Skocz do zawartości
Osiah

Wyciek płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje,ze nie wymieniles chlodnicy! Nie wierz w cuda,wystarczy,ze ja wymienilem chlodnice,efekt zaden a kasa poleciala w bloto. Proponuje pogodzic sie z uszczelka,szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłem chłodnicy :( jest sprawna , ale niestety nikt nie chce na 100 % stwierdzić że to jest ta uszczelka , przyp. samochód nigdy mi się nie przegrzewał zawsze 90 stopni , zero śladów oleju w zbiorniczku i na odwrót , nie dmucha ciepłym powietrzem - tylko podczas postoju. Jeszcze stawiają na pompę wody , ale najprawdopodobniej ( uszczelka i od razu rozrząd ) więc nie wiem czy nie lepiej zepchnąć go do Wisły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze radze,nic wiecej nie kombinuj. Na 100% jest to uszczelka,jak chcesz to poczekaj jeszcze kilka dni,ja niedlugo odstawiam swojego do serwisu,po naprawie odpisze. Tak dla przypomnienia: objawy mam identyczne jak Twoje, wladowalem kupe kasy w chlodnice,pompy,czyszczenie ukladu,termostaty,korki i inne pierdoly,nic nie pomoglo. 3m sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest w warsztacie wymieniają rozrząd ( wymieniany był jakieś 4 lata temu) i oczywiście pompę :) , jeszcze mają nadzieję że to może ta pompa , ja osobiście już jestem przygotowany na wymianę uszczelki :( Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmuj odrazu glowice unikniesz ponownego zciagania przodu i rozpinania rozrzadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nie muszę nic rozbierać u mnie w 100 % pęknięta głowica a i jeszcze inne rzeczy które są do wymiany to już nawet nie będę się rozpisywał , jest kiepsko pozdr :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz,ze peknieta glowica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja to g... wiem :) , ale pytali się mnie mechanicy jak mi pali samochód , a u mnie zapala bez żadnego problemu, nawet teraz gdzie stał od sylwestra to dopiero wczoraj ( wtorek) odpaliłem i też bez żadnego problemu ( nie stał w garażu), więc stwierdzili że to nie może być uszczelka tylko ta głowica. Ja już osobiście sam nie wiem co mam robić, do mojego modelu części na rozrząd to 900 pln, a wymiana uszczelki 1500 pln z robocizną i jeszcze jeżeli to prawda z tą głowicą to już nawet nie chcę na niego patrzeć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goldii27 - chyba gubisz się w zeznaniach :confused:

Przeczytaj swoje powyższe posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kolego ja tylko cytuje tych "specjalistów" którzy sprawdzają mi samochód i mówią mi różne rzeczy, a jeżeli chodzi Ci o wypowiedź z tym że zapalił teraz po tak długim okresie czasu to było tylko przykład który mogłem osobiście potwierdzić pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchaj sie magikow,rob to co masz zrobic czyli uszczelke. Poszukaj jakiegos normalnego warsztatu co kolesie maja pojecie i nie skasuja Cie 1500 :confused:. Ja w Anglii wymieniam i zawolali mi 150£ za robocizne,40£ za planowanie ,uszczelka + sruby ok 80£.......czyli taniej niz ty masz zamiar zrobic w Polsce :cool: .Zmien warsztat a potem mysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek chciałbym żebyś miał rację , ale już w drugim warsztacie mówią mi że to pęknięta głowica. Mało tego ten mechanik też ma paska i pomijając już fakt uszczelki wymieniał u siebie rozrząd i wszystkie części do jego samochodu kosztowały ok 600 zł. a do mojego ponad 900 zł. Jego to 2003r. a mój 99 :) trochę dziwne ale już raz miałem taki przypadek że nawet w poznaniu na magazynie nie mieli do mojego modelu części i czekałem aż ściągną z Niemiec :( chyba taki felerny model . Nie ma już co zaśmiecać , po prostu wystawię go za 10 tyś powiem co i jak , jak ktoś będzie chciał to sobie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, całkiem przypadkowo spotkałem się z moim starym znajomym który kiedyś pracował jako mechanik i jak się okazało teraz też dorabia sobie przy samochodach, więc zaprowadziłem do niego i już jest po wymianie uszczelki ,jutro mam odebrać w samochodzie grzeje i wszystko jest ok, części razem z robocizną ( jeszcze przy rozrządzie było trochę do robienia) to 1200 pln za wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Byłem dzisiaj w serwisie i potwierdził się wężyk za 47 zł nieststy brak na stanie bedzie na jutro.

 

Dzieki wszystkim za pomoc i sugestie. Cieszę sie iż to nic groźnego i sprawa kończy sie "groszowo"

 

Jeszcze raz dzięki

 

jest jakaś "fachowa" nazwa nazwa dla tego wężyka dochodzącego z tyłu silnika ??

Sam mam dość duże wycieki płynu chłodniczego, zajrzałem tam z tyłu silnika i na łączeniu tego wężyka z króćcem w bloku silnika jest duży osad, poniżej wilgotno co wskazuje że raczej tam coś ucieka.

Jeszcze nie miałem czasu tam się porządnie dostać ale może kupił bym w/w wężyk i króciec żeby od razu wymienić - o ile to nie kosztuje niewiadomo ile. Prośba czy może mi ktoś podać nr katalogowe w/w elementów, lub jakieś jednoznaczne nazwy?

 

p.s. Czy wymiana tego jest skomplikowna ? bo z wężem to sobie pordze myśle. Natomiast jak wygląda sprawa krućca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mambaw

Witam

Po krotkim postoju odjechalem do tyłu i w miejscu gdzie stałem wcześniej zauważyłem na śniegu płyn chłodniczy. Później wjeżdzam do warsztatu i oglądam chłodnicę. Chłodnica OK:) Ale zauważyłem krople płynu na dole silnika(na dole pod rozrządem-stwierdziłem ze ubywa za osłoną rozrządu). Teraz mam pytanie czy problemem jest uszkodzona pompa wody? Mam też pytanie związane z wskaźnikiem temperatury płynu chłodzącego, a mianowice po jeździe silnik rozgrzewa się i wskaźnik rośnie do prawidłowej temperatury ok 90st. potem gaszę silnik, odpalam po krótkiej chwili(ok 10min) i wskaźnik leży. Po jakimś czasie podczas jazdy skokami rośnie aż osiągnie ok 90st. Czy jest to objaw zapowietrzenia? A może wina innego płynu chłodniczego niż G12? Dodam że termostat mam nowy, niedawno wymieniony. Z góry dziekuję za pomoc. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, obstawiam u Ciebie szwankowanie czujnika g62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie

Wczoraj podczas zapalania samochodu pojawiła mi sie kontrolka płynu chłodniczego i po chwili zgasła. a jakieś 7 km od domu temperatura mi wzrosła powyżej 90 stopni, zrobiłem kilka postoi i jak dojechałem do domu to okazało się ze nie mam w zbiorniku wyrównawczym płynu, dolałem go . rano się okazało ze cały płyn gdzieś zniknął. jedynie jest mokra cała skrzynia, przewody są suche, a jeszcze dopisze ze passat stał na mrozie jakieś 25 stopni z 8 godzin. co to może być i jak zlokalizować awarie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj cały wątek uważnie, znajdziesz przyczynę.

 

Pozdrawiam Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inną sytuację.

Pewnego dnia wyskoczył mi komunikat: Check coolant!

Dolałem płynu do zbiorniczka, bo było ostro poniżej min.

Zauważyłem jednak, że gdy zbiorniczek jest pełen do MAX to spod silnika ciurkiem leje się płyn. Im w zbiorniczku płynu mniej, tym wolniej ucieka.

Pomyślałem, że ktoś coś grzebał w silniku i powiesił zbiorniczek wyżej, stąd więcej płynu w układzie i takie tam....Sytuacja jednak się powtarza a płyn ucieka szybko!

Zlokalizowałem to jak tylko potrafiłem......miejsce z którego leci położone jest delikatnie na lewo od osi samochodu, patrząc na niego od maski, gdzieś na wysokości mniej więcej skrzyni biegów. Czy tam jest ten wężyk o którym piszecie?

Nie mogłem lepiej dojrzeć co i jak bo nie mam kanału, wgramoliłem się tam :)

 

Proszę o pomoc...:devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się więcej wlać niż ponad max bo wtedy właśnie nadmiar przelewa sie tym spustem od spodu zbiorniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności