Skocz do zawartości
Osiah

Wyciek płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

Jak układ dobrze odpowietrzony to musiało ustać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli prawdopodobnie ten przewód o którym pisałem.

Ale dziwnie tanio jak 16euro bo ja płaciłem za niego na serwisie coś około 115zł za oryginał a innym razem chyba z 75zł poza serwisem ale też oryginał.

Teraz mam spokój bo wymieniłem nieszczęsną pompę vacum z której ciekła ropka na ten przewód.

 

u mnie wczoraj identyczna sytuacja...

http://forum.vw-passat.pl/threads/77789-Czarny-Variant-na-Sterydach?p=2146887&viewfull=1#post2146887

 

wąż cały nie popękany, kiedyś miałem problem z vacum, była wymieniana lae nigdy nie dolewałem płynu i wczoraj nagle zaczęło cieknąć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem właśnie ten co u Ciebie,już ze trzy razy zanim wymieniłem tą pompę i raz tez jeden wąż który idzie tam trochę na lewo i niżej od chłodnicy spalin bo tez sobie pękł kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymieniali ten wąż :

 

miejsce_mocowania-570x243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wymieniali ten wąż :

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: miejsce_mocowania-570x243.jpg Wyświetleń: 10 Rozmiar: 53.8 KB ID: 123314

 

czyli ten sam o którym i my piszemy

p.s. niepotrzebnie pompa wyjęta do wymiany tego przewodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zdjęcie zapożyczyłem z internetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh..

przewód wymieniony, ale płyn dalej cieknie, znacznie mniej ale jednak.....

Prośba o podpowiedź ja szukać, na zimnym nie cieknie, na gorącym nie wsadzę ręki z latarką....

Czy mogę dolać barwnika UV (jak do klimatyzacji) do układu chłodzenia żeby wykryć nieszczelność...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam problem z ukladem cisnienia ,wycieka mi plyn z zbiorniczka wyrownawczego jets duze cisnienia,weze sa twarde. Temperatura skacze podnosi sie do 90 i odrazu spada w dol.CZy to jets uczszelka pod glowica,à moze to zapchany uklad.Termostat wyciagnelem à plyn wylatuje jakby byl zadzerwialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twarde węże i duże ciśnienie w układzie sugerują uszczelkę pod głowicą chociaż zastanawia mnie kolor płynu. Co nie zmienia faktu że uszczelka pewnie skończyła żywot. Temp skacze bo płyn chłodzący kompletnie nie spełnia swojego zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia i naprawy uszczelka pod głowicą lub głowica na 99,9%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz to jednak musze zaprowadzic do mechanika pozdawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dalej męczę się z ubytkiem płynu z układu, leje się jak z kranu prawie.... 1l/100km idzie w ziemie....

sprawdzałem metodą ciśnieniową i wg moich obserwacji cieknie z okolic króćca/układu wychodzącego z tyłu bloku silnika gdzie min wpięty jest czujnik temperatury cieczy lub tego mocno zagiętego węża, który od niego odchodzi w stronę zbiorniczka wyrównawczego....

Bez tytułu1.jpg

prośba o pomoc co to za część jaki ma numer, jak się nazywa ew. orientacyjna cena....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też stamtąd leciało. To jest króciec wraz z miejscem na czujnik temperatury. Dodatkowo jak już to kupisz, to kup uszczelkę na metalową rurkę, która jest z nim łączona. Bo zapewne sparciałą ze starości. I jak juz to wszystko wymienisz, to będziesz miał spokój :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też stamtąd leciało. To jest króciec wraz z miejscem na czujnik temperatury. Dodatkowo jak już to kupisz, to kup uszczelkę na metalową rurkę, która jest z nim łączona. Bo zapewne sparciałą ze starości. I jak juz to wszystko wymienisz, to będziesz miał spokój :D

 

Potwierdzam

Wczoraj to zrobiłem i spokój!!!!!!!!!!!

 

Nowy kruciec do ADR to koszt 20 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też stamtąd leciało. To jest króciec wraz z miejscem na czujnik temperatury. Dodatkowo jak już to kupisz, to kup uszczelkę na metalową rurkę, która jest z nim łączona. Bo zapewne sparciałą ze starości. I jak juz to wszystko wymienisz, to będziesz miał spokój
Potwierdzam

Wczoraj to zrobiłem i spokój!!!!!!!!!!!

 

Nowy kruciec do ADR to koszt 20 zł

 

OK tylko nadal nie wiem jak to się nazywa, jaki ma numer, czego szukać na allegro, jak znam życie to ASO cena kosmos a i tak bez numeru części ciężko będzie się czegoś dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co na Allegro? Drożej z przesyłką wyjdzie niż byś kupił w sklepie. Króciec wodny z mocowaniem czujnika temperatury. I gość w sklepie będzie wiedział o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co na Allegro? Drożej z przesyłką wyjdzie niż byś kupił w sklepie. Króciec wodny z mocowaniem czujnika temperatury. I gość w sklepie będzie wiedział o co chodzi.

 

właśnie tak kupiłem

do tego w sklepie mają na komputerze schemat i możesz pokazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK część zakupiona, w sobotę mam nadzieje wymienię.

Mam jednak pewną wątpliwość czy ten element powinien być z plastiku czy z metalu...??

Kupiłem zamiennik toprana plastikowy a jak widzę w google jakieś foto to część jest metalowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności