Skocz do zawartości
kiarka

Swap tylnych lamp 3B->3BG.Pomocy!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

ad.1 tak

ad.2 tak

ad.3 tak

ad.5 jest lepszy efekt.Ja tak zrobiłem ale nie koniecznie musisz.

ad.6 tak

ad.7 są dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto dodać kilka istotnych szczegółów do swapa lamp z 3BG. Akurat jestem po montażu takich lamp i od siebie mogę dodać:

 

- kupując w IC lub Polcarze zamienniki TYC (w moim przypadku) nie dostaniemy w komplecie listwy mocującej żarówki - a samych opraw żarówkowych ani w IC ani w PC nie kupimy

- 3B9 945 257 B - to oprawa żarówek lewej lampy - 70zł w ASO

- 3B9 945 258 B - to oprawa żarówek prawej lampy - 70zł w ASO

- 3B9 945 257 C - to oprawka żarówki kierunkowskazu - potrzebne 2 - 12zł za szt. w ASO

- przy montażu lamp należy oprawy żarówek założyć przed zamontowaniem do karoserii samych lamp - nie da się potem ich włożyć - u mnie brakowało 3mm żeby weszły...

 

:D ale mimo wszystko warto :D

DSCF3200 [640x480].JPG

Edytowane przez Marecki78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że warto dodać kilka istotnych szczegółów do swapa lamp z 3BG. Akurat jestem po montażu takich lamp i od siebie mogę dodać:

 

- kupując w IC lub Polcarze zamienniki TYC (w moim przypadku) nie dostaniemy w komplecie listwy mocującej żarówki - a samych opraw żarówkowych ani w IC ani w PC nie kupimy

- 3B9 945 257 B - to oprawa żarówek lewej lampy - 70zł w ASO

- 3B9 945 258 B - to oprawa żarówek prawej lampy - 70zł w ASO

- 3B9 945 257 C - to oprawka żarówki kierunkowskazu - potrzebne 2 - 12zł za szt. w ASO

- przy montażu lamp należy oprawy żarówek założyć przed zamontowaniem do karoserii samych lamp - nie da się potem ich włożyć - u mnie brakowało 3mm żeby weszły...

 

:D ale mimo wszystko warto :D

I co do wymiany żarówki będziesz demontowal całą lampę?Coś chyba nie tak zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak - do wymiany żarówki - demontaż całej lampy - inaczej nie wyjdzie listwa z żarówkami - chociażby nie obrócę oprawki od kierunkowskazu - jutro mogę zrobić fotkę jak to wygląda od wewnątrz...

 

a co do drugiego pytania - co można zrobić tam nie tak?:D

skoro jedną lampę wyjmujesz - wkładasz drugą...

 

---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 18:55 ----------

 

 

 

kiarka - twierdzisz, że oprawę z żarówkami można wyjąć bez demontażu lampy?

 

hmm...

 

możesz zrobić fotkę od środka tak, żeby było widać oprawę lampy?

bo ja u siebie nie mam szans nawet na obrócenie trzpienia oprawki od żarówki kierunkowskazu...

 

chyba, że buda passat a passat to jest różnica...

Edytowane przez Marecki78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale B5 juz nie mam....pozostały jedynie wspomnienia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie tez mam ochote przelozyc sobie te lampki ale nie rozumiem jednej sprawy piszecie jeszcze o przekladaniu oprawek zarowek czy oprocz zamiany kabli we wtyczkkach i wymyslenia mocowania dla dwoch srob trzeba cos wiecej przerabiac prosze o pomoc dziekuje i czekam na wiesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie tez mam ochote przelozyc sobie te lampki ale nie rozumiem jednej sprawy piszecie jeszcze o przekladaniu oprawek zarowek czy oprocz zamiany kabli we wtyczkkach i wymyslenia mocowania dla dwoch srob trzeba cos wiecej przerabiac prosze o pomoc dziekuje i czekam na wiesci

 

Nie ;) Wszystko masz w poście #14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a ja mam problem w drugą stronę, mianowicie lexus look wyjęty z 3B nie pasuje elektryką do mojego 3BG, podłączałem światła po kolei (np. włączam wsteczny i patrzę który kabel) i do momentu podłączenia pozycji i stopu było ok. Po podłączeniu pozycji pali się jako-tako, po podłączeniu żarówki od stopu ledwo obie się żarzą :( i oczywiście nie umiem rozkminić jak to podłączyć :| na temat lamp komentarzy darujcie sobie bo je zmienię niebawem, ale czy możecie podpowiedzieć co trzeba odciąć lub co dodatkowo podłączyć, żeby to działało?

nadmieniam, że nie wystarczy odwrócić schematu tu podanego czyli 3BG->3B

Edytowane przez Markos777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po podłączeniu żarówki od stopu ledwo obie się żarzą

Brak masy na lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak masy na lampie.

masa jest podana kablem biały-czarny (na lampie) do wszystkich żarówek, przecież nie świeciły by się pozostałe chyba bez masy... tylko czemu przygasają po podpięciu stop?

Gural, czy chodzi o podpięcie dodatkowej masy do stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masa jest podana kablem biały-czarny (na lampie) do wszystkich żarówek, przecież nie świeciły by się pozostałe chyba bez masy... tylko czemu przygasają po podpięciu stop?

Gural, czy chodzi o podpięcie dodatkowej masy do stopu.

 

Powodem tego jak już było wspomniane jest najprawdopodobniej słaba masa stopu.Podepnij poprostu "dodatkową" masę na próbę to dowiesz się co jest nie tak.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, spróbuję. :) tylko czemu na ori lampach tego problemu nie ma?

ale to inna kwestia, więc wieczorkiem próba będzie wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorki za odkop ale sa do dostania gdzies czy handmade?

 

Z tego co wiem to była samoróbka,zle jak się nie mylę to gdzieś widziałem na necie że były gotowe do sprzedania.

Zerknij jeszcze na to: http://www.passatplus.de/umbauten/rueckleuchten/adapter.htm

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dzieki widze sa numery tych kostek to sobie u siebie kupie i zrobie ;) mi chodzi o przejscie w 3bg na lampy z 3b wiec odwrotnie ale to to samo bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o dzieki widze sa numery tych kostek to sobie u siebie kupie i zrobie ;) mi chodzi o przejscie w 3bg na lampy z 3b wiec odwrotnie ale to to samo bedzie :)

 

Dokładnie :) Numery części są więc możesz spokojnie zamówić i piny poprzekładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystko idzie zrobic ale smiesznie by to wygladalo . a propo tego swapu w kombi mogles sobie troche blache podszlifowac bo teraz zeby wymienic żarówke to bedziesz musial lampe wykrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystko idzie zrobic ale smiesznie by to wygladalo . a propo tego swapu w kombi mogles sobie troche blache podszlifowac bo teraz zeby wymienic żarówke to bedziesz musial lampe wykrecic

Przestań pisać bzdury,nie trzeba wykręcać lampy do wymiany żarówek.Poczytaj wątek od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał co z fabrycznym hakiem w lampach 3b.Jestem po swapie lamp 3bg do 3b ale niestety nie mam teraz instalacji do przyczepki gdyż była ona wpięta w ori lampy 3b.teraz trzeba pokombinować z przełożeniem instalacji do lamp 3bg.dobrze że Niemcy pomyśleli i podpisywali dodatkowe złącza na adapterach do lamp:)poluję teraz na klapę do 3bg w kolorze lc9Ż bo stara mi zaczyna kwitnąć pod szybą i nie grzeje podgrzewanie.poza tym zacina się klamka i często muszę otwierać bagażnik ze środka odginając tapicerkę klapy i grzebiąc ręką aż znajdę rygielek i go pociągnę wychodząc tym samym przez bagażnik:)operacja do wykonania na podwórku ale nie chciał bym tak otwierać bagażnika pod supermarketem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności