Skocz do zawartości
Konrados

Nagrzewnica wymiana/demontaż deski rozdzielczej

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli?

Czyli coś spartolił i wyskoczył błąd poduszek, albo nie było żadnego błędu a chce wyciągnąć od Ciebie kasę za coś czego nie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie koleś wydaje się być w porządku, na dodatek nie wziął dużo... za wymianę + nagrzewnicę 420 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michu82

JA MOJA nagrzewnice ORGINALNA NIEMIECKA VALEO ZAKUPILEM ZA 70 FUNCIAKOW (OKOŁO 300ZŁ) ,plus moja praca własna :):) przez co zaoszczedzilem ponad 200funciakow (BO TYLE TU SOBIE LICZA ZA WYMIANE ).EFEKT KONCOWY ...CIEPEŁKO :) POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArekVW

A po ktorej stronie jest nagrzewnica w wersji europejskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralnie pod deską rozdzielczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam pytanie czy do anglika bedzi epasowac nagrzewnica z wersji europejskiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pasuje.Masz Climatronic , czy manualną?

 

EDIT

 

8D2 819 031A - wymiennik ciepła (wersja z kierownicą z prawej strony).

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde to nie ciekawie coz trzba zamowic niestety

 

---------- Post added at 09:53 ---------- Previous post was at 22:40 ----------

 

cliamatronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michu82

nie podejdzie .wielkoscia i ksztaltem jest taka sama ,ale wyprowadzenia ma w lutowane pod innym katem.pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w okolicach Katowic, Sosnowca, Będzina umie zdemontować deskę.

Mam dwie sprawy do załatwienia:

- skrzypiąca deska

- śmierdząca klimatyzacja - próbowałem kilku środków, oznowanie, ale prawie nic nie pomogło.

Czy ktoś oferuje swą pomoc lub poleci jakiś fachowców od tego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja umie zdemontować robiłem to już 2 razy ( w dwóch innych :) ) i bede to robił w tym tygodniu też juz po raz trzeci .Rzadnych częsci mi nie zostaje i nie brakuje .Jak bedziesz chciał to moge Ci cos tam podpowiedzieć lub pomóż ;) .Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Maik mam pytanie czy przy demontarzu w celu wymiany nagrzewnicy rozszczelniasz klime bo czeka mnie ta robota ale nie chciałbym klimy ruszać można prosić o jakieś rady ewentualnie foty bo te od kolegi Delty niestety juz nie aktywne :/

Z góry dziękuje za pomoc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem akcję wymiany nagrzewnicy która zakończyła się "prawie" sukcesem. Świeci się kontrolka poduszki (akumulator był cały czas wyłączony, kierownicy nie zdejmowałem, więc uszkodzenie taśmy odpada, wtyczki do poduch podpiąłem) oraz nie działają wszystkie przednie światła z prawej strony (postojówki, mijania, drogowe, kierunki). Odnośnie świateł to szukałem czegoś luźnego przy przekaźnikach ale bez skutku. Proszę o poradę w czym może być problem ze światłami bo z poduchą i tak muszę jechać na kompa. Pozdrawiam Wszystkich i życzę samych sukcesów w NOWYM 2010 ROKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeprowadziłem akcję wymiany nagrzewnicy która zakończyła się "prawie" sukcesem. Świeci się kontrolka poduszki (akumulator był cały czas wyłączony, kierownicy nie zdejmowałem, więc uszkodzenie taśmy odpada, wtyczki do poduch podpiąłem) oraz nie działają wszystkie przednie światła z prawej strony (postojówki, mijania, drogowe, kierunki). Odnośnie świateł to szukałem czegoś luźnego przy przekaźnikach ale bez skutku. Proszę o poradę w czym może być problem ze światłami bo z poduchą i tak muszę jechać na kompa. Pozdrawiam Wszystkich i życzę samych sukcesów w NOWYM 2010 ROKU.

Sprawdż z prawej strony na dole przy słupku tam są wtyczki i przypuszczam że Ci się wyp[ieła wtyczka i zobacz tam powinno wszystko działać .Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki, podpiąłem dwie wtyczki i wszystko wróciło do normy. Zgasła kontrolka poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo sie cieszę że mogłem Ci pomóż ;) jak byś miał jeszcze jakieś awarie to pisz na na pw też daj znać to pomogę na ile posiadam wiedzy :) . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik78 powiedz mi taką rzecz, ile czasu potrzeba aby rozebrać i złożyć taką konsolę jeżeli się to już raz robiło. Potrzebne mi jest to do zrobienia kalkulacji przerobienia Passata Kombi b5 fl Jednego dostaję od brata z Anglii i będę się bawił w przekładkę takiego. Następnie chcę jeszcze parę sztuk zrobić dla rodziny.

W opisach napisane jest że 3 dni, ale jak by wiedzieć co i jak?? To może szybciej, ja po analizie wątku przypuszczam, że 1 dzień roboczy dla 2 osób powinno wystarczyć, czy mam rację??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to jazda bez trzymanki

zamówiłem nagrzewnice i ją otrzymałem bez problemu,

rozebrałem auto i co i k...a i w Północnej Irlandi otrzymałem nagrzewnice do europejskiego auta, a mam anglika,.,.

to poprosiłem o wymianę nie wspominając że było to siakoś po świetach.

szukali szukali i nie znaleźli objechałem sklepy w okolicy i znalazłem taką od skody superb, skasowali mnie jak za zborze ale cóż miałem zrobić auto rozebrane ale w pierwszym sklepie 35 funtów a w kolejnym 70 więc niestety klops.,

założyłem wszytko gra ale jeszcze nie grzeje pełą parą, wieje giepłym ale nie gorącym skoro na liczniku jest 90 stopni.

czy ten rozdxielacz na głowicy możer mieć takie znaczenie

oczywiście termostat wymieniony na naowy...

a może wentylato i łożysko na nim??

proszę o podpowiedz i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha ha koledzy przerabiałem temat wymiany nagrzewnicy a co za tym idzie całej deski rozdzielczej, ostro dała mi w kość.Walczyłem z nią sam trzy długie dni. Ale porada dla innych nie róbcie tego jak nie macie ogrzewanego garażu bo plastiki będą pękały, ja to zrobiłem w lecie, teraz cieszę sie ciepełkiem po paru minutach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja znalazlem łatwiejsza metodę .oczywiscie zaznaczam ,ze nie musi byc skuteczna bo wszystko zalezy od poziomu"zabrudzenia" jej.u mnie tez przestala grzac i jak mialem wywalac deske to sie załamałem,wiec zrobiłem tak-od komory silnika wystaja 2 weze do nagrzewnicy,odkreciłem je podlaczylem to tych otworow tymczasowe 2 weze,wsypalem tam srodek"kret" zalałem goraca woda,odczekalem kilka min i sprezonym powietrzem wydmuchalem kreta razem z rozpuszczonym syfem.powtorzylem ta czynnosc kilkukrotnie dla lepszego udroznienia rurek w nagrzewnicy i dziala jak NOWA!!!!:):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności