Skocz do zawartości
greggi

Zerują mi się zegary elekroniczne na desce rozdzielczej

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio do mojego 1z-a w pełni elektroniczne zegary w dobrej cenie, ale po podłączeniu okazało się, że wskazówki wariują, wyświetlacze nie pokazują przejechanych kilometrów, a w obudowie coś bez przerwy cyka. Po podłączeniu do samochodu brata (silnik benzynowy) okazało się, że wszystko jest ok. Zamieniłem też wiązki licznika, ale nic to nie dało - na mojej u brata i jego i ten mój nieszczęsny licznik działa poprawnie. Co może być przyczyną? Czy ma ktoś z Was rozpiskę jak powinny być poprawnie kable do kostek w wiązce MFA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną? Kupiłeś zegary z benzyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przy kupnie sprawdza się numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzę numery liczników, ale obrotomierz jest z Diesla i jest w nich dioda świec żarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś sprawdzę numery liczników, ale obrotomierz jest z Diesla i jest w nich dioda świec żarowych.

 

Numer licznika to 3A0 919 861 F - czyli niby poprawny.

 

Oto kilka zdjęć:

20150127-0001.jpg

20150127-0002.jpg

20150127-0005.jpg

20150127-0007.jpg

20150127-0008.jpg

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedza zegary 3a0 919 860M. Zakładałem takie same jak kupiłeś i działała tylko prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie siedza zegary 3a0 919 860M. Zakładałem takie same jak kupiłeś i działała tylko prędkość.

 

W ETCE znalazłem coś takiego:

 

zestaw wskaźników dla pojazdów ze wskaźnikiem f 3a-t-000 001

gdzie znalazłem swój numer liczników tj. 3A0919861FX (licznik srebrny)

 

oraz

 

zestaw wskaźników dla pojazdów z wyświetlaczem wielofunkcyjnym f 3a-t-000 001

 

tu znalazłem numer 3A0919881NX (licznik srebrny)

 

Oba numery są dla liczników srebrnych.

 

 

Twój numer 3a0 919 860M jest także do silników 1Z, AFN i AHU, ale wedle ETKI jest czarny.

Widzę, że Twój samochód jest też z 1995 r. i licznik z pierwszej sekcji: zestaw wskaźników dla pojazdów ze wskaźnikiem f 3a-t-000 001

 

Zastanawia mnie jedno jaka jest różnica pomiędzy

zestaw wskaźników dla pojazdów ze wskaźnikiem, a

zestaw wskaźników dla pojazdów z wyświetlaczem wielofunkcyjnym

 

wydawało mi się, że z wyświetlaczem wielofunkcyjnym będzie równoznaczne z MFA,

a tu mój i Twój licznik jest z sekcji zestaw wskaźników dla pojazdów ze wskaźnikiem

 

Jak to rozumieć? Proszę o pomoc, tak żeby nie kupować na chybił trafił.

 

Przechwycenie obrazu ekranu - 29.01.2015 - 19:58:04.jpg

 

 

Dla jasności wklejam mój pierwotny post dotyczący problemu z licznikami:

 

Kupiłem ostatnio do mojego 1z-a w pełni elektroniczne zegary w dobrej cenie, ale po podłączeniu okazało się, że wskazówki wariują, wyświetlacze nie pokazują przejechanych kilometrów, a w obudowie coś bez przerwy cyka. Po podłączeniu do samochodu brata (silnik benzynowy) okazało się, że wszystko jest ok. Zamieniłem też wiązki licznika, ale nic to nie dało - na mojej u brata i jego i ten mój nieszczęsny licznik działa poprawnie. Co może być przyczyną? Czy ma ktoś z Was rozpiskę jak powinny być poprawnie kable do kostek w wiązce MFA?
Edytowane przez bekaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o to, że w tych z wyświetlaczem wielof. jest tempomat, spalanie na 100 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba chodzi o to, że w tych z wyświetlaczem wielof. jest tempomat, spalanie na 100 itp.

 

 

Dziękuję. Ktoś może to potwierdzić? Ja swój licznik o numerze 3A0919861F kupowałem jako MFA i tym samym zostałbym oszukany - świadomie lub nie.

 

U mnie siedza zegary 3a0 919 860M. Zakładałem takie same jak kupiłeś i działała tylko prędkość.

 

Lolok, a Twój licznik ma MFA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bez MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy mnie może ktoś uświadomić w jak sposób numeruje się piny w kostce licznika?

Mam dwa problemy: paliwomierzowi odwaliło i pokazuje co chce i czasami przy ciężkim rozruchu resetuje mi licznik.

Mam dwa nadtopione piny w kostce licznika ale od której strony bym nie liczył to do niczego ważnego one nie służą.

 

Drugie pytanie to jak rozebrać kostkę licznika aby wymienić nadpalone piny?

Wtyczka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie masz nadpalone 10 i 14. Pod 14-tką masz 28.

Tylny "dekielek" wtyczki nie ma czasem zatrzasków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

A czy mnie może ktoś uświadomić w jak sposób numeruje się piny w kostce licznika?

Mam dwa problemy: paliwomierzowi odwaliło i pokazuje co chce i czasami przy ciężkim rozruchu resetuje mi licznik.

Mam dwa nadtopione piny w kostce licznika ale od której strony bym nie liczył to do niczego ważnego one nie służą.

 

Drugie pytanie to jak rozebrać kostkę licznika aby wymienić nadpalone piny?

[ATTACH=CONFIG]128557[/ATTACH]

 

Aby dostać się do oznaczeń pinów i trzeba zdjąć opaskę na kablach - wtedy wtedy właściwa kostka wysunie się z obudowy. A z tego co widzę to spalone masz piny numer 1 i 5. Po naprawie ważne żeby

dokładnie wsunąć kostkę w obudowę i najlepiej od razu spiąć ponownie przewody opaską zaciskową.

Może się zdarzyć, że niedociśnięta spowoduje zamianę sygnałów i przez to możliwym jest spalenie licznika.

 

Co do wyjęcia pinów, to w przypadku tej kostki jest bardzo łatwo nawet bez specjalnych narzędzi. Wystarczy od strony wpinanej w gniazdo włożyć szpilkę czy wyprostowany spinacz - ja przed chwilą

bez problemu w ciągu 2 sekund wyjąłem pin.

 

Przy okazji ponownie zwrócę się do Forumowiczów z moim problemem. Kontynuując mój wcześniejszy post - z licznikiem dostałem wiązkę, która o dziwo ma kabel podłączony do pinu nr 14, a według informacji nic tam nie powinno być. Kabel ten ma kolor czerwono-czarny i zakończony jest z drugiej strony pojedynczą brązową kostką.

 

 

Od razu wypiszę wszystkie kable, które mam w wiązce, które zakończone są pojedynczymi lub podwójnymi kostkami.

Informacje o pinach zaczerpnąłem z ogólnie dostępnych informacji na forach:

 

wtyczki:

 

niebieska (kabel biało-czerwony) – pin nr 28 - NC lub przełącznik A/T wyświetlacza

czarna (kabel biało-fioletowy) – pin nr 26 - NC lub wskaźnik zużycia paliwa

czarna podwójna: - (kabel zielony) - pin nr 24 - kontrolka prawego kierunkowskazu

- (kabel biało-brązowy) – pin nr 22 - kontrolka lewego kierunkowskazu

brązowa (kabel czerwono-czarny) – pin nr 14 - NC

 

Na wiązce nie mam naklejki z numerem, coby sprawę w pełni wyjaśniło - boję się, że wiązka może być od innego modelu grupy VW i tym samym miałbym odpowiedź na moje problemy z wariującymi wskazówkami.

 

Dla niewiedzących - do których jeszcze i ja 5 minut temu się zaliczałem - skrót NC oznacza Not Connected (ang.) – nie podłączony; na schematach i w opisach oznacza nie podłączony (nie wykorzystywany) styk lub przewód.

Edytowane przez bekaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się kupić same nowe piny do wtyczki czy trzeba szukać całej złączki na szrocie i z niej wyciągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche podobna sytuacje.

 

U mnie wygląda to tak.

 

Czasami zdarza sie gdy postoi samochód to gasną kontrolki i nie kręci wogole rozrusznik. Napiecie przed odpaleniem na akumulatorze 12.2V

Jak podładuję troche prostownikiem dosłownie parę minut następnie prostwonik odłaczę kręci pare minut jak szalony.

 

I mam pytanie czy mozliwe jest żeby sprawe psuł elektromagnes na rozruszniku?

Jezeli tak jak sprawdzic czy to faktycznie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset zegarów występuje ponieważ napięcie podczas odpalania spada poniżej 10V. Akumulator sprawny ma 12,6-12,8V aby określić czy akumulator jest w pełni sprawny trzeba zrobić test obciążenia w każdym sklepie motoryzacyjnym mają taki tester. Wygląda na to, że akumulator stracił pojemność i podczas rozruchu brakuje amperów do tego spada napięcie poniżej pracy elektromagnesu. Elektromagnes jest naprawdę trudnym elementem do popsucia, prędzej szczotki na rozruszniku padną.

Ja rozważyłbym kupno nowego akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem rozrusznik, okazalo sie ze szczotki sa na wykończeniu i przewód który idzie ze szczotek do elektromagnesu poprostu sie rozpadł.

Zamówiłem nowe szczotki, bede je mial rano jak wymienie i zamontuje rozrusznik dam znac czy to było powodem.

Edytowane przez bono2209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie powodem tego w b4 był akumulator na wykończeniu kupiłem nowy i jak ręką odjął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną faktycznie był akumulator. Kupiłem nowy i furczy aż miło.

Ale przy okazji wymieniłem szczotkotrzymacz i tulejki w rozruszniku bo juz było w stanie agonii.

 

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy da się kupić same nowe piny do wtyczki czy trzeba szukać całej złączki na szrocie i z niej wyciągać?

 

Sprawdziłem, rozmiar tego konektora żeńskiego to: 1,5x1,5x12,5 mm. W ETCE go nie znalazłem, ani u żadnego handlarza

elektroniką - jedyne proste rozwiązanie to "kierunek szrot".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności