Skocz do zawartości
Gość armario

Wyciek płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

A po mieście już nie osiąga tych 90 st?

miałem podobnie u siebie... Powolne ubywanie płynu, 'przelewanie wody' pod konsolą, brak oleju w wodzie i na odwrót.

Prawdopodobnie upg poniedziałek kanałem wodnym a zaworem wydechowym.

było już kilka takich przypadków opisanych na forum i większość i tak kończyła się wymianą uszczelki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się, ze do wymiany będzie króciec z tyłu za silnikiem. Stamtąd moze się sączyć - na styku króćca z blokiem silnika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Wydaje mi się, ze do wymiany będzie króciec z tyłu za silnikiem. Stamtąd moze się sączyć - na styku króćca z blokiem silnika.

I dokładnie tak samo będzie u mnie,do chyba dwóch albo i więcej lat co jakiś czas słyszę te przelewanie się co jakiś czas ale już dwa razy wymieniałem wąż wchodzący do głowicy pod pompą vacum i w końcu pompę...a ostatnio pod koniec zimy tracił się dość dużo płyn i zaś przelewanie słyszałem parę razy uzupełniłem i jest ok(prawdopodobnie dlatego że temp. nie spada tak nisko)

Uszczelnienie pod ten króciec mam kupiony ale czasu na wymianę nie, jedynie na czujniku temp.wymieniłem.

ja bym sprawdził wszystkie możliwe tropy przed zamiarem demontażu głowicy(ostateczność)...

- - - - - aktualizacja - - - - -

A po mieście już nie osiąga tych 90 st?

Też osiąga ale nie tak szybko i nie na tak dłuższy czas jak w trasie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam koledzy mam taki poroblem saczy mi sie płyn na chłodnicy dokladnie lewy dolny róg stojac przodem do auta leci jak by z pod tej gumy (tych blaszek co ja dociskaja) Mechanik twierdzi ze nie trzeba jej wyemianic tylko wyjac i podoginac te blaszki co ja uszczelniaja do tej gumy bo własnie tam jest wyciek mam pytanko miał tak ktos z Was koledzy probował tego sposobu?? Mechanik mówil ze robil juz tak i bylo wszystko ok tylk otrzeba dobrze podoginac tam wszystkie te blaszki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Mechanik twierdzi ze nie trzeba jej wyemianic tylko wyjac i podoginac te blaszki co ja uszczelniaja do tej gumy bo własnie tam jest wyciek mam pytanko miał tak ktos z Was koledzy probował tego sposobu?? Mechanik mówil ze robil juz tak i bylo wszystko ok tylk otrzeba dobrze podoginac tam wszystkie te blaszki.

Nic to nie da, doginanie blaszek pomagało w autach starszych bo tam była inna konstrukcja chłodnicy i grubsze uszczelki. Wymień chłodnicę i będziesz miał spokój, tylko nie jakiś tani zamiennik bo to tandeta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozumiem kolego a jaki jest wymiar chłodnicy moze ktos sie orientuje do AVF ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam może ktoś pomoc skąd ten wyciek? Króciec zmieniany 3 tygodnie temu, zdjęcia z okolicy króćca 20151011_165420.jpg

20151011_165521.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie też pojawił się wyciek przy króćcu z tyłu głowicy - na plastikowej szybkozłączce.

Ktoś ma wymiary wewnętrznej uszczelki w plastikowej złączce ?

Chodzi o złącza takie jak na poniższym zdjęciu.

02-1.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Ktoś ma wymiary wewnętrznej uszczelki w plastikowej złączce ?

Chodzi o złącza takie jak na poniższym zdjęciu.

Odpal sobie etke online i bedziesz miał wymiar ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odświeżę temat. Otóż mam wyciek płynu chłodzącego spod czujnika temperatury tegoż płynu. Mam pytanie, czy ktoś wie lub może sprawdzić w Etce jaki rozmiar oringu jest pod tym czujnikiem. Dodam, że Etka online działa jakby chciała ale nie mogła. Pacjent jak w opisie 1,6 ARM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jedz do ASO. Tam Ci zamówią wlasciwy. O ring będzie kosztował kilka zł. Chodzi Ci o oring na czujnik czy na krućcu? Cały kruciec kosztuje w ASO 35 zł. Wiem bo sam latem kupowałem i zmieniałem.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki pietrek_g za poradę, ale nie będę gnał 100 km do najbliższego ASO po oring :lol Widzę że szybciej będzie stracić trochę płynu i obadać sprawę organoleptycznie i dobrać na wymiar.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    stracić trochę płynu

Przed wyjęciem czujnika odkręć korek zbiorniczka i zakręć , upuścisz w ten sposób ciśnienie z układu , poleci tylko parę kropel.

Średnica wew: 19mm

Grubość: 3,5mm

Edytowane przez robertfx10

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Mam wyciek płynu chłodniczego z prawej strony przy samym przodzie jak jest chłodnica i pytanie czy to z chłodnicy leje czy możliwe jest też że z jakiegoś węża.Wyciekło go bardzo dużo bo w zbiorniczku wyrównawczym jest pusto a po dolaniu litry nie zrobiło ani śladu w zbiorniczku tylko odrazu zrobiła się plama pod autem. I mam pytanie też odnośnie czy po dolewaniu płynu ujadę kilkanaście kilometrów na warsztat ?

Dodam że to passat b5 fl 2002 rok 1.9 tdi 130 km AVF

Prosiłbym o w miarę szybką i dobrą odpowiedź. Z góry dzięki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

Witam,od jakiegoś czasu zauważyłem opryskane elementy przy silniku.Maska rownież jest oblana jakby na wysokości tego miejsca gdzie najwięcej płynu widać.Oczywiście przy każdym takim wyrzucie ubywa płynu ze zbiorniczka.Skąd może strzelać tym płynem? Zdjcie poniżej.Płyn wylatuje chyba z dołu z tego otworu obok bagnetu po lewej jak widać.20170212_123620.jpg

Passat B5 1,8 adr

Edytowane przez rainman777
    Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A nie ze zborniczka wyrownawczego?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

przetrzyj przewody do sucha, przejedz się zagrzej auto porządnie, i od razu po postoju maska do góry i patrz z latarką gdzie wyrzuca płyn.

Możesz mieć lekko uszkodzony przewód, a po zgaszeniu silnika jak zatrzymuje się pompa wody wzrasta temperatura płynu i wraz nią ciśnienie i wtedy może dopiero wywalać płyn.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

Zbiorniczek suchy,wyrzuca wg mnie w góre bo maska ma plame i płyn sie odbija od niej.Widać to po rozprysku.Jaki wąż? Tam cieżko zauważyć bo przeszkadzają te rury plastikowe czarne.

Z czego może w tym miejscu wywalać płyn?

Edytowane przez caparzo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta