Skocz do zawartości
daras

Nawigacja MCD a navi MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kogoś z Wrocławia co wgra mi mapy i Lektora do mojej navi MCD Bo próbowałem sam i nic cały czas pisze PLEASE INSTALL cd COMPATIBLE WITH VOLKSWAGEN NAVIGATION SYSTEM MCD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Napisz do kolegi adams, on na pewno znajdzie sposob, zeby Tobie pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz do kolegi adams, on na pewno znajdzie sposob, zeby Tobie pomoc :)

 

Rozmawiałem już z nim on też niewie co to może być a mieszka za daleko żeby jechać do niego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo masz zle nagrane cd albo masz laser do czyszczenia. PW ci powie to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem już z nim on też niewie co to może być a mieszka za daleko żeby jechać do niego !

 

jak to nie wie :rotfl: masz źle nagraną płytę :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem już z nim on też niewie co to może być a mieszka za daleko żeby jechać do niego !

 

jak to nie wie :rotfl: masz źle nagraną płytę :cwaniak:

 

 

A tak jeszcze zapytam jak wejde w ustawienia set to przy navigation jest taka kłódeczka ?? co to może znaczyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
navigation jest taka kłódeczka ?? co to może znaczyć ??
to znaczy, że nieuruchomiona navi (płytka), a uruchomi się jak płytka się załaduje.

A z tym przegrywaniem płytek to jest tak.... jak miałem MCD to żadna nie chciała odpalić (laser czysty) a na MFD chodziły i chodzą bez problemu ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmarnowałem 5 różnych płyt cd, ale w końcu się udało :)

 

___

odezwij sie na pw jesli jeszcze sobie nie poradziles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej nic drugi komplet płyt i to samo !!! :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

lipna sprawa... nawi czyta Ci płyty CD audio?

 

ja bym na twoim miejscu DOKŁADNIE wyczyścił laser ->jak wyczyścić laser <- jak nie bardzo widzi Ci się by czyścić ręcznie to zainwestuj w dobrą płytę czyszczącą...

 

na panelu navi jest napis MCD?

 

 

EDIT

 

widze że opisałeś swój problem na forum navi-forum.pl, piszesz że navi czyta Ci płyty AUDIO bez problemu, że czyściłeś laser i widać po fotach że na panelu masz MCD

 

dość dziwna sprawa... podjedź do jakiegoś serwisu navi, albo spotkaj się z jakąś inną osobą co posiada też navi czytającą płyty w formacie DX i wymień się z tą osobą na chwile płytkami - w ten sposób wykluczysz błąd płyty... a najlepiej żebyś pokombinował z orginalną płytą...

 

daj znać jak to wyszło...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wroclawiu, ul. Przedmiejska

VIP Audio firma sie nazywa

najlepiej podjechac tam do p. Grzesia (wlasciciel) i mozna z nim sie madrze odnosnie wgrania jak i ewentualnej diagnozy, czyszczenia dogadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

Ja również zmarnowałem wiele płyt zanim trafiłem na taką którą navi MCD zaczeła czytac. Bardzo ważne jest czym się nagrywa i na jakiej płycie.

Płyta na której u mnie poszło: PLATINUM CD-R 52xSPEED, 700 MB, spód płyty b. jasno zielony (miałem też jakieś z czarnym ale bez sukcesu). Nagrywac trzeba CLONE. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również zmarnowałem wiele płyt zanim trafiłem na taką którą navi MCD zaczeła czytac. Bardzo ważne jest czym się nagrywa i na jakiej płycie.

Płyta na której u mnie poszło: PLATINUM CD-R 52xSPEED, 700 MB, spód płyty b. jasno zielony (miałem też jakieś z czarnym ale bez sukcesu). Nagrywac trzeba CLONE. Powodzenia.

 

Po długich bojach w końcu udało sie !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co było przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi MCD działa tylko teraz inny problem:

Czy jest jakaś różnica w mapach do navi MCD a MFD. Mam taki problem że płyte oryginalną czyta a nagrywaną która działa pod MCD nie działa na MFD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta sama mapa podchodzi do MCD, MFD, NAVI PLUS i do wieluuuuuuuuu innych... mapa jest w systemie DX i kazda navi co czyta plyty w systemie DX będzie ją odczytywała, pod warunkiem że mamy czysty laser :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta sama mapa podchodzi do MCD, MFD, NAVI PLUS i do wieluuuuuuuuu innych... mapa jest w systemie DX i kazda navi co czyta plyty w systemie DX będzie ją odczytywała, pod warunkiem że mamy czysty laser :rotfl:

 

Już mi sie sprawa wyjaśniła poprostu ktoś wymienił tylko przedni panej od radia a navji jest stara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam kolejne pytanie dotyczące navi bo chce zmienić moje MCD na MFD tylko na który model żeby działała mi na Pełnym FIS-ie tak jak w mojej MCD ??? i czy trzeba coś przerabiać jakieś kabelki ?? i jeszcze jedno czy sterowanie w kierownicy będzie mi działać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model MFD wersja D DX. W wersje A B i C nie inwestuj. Choć ponoć od wersji C czyta DX, to i tak najlepiej D kupić, bo najszybszy jest. Tak powinno wszystko działać bez problemów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daras, kupuj wersję "D" do tego musisz kupić adapter inaczej nie będzie Ci chodzić. Ja jestem po takiej zamianie i wszystko działa tak jak powinno,łącznie ze sterowaniem w kierownicy. pozdrawiam

ps.ten przycisk przy adapterze służy do wyłączenia gali by można było odbierać wizję podczas jazdy,to tak na przyszłość jak byś chciał podłączyć dvd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności