Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

AWX na sterydach :)

Rekomendowane odpowiedzi

poolk, lagi straszne

Do porawki i to juz :)

Dzieci ladniej w przedszkolu rysuja.

Duzo zalezy w jakim stanie jest turbo.

Powiem Ci tak: jedz do Rogalottiego - tuner wszytskowiedzacy :P powaznie, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Już jestem po kuracji sterydowej przeprowadzonej przez Rogala z W-wy.

 

Generalnie zostało osiągnięte 173 KM i 373 Nm.

 

Zależało mi na programie który jako tako ożywi Pasia i jednocześnie nie będzie zabójczy dla turbo, sprzęgła itd

 

Rogal dodatkowo postarał się aby krzywa Nm była w miarę płaska a co za tym idzie aby przyrost mocy był odczuwalny w pełnym zakresie obrotów.

 

Moc nie była mierzona na tradycyjnej hamowni rolkowej tylko za pomocą dysku przykręcanego do koła - niestety nie pamiętam jak nazywa się ten przyrząd do hamowania.

Różnica jest taka że mierzona jest rzeczywista moc auta podczas jazdy przy uwzględnieniu np. oporów powietrza.

 

Jak tylko będę miał możliwość to pojadę na obciążeniówkę i porównam wyniki.

 

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z całej operacji i naturalnie polecam virusowanie u Rogala :ok:

 

Poniżej zamieszczam wykresik:

 

 

Obrazek

 

Pozdrowienia z Półwyspu Helskiego :)

 

 

hej

 

A moze posiadasz logi zrobione vagiem z grupu 3,8 i 11 z mila checia poogladalbym je ...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Niestety, nie posiadam - wierzyłem Rogalowi na słowo że wszystko gra więc nawet nie prosiłem o nie :hyhy:

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbym prosić o namiary na tego fantastycznego, godnego zaufania i wszystkowiedzącego, warszawskiego tunera co to go Rogal zwiecie? Też mam AWX'a i powoli mi jego moc przestaje wystarczać. Wydaje mi się, że silnik i turbosprężarka jest w bardzo dobrym stanie mimo 185 tysięcy przejechanych kilometrów. Mimo wszystko chciałbym całą operację dobrze skonsultować z kimś, kto się na tym dobrze zna i będzie w stanie, po sprawdzeniu kluczowych podzespołów, doradzić taki tuning, który pozwoli mi przejechać jeszcze wiele kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło powiększyć pierwszy wykres. Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... :-) Wykres oczywiście oglądałem. :-) Po prostu te krzywe mnie zaślepiły i nic już więcej nie widziałem. :-)

 

A ma ktoś z was może jakieś doświadczenia z tuningiem AWXa z przebiegiem 185 tyś km? Czy może w ogóle nie warto tego robić jeśli się lubi swój samochód i chce się nim jeszcze trochę pojeździć?

 

Scaliłem 2 posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki.

Edytowane przez Du?y
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam przypadki ze auta mialy ponad 500 tys km i byly wirusowane i ciagle jezdza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniki wyczonowych samochodow sa robione z blokow ktore maja nalatane gruubo ponad 300tys km....kto zna sie na materialoznastwie wie dlaczego...podpowiem naprezenia wewnatrz struktury matalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad wirusem dla mojego AWX 130 km. miałem wymienioną dwumase przy 250 tys teraz mam 270 tys, turbo się nie wiesza. Jakie będzie spalanie po zmianie?? czy zmiana będzie bardzo odczuwalna ?? czy podzespoły wytrzymają podkręcenie mocy ? jest to na tyle bezpieczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymają. Po 10tys km wszystko szlag trafi, a spalanie może wzrosnąć nawet i o 2-3l.

ODRADZAM! :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poważnie mówisz ???? ":/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, olej sprawę. Nie ma co tracić dobrego auta :ok

A co gorsza, mógłbyś trafiłć jeszcze na jakichś oszustów, którzy oferowaliby Ci wymianę gratów, żeby podnieść moc, ahh nie będę opisywał konsekwencji działań takich specjalistów. Szkoda czasu. Trzymaj się lepiej z dala od tych magików!

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, olej sprawę. Nie ma co tracić dobrego auta

A co gorsza, mógłbyś trafiłć jeszcze na jakichś oszustów, którzy oferowaliby Ci wymianę gratów, żeby podnieść moc, ahh nie będę opisywał konsekwencji działań takich specjalistów. Szkoda czasu. Trzymaj się lepiej z dala od tych magików!

glupoty piszesz chlopakowi bo pewnie nie masz praktyki albo sam teafiles na szpecow , mam kilka koni w awx 320tys km i od ponad 120tys km (4 lata ) jest modzony i znosi to dzielnie ,oczywiscie sporo rzeczy wymienione lub usprawnione dla poprawy osiagow ale to standart ,

kolego TOMP2008 lajtowy program ,inne turbo sprzeglo /dwumass,fmic ,przelot ,heble ,gleba i troche kasy i twoj awx bedze jezdzil duzo lepiej i zdecydowanie ekonomiczniej na trasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, olej sprawę. Nie ma co tracić dobrego auta :ok

A co gorsza, mógłbyś trafiłć jeszcze na jakichś oszustów, którzy oferowaliby Ci wymianę gratów, żeby podnieść moc, ahh nie będę opisywał konsekwencji działań takich specjalistów. Szkoda czasu. Trzymaj się lepiej z dala od tych magików!

 

jak czytam takie brednie to po prostu mnie krew zalewa ... :krzeslem

 

Albo trafiłeś do ludzi typu AGMA Toruń ( odradzam !! omijać) , lub miłaeś złom zaniedbany i zrobiłeś z nim coś chip , turbo itp i coś padło co mnie nie dziwi ... Czy była pełna pi...da na każdym odcinku i o studzeniu turbo nie pomysłał bo po co ??

 

Co jak było ?? Przyznaj się panie znawco :lol2

Edytowane przez bartekzks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jak przeczytałem Tomka wypowiedz to mi sie ciśnienie podniosło a akurat robie okresowe ;)

Ja od 4 lat i ponad 80tys gdzie obecnie jest 335 tys modZe

Ja mam AVB i prawie podwójna moc i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł :P

Ja dbam o niego a on sie odwdzięcza a jak sie dba tak sie ma ....

Tuning mechaniczny to ciężki i odpowiedzialny temat ale od tego jest forum ...prawda ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli śmiało moge moje AWX 130 podkręcić na 160 i będzie wszystko dobrze??????????????

w Rzeszowie robią to za 400 zł.

Kumpel wirusował swojego passata b5 90 KM po zabiegu zdecydowanie inny samochód... Jeździ już ponad rok i wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij w moj napis Dopalacz ..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem, pytałem o kogoś z Rzeszowa, ale nikogo dobrego nie znalazłem, więc pojechałem do Darona i temat załatwiony, zadowolony jestem w 100%

 

Bodino powiedz mi coś więcej o wirusie ?? jak ze spalaniem u Ciebie ? odczuwalna różnica w mocy ? ile km zrobiłeś już na wirusie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę że poruszasz sie po omacku. Program jest robiony pod dane auto. To co wypluje seria itd itp. Skoro masz ochotę na więcej momentu i odłożyłeś kasę - jedz i rób. Nie ma sensu taka dyskusja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pindole kotlet roku albo dziesięciolecia :D

 

Tomp2008 śmiało rób program tylko u jakiegoś sprawdzonego tunera z hamownią

bo w przeciwnym razie będziesz niezadowolony jak tomek1192 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności