Skocz do zawartości
dlugiiii

MBC a turbina w 1.8T. STEROWANIE PODCIŚNIENIEM a monometr ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z tym :hurra: W tej chwili gdy mam przełącznik do elektromagnesu swojego moge sobie w każdej chwili zmienić seria\tuning ,a w przypadku tego ogranicznika przepływu ciśnienia trzeba wychodzić ,otwierać maska żeby zmienic ustawienie:(...Mam jeszcze na myśli wymieszać te 2 rzeczy,ale mam jedno pytanie :

Czy przewód ciśnieniowy miedzy turbiną a WG moze być dluższy niz seryjny ? Za cholere nie zmieszcze tych dwóch rzeczy +zawód N75 przy turbinie i potrzebowałbym nowy przewód o długości powiedzmy 20cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co chcesz ladowac 2 MBC? Wyjasnij mi to... powiem szczerze ze nie spotkalem sie z czyms takim nigdy... nie widze celowosci czegos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ładować dwóch MBC :mur: Chodziło mi o to,że ten zaworek którym wyreguluje wyższe ciśnienie bedzie normalnie wpięty w obieg turbo a WG.Elektrozawór będzie równolegle połączony z tym zaworem,ale kiedy załącze elektrozawór powietrze \cisnienie będzie omijało zaworek i bedzie tak jakby seryjny samochod.Wiem z doświadczenia,że zwiększając ciśnienie w turbinie zwiększa się zużycie paliwa nawet przy delikatnej jeździe .Po kilku dniach wygląda to tak jakby komputer(co raczej nie mozliwe) przesunął w góry mape paliwa.Przełączając go spowrotem na serie moge więcej deptać pedał gazu(nie dużo ,ale troche wiecej),jest słabszy,a pali mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem z doświadczenia,że zwiększając ciśnienie w turbinie zwiększa się zużycie paliwa nawet przy delikatnej jeździe .Po kilku dniach wygląda to tak jakby komputer(co raczej nie mozliwe) przesunął w góry mape paliwa.Przełączając go spowrotem na serie moge więcej deptać pedał gazu(nie dużo ,ale troche wiecej),jest słabszy,a pali mniej.

 

o tym mowilem ciagle. to benzyniak jest i kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki jest koszt całej poeracj razem z elektromagnezem (MOZE JAKIS SCHEMAT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh, fajny temat... ;) Miło tak po latach do niego wrócić ;)

 

Jaro - zapomnij o MBC w przypadku seryjnego komputera. Praktyka pokazała, że nic to nie dało poza problemami ze sterownikiem. Długi nie wyciągnął z tego samochodu za wiele nawet po programie. Zwiększając doładowanie wychodzisz "poza" mapę napisaną dla Twojego silnika, przez co zubażasz mieszankę, podnosisz temperaturę spalania i... robi się palący problem. To nie diesel... :) Tutaj każde dodatkowe ciśnienie niepokryte odpowiednią ilością paliwa może przyczynić się do BARDZO efektownych awarii ;)

 

Jest kilka schematów wpinania równolegle N75 i MBC w celu ograniczenia "seryjnego" overboosta -> ale to tylko w przypadku aut, w których montowane jest big turbo i jest problem z ograniczeniem tego gwałtownego doładowania (N75 po prostu za wolno działa w stosunku do MBC w takich konfiguracjach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda przydało by sie kilka koników dzięki za porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zrob program. Teraz chyba sporo potanialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności