Skocz do zawartości
Osiah

Wyciek płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano zauważyłem,że ogrzewanie działa do puki nie otworzy się termostat. Było fajnie ,cieplutko,temperatura doszła do 90 st i zaczęło wiać zimne powietrze z nawiewów. Ma ktoś pojęcie o co kaman? Pzdr.
a chłodnicę sprawdzali czy wszystko z nią ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnicę wymieniałem na nową w listopadzie zeszłego roku. Dziś podłączyłem wąż z bieżącą wodą pod wejście do nagrzewnicy,z wylotu leciało tak sobie czyli jest zapchana :dupablada .Jutro z rana wpuszczam "kreta" do nagrzewnicy,może się odetka. Przy okazji zmienię płyn i zbiorniczek wyrównawczy,jeżeli nie pomoże.................stos!!:wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

 

Co by nie mieszac na forum i nie zakladac nowych watkow, podpinam sie pod temat.

 

Ostatnio po zmianie rozrzadu, mam troszke mniej plynu chlodzacego. Panowie nie mieli zeby uzupelnic.

Na zbiorniczku mam znaczek G12, tak wiec bylem sobie dzisiaj w In..C.. (ludzie tam pracujacy chyba czuja sie wladcami swiata) i kupilem 1,5l plynu P999-G12.

Potem popatrzylem na ulotke i grubo sie zastanawiam czy moge tego plynu dolac (oczywiscie rozwodnionego)?

 

Ponizej fotki, prosilbym o budujaca opinie. Co moze sie stac jesli zmieszam? Czemu nie mieszac P999-G12 z normalnym G12?

 

p1000942u.th.jpg

p1000941m.th.jpg

 

Z gory dziekuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Lepiej nie dolewaj tego badziewia,przejedz się do ASO,kup butelkę G12 i będziesz miał spokój i na ewentualne dolewki. Skoro jest tak napisane,żeby nie mieszać to nie ryzykuj,zbyt dużo do stracenia :ok:,pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, wole nie ryzykowac, dlatego pytalem:)

Dzieki bardzo i do nastepnego postu:)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniło :-D Zapchana nagrzewnica była,dziś płukanko było i jak na razie grzeje jak szalony. Jutro test na autostradzie ale chyba już problemy za mną :ok:. Pięknie ciśnienie się w wężach zrobiło,termostat się otwiera,pompa wody ładnie pracuje. nowa oliwa wczoraj zalana i nie poznaje auta,cisza,ciepło...........życie stało się piękne :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się podczepiam pod temat. Zdecydowanie ubywa mi płynu chłodniczego. Od listopada dolałem już prawie całą bańkę. Pod silnikiem nic nie widać.

Jedno co zauważyłem to że mam mokrą podłogę kierowcy - pod wycieraczką, zima się dawno skończyła więc powinno być sucho.

Czy to może być nagrzewnica?

Jeśli tak, to jest słyszałem załamka z wymianą.

 

Czy wiecie gdzie w Lublinie lub okolicach można jakby co rozsądnie przeprowadzić taki zabieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja się podczepiam pod temat. Zdecydowanie ubywa mi płynu chłodniczego. Od listopada dolałem już prawie całą bańkę. Pod silnikiem nic nie widać.

Jedno co zauważyłem to że mam mokrą podłogę kierowcy - pod wycieraczką, zima się dawno skończyła więc powinno być sucho.

Czy to może być nagrzewnica?

Jeśli tak, to jest słyszałem załamka z wymianą.

 

Czy wiecie gdzie w Lublinie lub okolicach można jakby co rozsądnie przeprowadzić taki zabieg?

zdecydowanie tak ! popatrz jeszcze czy nie robi ci sie serek pod korkiem lub na bagnecie tak na wszelki wypadek

 

tu masz manuala jak sie do niej dostac http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=313073#post313073

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieka mi płyn chłodzący z pod węża.Wąż ten jest przykręcony dwoma śrubkami do bloku silnika, a z boku na tym wężu znajduje się czujnik G2/62.

Poniżej zdjęcia. Skąd ten wyciek??

http://yfrog.com/ccdsc00415000j

http://yfrog.com/jcdsc00421000j

 

 

//Wątek dołączony do istniejącego tematu (nawet o tym samym tytule :zeco) - by tony_w

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesty przypadek pekniety korpus badz nieszczelnosc na oringu radze wymienic ten krociec na nowy razem z oringiem jest to niedroga czesc nawet w aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za wąż?Jaki oring,do czego?Ten wąż stanowi jedną całość.Dokręcony jest do bloku.

Jak na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień ten czarny plastikowy króciec w którym jest czujnik temperatury i po problemie. Też przerabiałem ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ubywał płyn po rozgrzaniu się silnika ale tylko wtedy jak go zgasiłem to trochę ciekło i tak za każdym razem okazało się ze jest dziurawa chłodnica . Dziś kopiłem nowo chłodnice i na warsztacie mi wymienili ale pech bo nowa też okazała się dziurawa jutro jadę wymienić ciekawe ile terasy zapłacę za wymianę bo wsunie dwa razy rozbierali :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie uciekał płyn hektolitrami :) Okazało się, że poprzedni właściciel zapaprał cały układ uszczelniaczem, żeby sprzedać autko.

Przewód zasilający blok silnika miałem rozwalony. Jakiś mądry mechanik poprostu go naciągnął na siłę i cybantem ścisnął. Nowy przewód z cybantem i kroścami kosztował 170zł oryginał. Po tym usterka zażegnana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,że będzie większy problem,ale nie jest źle.Macie rację. Prawdopodobnie ten czarny króciec jest pęknięty i dzisiaj biorę się za jego wymianę.Powinienem sam dać radę wymienić.Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ja już też nie mam siły z passatem. Jakiś czas temu zaczęły się duże ubytki, po przejechaniu kilkudziesięciu km trzeba było uzupełniać płynem 1,5-2l (na zimnym silniku przed ruszeniem). Płyn leciał nadmiarem wyrzucany przez ciśnienie w zbiorniczku, węże twarde. Już wiedziałem, że kompresja wali na zewnątrz. Auto chodziło normalnie bez innych objawów typu masełko pod korkiem czy biały dymek. Wizyta u mechanika - brak wycieków na obiegu zewnętrznym. Od razu decyzja o ściąganiu czapki. Poleciała uszczelka, głowica zwichrowana zakwalifikowana do wymiany, wymiana uszczelniaczy. Nie pamiętam i nie znam się też na tym ale jeden z aluminiowych elementów przez który puszczał płyn także wymieniono. Głowica splanowana i sprawdzona na szczelność. Ucieszony, że pasek dalej będzie służył w domu jako mułek od brudnej roboty przejechałem 500km. Okresowo zaglądam do środka pod maskę. Patrzę i nie wierzę własnym oczom, poziom spadł na jakieś 2cm poniżej minimum. Węże na gorącym silniku są miękkie, pod auto nic nie kapie (chyba, że zatrzymuje dolna osłona albo szybko odparuje). Płyn nagrzewa się w podobnym czasie na tych samych odcinkach. Z nagrzewnicą też nie mam problemów, nie czuję zapachów czy dymku. Dywaniki po obu stronach są suche - tzn po stronie kierowcy miałem delikatnie mokry dywanik ale jest wysuszony i dawno nic się nie działo. Co jeszcze mogę zrobić we własnym zakresie bo już mnie szlag trafia. Nigdzie różowych nalotów nie widzę. Czy są narzędzia typu sonda do wykluczenia ponownego wycieku z bloku-głowicy. Auto za niedługo szykuję na dalszą jazdę ale teraz się obawiam czy pojadę i wrócę bez przygód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź koniecznie ten przewód zasilający blok silnika. Nie wiem gdzie dokładnie jest u ciebie. U mnie jest zaraz za silnikiem od strony maski, na samym środku.

Miałem takie same objawy tylko szybciej płyn mi uciekał a nie było wiadomo gdzie bo pod samochód nic nie leciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez miałem albo jeszcze mam wyciek plynu chlodzacego dzisiaj zmienilem termostat bo moj byl walniety caly czas byl otwrty i moje pytanie brzmi czy wymiana termostatu załatwi sprawee ubywajacego plynu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nieszczelnosc w układzie to wymiana termostatu niewiele na to pomoże. No chyba, że ciekło z okolic pompy wody. Ale jeśli tak, to pompa do wymiany i to szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mi też ubywa płynu, widzę plamy G12 w miejscu połączenia silnika ze skrzynią , pod czujnikiem płynu chłodzącego, skąd może ciec? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności