Skocz do zawartości
Osiah

Wyciek płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie w związku z nieszczelnością chłodnicy?

czy dodanie środka uszczelniającego przeciek nie spowoduje uszkodzenia pompy cieczy chłodzącej lub termostatu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, cieknącą chłodnicę od dołu!

Jakie są koszty zakupu i wymiany chłodnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość magik1984

witam mam podobny problem płynu ubywa litr na 100 kilometrów .słysze jak sie cos przelewa jak jade.w oleju nic nie zauwazyłem .mechanik stwierdził ze trzeba robic głowice ze płyn dostale sie do tłoków i tam sie spala.powiedział ze koszt naprawy minimum 2 tysiace zlotych.czy mógłby mi ktos poradzic czy nie chce mnie ten człowiek przewalic czy takie sa faktycznie koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzak

ja już sprawdziłem wszystkie możliwości wymieniłem korek od zbiorniczka, kupiłem nowy termostat, 2 litry koncentratu G12 i reszta woda mineralizowana i płyn dalej ucieka nie tak dużo jak u Ciebie ale ucieka. Długo utrzymuje sie wysokie ciśnienie w przewodach. Robiłem juz wstępny szacunek i tak jak w moim przypadku uszczelka nowa jakas niemiecka 120zł, planowanie głowicy 80zł, robocizna 300zł. Te wyliczenie jest w wariancie ze tylko uszczelka jest pęknięta i głowica w dobrym stanie. Jeśli pękła głowica to koszty sa dużo większe. To co zapewnia mój mechanik to w moim przypadku to powinno skończyc sie na uszczelce i planowaniu głowicy poniewaz płyny tak duzo nie ubywa.mieszkam w małej mieścinie daleko od większych miast i u mnie tak to wygląda cenowo. dodam tylko ze koszt nowej głowicy to 1600zł po znajomości prosto z hurtowni ;). w środę stawiam auto na warsztat niech wymieniają uszczelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magik1984 poczytaj bo tu są opisane podobne problemy klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu:

wycieka mi płyn odpływem pod zbiorniczkiem wyrównawczym, gry jeżdżę spokojnie jest ok,gdy dostaje obrotów np. na autostradzie,wyrzuca ok 1l na 20km. Wymieniłem termostat,sprawdzałem urządzeniem na obecność spalin( nic nie wykrył,kolor czynnika się nie zmienił).

Przeczytałem chyba wszystkie wątki dotyczące tego problemu,generalnie większość podobnych problemów kończyła się wymianą uszczelki pod głowicą:( ale........u mnie węże są miękkie,przebieg chyba za mały na uszczelkę tj:160tkm:confused:. Pojezdziłem dziś po warsztatach,popytałem magików,4 na 5ciu obstawia uszczelkę a dwóch nawet nie spojrzało na auto:rolleyes:. Jeden z mechaników(polak) zasugerował,że to może być pompa wody,która gdy zaczyna dogorywać,nie daje rady przepompować przy wyższych obrotach i takie są objawy jak u mnie. Co o tym sądzicie:638:

Edytowane przez spidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda Twój układ chłodzenia (silnik AVF):

avfchlodzenie.gif

Tak więc skoro wyrzuca Ci płyn, to możliwe, że faktycznie kompresja z silnika przedmuchuje płyn. Poza tym sprawdziłbym wszystkie węże wodne, skontrolowałbym faktycznie pompę wody oraz przyjrzałbym się samej chłodnicy, czy przypadkiem nie jest przytkana np. kamieniem, bo jeżeli auto z UK, to sam wiesz, jak "oni" myślą i co może pływać. ;)

Jeśli posiadasz dodatkową chłodnicę wody, czyli masz chłodzenie paliwa, to musisz sprawdzić ten układ:

avfchlodpaliwa.png

No i sprawa ostatnia, czyli wymiennik ciepła (nagrzewnica):

avfnagrzewnica.gif

Czyli generalnie do "przetrzepania" cały układ, gdzie krąży G12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem taki przypadek u mnie

z tylu silnika jest kruciec plastikowy od wody

 

jak silnik dostanie temperatury i cisnienia to rozszczelnia sie tam i wywala plyn ktory paruje niesamowicie szybko bo blok jest oczywiscie goracy

 

proponuje sprawdzic te krucce bardzo dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek jadę do polskiego mechanika,on właśnie sugerował ,ze to może byc pompa wody. Ewentualnie postaram się przeczyścić cały układ,może jakoś ciśnieniowo:confused:. Dzięki za szybką odpowiedz,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś ten sam problem i u mnie płyn uciekał króćcem od nagrzewnicy.

Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem w Pasku siostry silnik 1.6 AHL zagazowany :-(, czytałem już posty na ten temat jednak chcę sie jeszcze poradzić. Od kilku tygodni zaczął ubywać płyn chłodniczy w zbiorniczku. Po czasie zauważyłem że płyn wyciekał spod króćca w którym umieszczony jest czujnik temperatury. Króciec został wymieniony, już tam nie cieknie ale wtedy rozsczelnił się trójnik przy chłodnicy, czyżby zbyt wielkie ciśnienie w układzie. Kiedy otwieram zbiorniczek wyrównawczy występuje ssyk i zauważyłem że poziom płynu w zbiorniczku wzrasta. Zauważyłem też że czasem silnik pluje wodą z rury wydechowej przy zimnym jak i przy nagrzanym silniku. Mam zamiar podmienić korek od zbiorniczka lecz jeśli to nie pomoże to czy pozozstaje mi tylko uszczelka pod głowicą??? Korek od oleju czysty, nie ma śladu masła.Troszke brzmi to dla mnie jak wyrok :-( Muszę się przyjżeć jeszcze wężom czy robia się twarde. Nie chciałbym od razu rozbrajać silnika, co wiąże się niestety z wysokimi kosztami :-(. Jakie są ewidentne objawy że padła uszczelka. Proszę o wzelkie sugestie i wskazówki. Pozdrawiam. Matej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc......wracając do tematu,zostawiłem auto u polskiego mechanika,który podejrzewał pompę wody. Po zdemontowaniu jej okazało się,że wszystko z nią ok:(,diagnoza.....jednak uszczelka:( ale......sprawdził jeszcze chłodnice,podmuchał w nią,spuścił resztkę płynu i okazało się ,że jest zapchana jak się potem okazało jak zresztą cały układ chłodzenia. Po kilkukrotnym przepłukaniu układu różnymi mniej lub bardziej żrącymi środkami i zamontowaniu nowych gratów tj: chłodnica,pompa wody,termostat, do tego pasek rozrządu,rolki,napinacze(generalnie wydałem duuuuużo $$$$) przyszedł czas na jazdę próbną mechanika(niestety kilkanaście kilometrów od mojego miasta),mówi że przegonił go ładnych kilka kilometrów z pedałem w podłodze i mówi,że płynu nie ubywa!!!!:D:D:D Czyli panowie i panie,nie wyrokujmy,że to uszczelka,poszukajmy innych przyczyn,nie można ufać poprzedniemu właścicielowi,mój wsypał kiedyś jakiś magiczny proszek by uszczelnić chłodnicę a 90% mechaników chciało mi wymieniać silnik;), pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli panowie i panie,nie wyrokujmy,że to uszczelka,poszukajmy innych przyczyn,nie można ufać poprzedniemu właścicielowi,mój wsypał kiedyś jakiś magiczny proszek by uszczelnić chłodnicę a 90% mechaników chciało mi wymieniać silnik

Owszem, a poza tym trzeba pamiętać, że po angolach można się wszystkiego spodziewać. :) Dobrze pamiętam? Auto z UK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes of course :), były jakieś trzy malutkie dziurki to cym..ł zasypał wszystko proszkiem :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jakoś mnie to nie dziwi, czyli w rezultacie którędy zmykał płyn? Poprzez chłodnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzednikowi pewnie tak, u mnie wywalało spustem w zbiorniczku wyrównawczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie pisalem, ze wycieka mi plyn z chlodnicy. Problem polega na tym,ze umowilem sie juz z mechanikiem wtedy ale nie mialem czasu i zapomnialem o tym, ale jednoczesnie przestalo sie lac z chlodnicy a minal juz miesiac. Jak to wytlumaczyc?

Dzis jednak mechanik patrzylem z mechanikiem i chlodnica jest juz zjechana i pewnie ja wymienie, ale mimo to, dlacyego juz z niej nie leci?

 

Chlodnica to koszt 250 w gore. nowy zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bylem dzisiaj u mechanika zbadac zawartosc CO2 w plynie chlodzacym, wynik, zero. Czyli nie ma przeciekow spalin do ukladu chlodzenia, a plyn po kilku dniach wywala przy kroćcu chlodnicy. Podmienilem korek, niestety nie oryginalny, majster ktory sprawdzal mi plyn zalecil mi kupienie nowego korka z serwisu i ze jeszcze raz sprawdzimy plyn, po jezdzie kilkudziesieciu kilometrow tylko na benzynie. Napisze wkrotce co sie okazalo, problem wciaz istnieje, ale to juz chyba nie uszczelka, wiec co???? Co powoduje wzrost cisnienia plynu w ukladzie ze w pewnym momencie puszcza w najslabszym punkcie???? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak ubywał płyn i na jakieś 10.000km musialem ok 1 lit. dolewać.Przyczyna wyszła wczoraj podczas wymiany rozżądu.Chłodnica przeciekała ale ile razy patrzyłem pod niego jakoś nie widać było aż do zdjęcia chłodnicy.320 zł i jest nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto wie jak sie fachowo nazywa ta czesc na 1 obrazku w silniku AVF co jest oznaczona nr 29 i 49??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności