Skocz do zawartości
Gość cichy.pl

jakie powinno być ciśnienie przy kołach 225/40/18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cichy.pl

witam mam koła 225/40/18 alufelgi jakie powinno być ciśnienie z przodu i z tyłu Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wskoczy jakis mode i kaze Ci uzyc wyszukiwarki :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie powinno być ciśnienie z przodu i z tyłu

 

Odpowiednie :D

 

Dziękuje

 

Weź no chłopie w google lepiej wklep hasło "serwis opon" i poszukaj. Jak 2% forumowiczów jeździ na takich laczach to max.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.3 z przodu i 2.1 z tyłu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,3 przod 2,5 tyl.pozatym na klapce od wlewu paliwa masz wlepke z wartosciami cisnien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2,3 przod 2,5 tyl.pozatym na klapce od wlewu paliwa masz wlepke z wartosciami cisnien.

To ja mam inaczej .

A tak na dobry rozum jak może być z tyłu 2.5 przecież tył jest lżejszy i ciśnienie musi być mniejsze niż z przodu!Rozumiem jak mamy zapakowaną furę to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

TUTAJ masz tabele Continentala (przod 2,4bar; tyl 2,2bar).

Co prawda nie ma tam Twojego rozmiaru opon ujetego :kwasny:

Ale ja ogolnie spotkalem sie z opinia, ze im nizszy profil, tym cisnienie powinno byc troszke wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sheriff
2,3 przod 2,5 tyl.pozatym na klapce od wlewu paliwa masz wlepke z wartosciami cisnien.

 

.. taa na pewno ;). Fabrycznie pasek przeciez nie wyjezdzał na 18 więc takowych wartości na klapce nie podawali !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciśnienie to ciśnienie,więc myśle że nie powinno mieć różnicy dla wielkości koła,może się mylę to porawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Mysle, ze dla wielkosci kola (srednicy felgi) nie ma wielkiego znaczenia-takie samo cisnienie moze byc w 14 cali i 16 cali, ale dla profilu opony juz chyba ma znaczenie. Przy takim samym cisnieniu w oponach zwyklych i niskoprofilowych w przypadku znacznego ugiecia opony (kontakt z kraweznikiem) moze dojsc do szybszego uszkodzenia felgi w przypadku opony o niskim profilu-tak mi sie wydaje :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ale przecież nie można napompować za dużo,żeby nie uderzyć w krawężnik,bo jak za mocno napompujesz to felga też może się zgiąć,wtedy opona robi za krawężnik,poprostu można dobić więcej o 0,1-0,3 atmosfery i będzie lux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
można dobić więcej o 0,1-0,3 atmosfery i będzie lux

Nie wiem dokladnie ile-to juz w wulkanizacji moga podpowiedziec. Ale te 0,3 atm moim zdaniem to juz i tak jest utrata komfortu jazdy :zalamany:

Ale sa gusta i gusciki :evil:

Sorry za OT :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 23:39, kyniovtg napisał:

To ja mam inaczej .

A tak na dobry rozum jak może być z tyłu 2.5 przecież tył jest lżejszy i ciśnienie musi być mniejsze niż z przodu!Rozumiem jak mamy zapakowaną furę to tak.

Jak Latasz na pusto to 2.2 i 2.2 jak zawalony to tył rośnie do 2.6 a nawet 2.7 jak załadujesz hantle z siłowni . 2.0 i  2.1 też może być tylko szybciej się zużyją i inne właściwości jeżeli chodzi o przyczepność. 

NO I ZALEŻY JAKA OPONA (BIEŻNIK) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności