie zgodzę się! Do FILTRONA mam 4 km. Moja rodzina tam pracuje. FILTRON Gostyński produkuje TYLKO wlasna produkcję. Do mojego auta stosuję jednak filtr oleju MANN. Na filtronkach czasem włączał mi się czujnik oleju. Na MANN-ie ani razu.

 

---------- Dodano o 22:50 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:47 ----------

 

Filtr oleju i paliwa i powietrza - polecam tylko sprawdzonych marek! KNECHT, MANN, HENGST!

 

Koszt remontu silnika spowodowany rozklejonym filtrem oleju

jest nie współmierny do przepłacenia 15zł za Mann względem Filtrona.

 

Filtron jest dobry ewentualnie jako kabinówka - jeśli ktoś tak dba o płuca ;)

 

Ja wychodzę z założenia, że jak coś jest tańsze

to jest gorsze na 100% - takie czasy.

Tylko z drogimi rzeczami jest tak, że nie wszystko co drogie jest automatycznie dobre, lecz w przypadku KNECHT i MANNa - można spać spokojnie, że płaci się za jakość.

 

 

Pozdrawiam - Bartek

 

Tu się zgodzę. Kabinowy czy powietrza są w porzo, ale do oleju - kupujcie sprawdzone produkty renomowanych firm. Olejowe Filtrony są dość... średnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o filtrze powietrza wix/filtron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wix/Filtron to jest to samo. WIX to amerykańska firma, która już od dobrych 10 lat ma udziały we filtronie. Ogólnie filtron czy wix robi dobre filtry, chodź od czasu do czasu mają wpadki jakościowe. Ale spokojnie można smigać na tym. Wszyscy zachwalają manna, ale sporo filtrów robią w hinach. Ostatnimy czasu praktycznie co drugi ma druk MADE IN CHINA... Wiec i w manie tną koszty, co zawsze odbija się na jakości. Fajne jakościowo i cenowo są filtry CHAMPION....sporo tego sprzedajemy do europejskich aut, i klienci sobie chwalą relację ceny do jakości...

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zakładałem filtry Filtrona, w każdym aucie, i polecałem go ze spokojem duszy. Wychodziłem z założenia dobre po polskie, i uważałem ją za solidne. Sprzedaje filtry na sklepie i polecałem zawsze filtrona. Ale! Niedawno reklamacja, gościu oddał filtr oleju, ponoć nie przepuszcza oleju. myślę nie możliwe. Ale ok. Klient nasz Pan. Reklamacja uwzględniona. Wczoraj przy wymianie filtra paliwa w ojca AWX doznałem ciężkiego szoku, i zawodu. Filtr nie przepuszczał paliwa. Nie ma mowy o złym montażu czy zapowietrzeniu. Auto zgasło po wypaleniu paliwa z pompy. Założenie filtru MANN i od razu odpalił. Chyba maja za dużą sprzedaż i lecą na masówkę. A więc nie polecam filtrona. MANN albo KNECHT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru lat używam filtry FILTRONA wszystkie. Nigdy z nimi nie miałem problemu, są naprawdę dobrej klasy i w dobrej cenie można kupić. Mnie cały zestaw łącznie z paliwem kosztuje ok120zł;) kiedyś na forum widziałem zdjęcie oryginalnego filtra z ASO VW, a w środku był filtr FILTRONA. Polecam, szkoda przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam filtry Mann używam od kilku lat i są dobrej jakości, co do Filtrona to kiedyś się sparzyłem i od tamtej pory nawet nie biorę pod uwagę jak kupuje filtry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei polecam filtry Mann używam od kilku lat i są dobrej jakości, co do Filtrona to kiedyś się sparzyłem i od tamtej pory nawet nie biorę pod uwagę jak kupuje filtry

 

Inni sparzyli się na Passatach :), ogólnie reklamacje, błędy produkcyjne, wady farbyczne są w każdej firmie. Czy to Mann, knecht, Filtron. Jest to wliczone w koszty produkcji i ewentualnych reklamacji. Była partia filtrów z Filtrona, co miała problemu, ale i były też filtry i Manna i Boscha na reklamacji, nawet takie co po założeniu i auto nie kręciło. Jedem na TV Samsung i naprawia a inny ma hińską Aiwe od i chodzi od 10 lat. Nie ma reguły. Kiedyś1,9tdi robiło 700 tyś z palcem w pośladach, a teraz.....???? Wymieniałem filtr w automacie a moim pasku. Był oczywiście z Manna....oczywiście made in china... i co mam zrobić??? Bać się o skrzynię???

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy nasze filtry marki Filtron i one spełniają wszelkie normy wszystkich marek. Cena wyższa niż chińskich zamienników, ale niższa niż np. filtrów BOSCH, które niekoniecznie są jakąś jakościową rewelacją. Przeważnie biorę filtry Filtron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim pudełku też zakładam filtry z Filtron-u i jestem zadowolony. Jedyny minus to filtr oleju do mojego silnika, Filtron robi go dwa razy większego niż filtry innych marek tj. Mann, Bosch itd. Przez to ciężko zdemontować stary przy wymianie oleju i trzeba kombinować żeby go wyjąć z przedziału silnika. A i jest jeszcze druga wada zauważyłem to przy ostatniej wymianie oleju, wcześniej Filtron pokrywał obudowy filtrów oleju czarną farbą która pomagała w dokręceniu filtra ręką, podczas ostatniej wymiany oleju trafiłem ( nie wiem czy tak już będzie na stałe czy trafiłem na taką partię) na filtr gdzie miał tylko nadruk z marką i modelem i nie był polakierowany tylko było gołe aluminium, co ja się umordowałem żeby ten filtr dokręcić dłonią do oporu. Chodzi o to że na dłoni zostawał czarny osad po obudowie aluminiowej i łapa się ślizgała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba błędnie oceniłem filtrona. Po założeniu MANN'a było ok, dopóki nie wyjechałem w trasę. Dławienie, przerywanie. WTF? Powrót do domu. oględziny. VAG, błędów brak. Wyciągam filtr paliwa. Założyłem stary, wszystko ok. W czym błąd? Na starym filtrze po zdjęciu tego plastikowego króćca widać od razu strukture filtra, taka siateczka. W filtronie i MANNie jest po prostu blaszka. Po dokładnym zmierzeniu okazuje się że ten króciec dochodzi do tej blaszki i nie ma miejsca na przepływ paliwa. Auto to Skoda Superb AWX 131km 2003r. Na starym filtrze nie ma już żadnych napisów. Jaki filtr nie ma tej blaszki, tylko od razu siateczke? W Passacie 131 AVF katalogowy filtron pp 839/1 zdaje egzamin niestety tutaj katalogowe filtrony i mann'y już nie. 97399503_1_644x461_filtr-paliwa-passat-b5-130-km-skierniewice.jpg

 

Problem rozwiązany. Gdyby ktoś miał również taki problem jak ja:

Filtron PP 839/1 i MANN WK 853/3x ma blaszke (paliwo idzie na boki) a Bosch 0 450 906 374 nie ma jej, paliwo przepływa od razu na wprost. wg. zdjęcia znalezionego w necie img0272h.jpgMahle-Knecht KL147D również tak jest zrobiony, filtr boscha mam w rękach i mogę to potwierdzić. Mógłby ktoś to potwierdzić odnoście knechta? Wolałbym jednak knechta jak boscha. PZDR.

Edytowane przez DoubleJabolG
Rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba błędnie oceniłem filtrona. Po założeniu MANN'a było ok, dopóki nie wyjechałem w trasę. Dławienie, przerywanie. WTF? Powrót do domu. oględziny. VAG, błędów brak. Wyciągam filtr paliwa. Założyłem stary, wszystko ok. W czym błąd? Na starym filtrze po zdjęciu tego plastikowego króćca widać od razu strukture filtra, taka siateczka. W filtronie i MANNie jest po prostu blaszka. Po dokładnym zmierzeniu okazuje się że ten króciec dochodzi do tej blaszki i nie ma miejsca na przepływ paliwa. Auto to Skoda Superb AWX 131km 2003r. Na starym filtrze nie ma już żadnych napisów. Jaki filtr nie ma tej blaszki, tylko od razu siateczke? W Passacie 131 AVF katalogowy filtron pp 839/1 zdaje egzamin niestety tutaj katalogowe filtrony i mann'y już nie. 97399503_1_644x461_filtr-paliwa-passat-b5-130-km-skierniewice.jpg

 

Problem rozwiązany. Gdyby ktoś miał również taki problem jak ja:

Filtron PP 839/1 i MANN WK 853/3x ma blaszke (paliwo idzie na boki) a Bosch 0 450 906 374 nie ma jej, paliwo przepływa od razu na wprost. wg. zdjęcia znalezionego w necie [ATTACH=CONFIG]110411[/ATTACH]Mahle-Knecht KL147D również tak jest zrobiony, filtr boscha mam w rękach i mogę to potwierdzić. Mógłby ktoś to potwierdzić odnoście knechta? Wolałbym jednak knechta jak boscha. PZDR.

 

 

Ja używam Bosch-a i jestem zadowolony więc jeśli taki masz to zakładaj :) I faktycznie jest bez żadnej blaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnosnie wymiany filtra paliwa firmy. Czy stary filtr paliwa powinien byc wypelniony w calosci paliwem czy np w 1/4. Moj mechanik twierdzi, ze powinien byc caly zalany, a jest tak jak napisalem wyzej. Po recznym zalaniu filtra do pelna byl on sprawdzany po przejechaniu 10km i znow byl wypelniony tylko w 1/4 -1/2. Filtr Mann'a stary i nowy. Silnik AJM z pompka w zbiorniku, ktora pol roku temu byla zmieniana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie odnosnie wymiany filtra paliwa firmy. Czy stary filtr paliwa powinien byc wypelniony w calosci paliwem czy np w 1/4. Moj mechanik twierdzi, ze powinien byc caly zalany, a jest tak jak napisalem wyzej. Po recznym zalaniu filtra do pelna byl on sprawdzany po przejechaniu 10km i znow byl wypelniony tylko w 1/4 -1/2. Filtr Mann'a stary i nowy. Silnik AJM z pompka w zbiorniku, ktora pol roku temu byla zmieniana.

 

Osobiście mogę Ci powiedzieć że również tak mam przy każdej wymianie pomimo zalania nowego filtra za każdym razem do pełna a przy wymianie połowę.

Widocznie tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście mogę Ci powiedzieć że również tak mam przy każdej wymianie pomimo zalania nowego filtra za każdym razem do pełna a przy wymianie połowę.

Widocznie tak ma być.

 

Filtr paliwa nigdy nie będzie pełny:) powinno być 1/2 pi razy oko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pi razy oko

 

taki przelicznik to mi się podoba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtr paliwa nigdy nie będzie pełny:) powinno być 1/2 pi razy oko:)

 

a więc jednak tak ma być :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomy pokazał mi ostatnio filtr powietrza wyciągnięty chyba z audi A3 które było do końca serwisowane w ASO, a na filtrze logo Filtrona i znacze

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Potwierdzam. Sam się ździwiłem gdy wymieniałem filtr powietrza to stary był Filtrona z logo vw/audi.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Potwierdzam. Sam się ździwiłem gdy wymieniałem filtr powietrza to stary był Filtrona z logo vw/audi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności