Skocz do zawartości
Gość termin

Lusterko fotochromatyczne - jak sprawdzić, czy działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość termin

Witam, wczoraj wracałem nocną porą (weekend) i mam zamontowane lusterko fotochromatyczne, lecz jak samochód jechał za mną to nie powiedział bym zeby az bardzo się ściemniło, troche mnie oślepiał. Jak sprawdzić czy w ogole to lusterko działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj całe lustro lusterka przy tym przyświecając dobrą latarką w czujnik, który znajduje sie na dolnym skraju obudowy lusterka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Jak sprawdzić czy w ogole to lusterko działa?

Do,yslam sie, ze masz z tylu trzy zaglowki. Ten srodkowy czasami przyslania "oczko" w lusterku, przewaznie wtedy, kiedy auto za nami jedzie troche blizej. U mnie tak caly czas, dlatego wku***am sie na kierowcow, ktorzy namietnie siedza innym na zderzaku :dobani:

Jak "oczko" nie jest oswietlone, to lusterko sie nie sciemni. Jak jest sciemnione, to swiatla samochodu jadacego za Toba powinny wydawac sie lekko niebieskie :cwaniak:

Pozdr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

no w moim są 2 zagłówki, zrobię dzis test z latarką i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzić czy w ogole to lusterko działa?

Jak jest sciemnione, to swiatla samochodu jadacego za Toba powinny wydawac sie lekko niebieskie

 

u mnie światła aut z tyłu wyglądają na zielone w lusterku wstecznym i wtedy wogóle nie rażą, może padła ta dioda/czujnik czy jak to się nazywa i nie włącza się wogóle te przyciemnianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby zadziałało takie sprawdzanie jak mówia chłopaki musisz dokładnie zasłonić palcem czujnik z tyłu lusterka, ten od strony szyby ( no chyba że bedziesz sprawdzał jak bedzie juz ciemno). Jak bedzie rano albo wieczór lustrko powinno sie samo ściemić, bo ten czujnik w obudowie reaguje też na kat padającego światła. A najprościej zasłoń czujnik z tyłu lusterka, poświeć latarką w czujnik pod szkłem i powinno się ściemnić. Zwróc uwagę,zeby samochód nie był na wstecznym biegu albo R jeżeli to automat bo wtedy sciemnianie nie działa ( zabezpieczenie przy cofaniu) no i oczywiście musi być właczony zapłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

sprawdzilem i dziala ale tylko po jego prawej stronie, nie ściemnia się jednakowo całość tylko połówka. Zauważylem takze ze reaguje na zmiane temp. tzn jak przytrzymam ręką dlużej dane miejsce to zaczyna się ściemniać czyli jakas reakcja musi zachodzic. Pewnie lusterko jest podgrzewane i przez to ono ciemnieje - ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat. Przejechałem autem sporo ponad 600km w nocy i lusterko nie ściemniało za dobrze. Dzień po tym zobaczyłem na "mieszku" od dźwigni zmiany biegów dziwną ciecz jakby olej. Spojrzałem na lusterko i widać na nim braki cieczy. Tam gdzie jej brakuje lusterko odbija niewyraźny obraz.

 

Da się coś z tym zrobić? Uzupełnić brakującą ciecz czy coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tylko wymiana. Chyba,że gdzieś dostaniesz samo szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam nadzieje na samo szkło... bo nie chcę sie bawić z czujnikiem deszczu.. dzięki za szybką odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności