Skocz do zawartości
Danek75

Zamiana zwykłych lamp na bixenon'y skrętne... kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontował kolega już ten zestaw? Działa doświetlanie zakrętów? Rozumiem, że to BiXenon jak w oryginale? Jak wygląda sprawa z wiązką elektryczną do takich reflektorów?

Jeszcze nie wszystko ogarnąłem narazię kolekcjonuję klamoty by podczas montarzu zrobić wszystko sprawnie.

 

Zapomniałes dodac ze musisz wymienic jeszcze Bordnetza czyli J519 na wersje High Line czyli z kodowaniem dla bi-xenonów. Koszt na allegro ok 300zł

 

mam taki jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu rozpocząłem temat więc czas na podsumowanie.

 

Swap zakończony pełnym sukcesem, światła skręcają działa doświetlanie i samo poziomowanie.

Wszystko zakończone wizytą w stacji diagnostycznej na ustawienie świateł.

 

Od półtora roku jeździłem na HID'ach (imitacja ksenonów) i żyłem w słodkiej nieświadomości jaka to wypas sprawa. Nic bardziej mylnego. Dopiero po zainstalowaniu wszystkiego jak trzeba na lampy bixenon skrętny z doświetlaniem przekonałem się w jakim byłem błędzie.

Nie zamierzam nikogo przekonywać że hidy są bee, ale jazda z skrętnymi światłami to już inna liga.

Pomijając samo skręcanie światło jest nieco inaczej ułożone, jakby bardziej rozproszone na boki. Wiele osób porównuje HIDy do zwykłych żarówek, ale to nie tędy droga.

Wiązka w reflektorach tradycyjnych jest skupiona i raczej kiepsko oświetla pobocze a na pewno nie tak fajnie jak w omawianych reflektorach bi.

 

Podczas wizyty u diagnosty rozmawiałem o podmianie reflektorów. Bardzo się zainteresował tematem działania samo poziomowania. Mówiąc że w Jeleniej Górze toczy się sprawa poszkodowany w wypadku stal na poboczu z zapalonym silnikiem. Samochód ciężarowy zahaczył go lekko (cały bok) i kłopot zrobił się taki że ten na poboczu miał HIDy. Kierowca z ciężarówki skrzętnie z tego skorzystał i stwierdził że został oślepiony. Policja wstępnie sprawdziła że "w samochodzie jest zainstalowane wyładowcze źródło światła" i tak dalej, że to i tamto że pojazd nie odpowiada czemuś tam.

Ubezpieczenie umywa ręce bo pojazd nie może zostać dopuszczony.

Kołomyja po całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać w jakim przedziale kasowym zamknąłeś temat podmianki reflektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i możesz jak Ci się będzie chciało wrzucić opis ze zdjęciami do warsztatu. Podejrzewam, że nie jedna osoba byłaby zainteresowana, sam się pewnie juz nie skuszę, bo powoli myślę o zmianie auta.

Aczkolwiek kiedyś rozważałem taką przeróbkę, bo uważam, że nie ma chyba w żadnym aucie gorszych świateł niż w passacie B6 - przynajmniej w każdym jakie miałem. Po prostu żenada, że do tej klasy samochodu VW tak mógł zawalić sprawę, pewnie dlatego teraz xenony dają w pakiecie za 1190pln :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz napisać w jakim przedziale kasowym zamknąłeś temat podmianki reflektorów.

 

1600PLN kompletne reflektory

150PLN moduł

2x100PLN czujniki

z kufatec:

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p510_Xenon-HID-Headlights---Adapter---VW-Passat-3C.html

49Euro

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1503_Auto-Leveling-Headlights-curve-light---Harness---VW-Passat-3C.html

89euro

24euro przesyłka do PL

Trochę zabawy fura stresu i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

do tego jeszcze chyba trzeba doliczyć zderzak pod spryski i instalacje całą i zbiorniczek płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że trzeba. Ale to jeszcze nie dojechało mam nadzieję że do końca marca skończę również spryskiwacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znajdzie się hardcorowiec i wsadzi w długie również xenony?

Będzie coś jak bixenon:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie... tylko się układ pofajczy a efekt żaden. no chyba że nie mamy zamiaru używać świateł ostrzegawczych bo jak wszyscy wiemy żarówka xenon potrzebuje czasu żeby się "nagrzała" i świeciła pełnym światłem a przy rozruchu (włączeniu) przetwornice ciągną więcej prądu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował przerobić bixenon zamiast samopoziomowania na ręczną regulacje z kabiny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś próbował przerobić bixenon zamiast samopoziomowania na ręczną regulacje z kabiny?

 

nie może tak być, ponieważ samopoziomowanie jest wymagane prawnie przy tego typu światłach.jeśli nie miałbys samopoziomowania to byś miał xenony niezgodnie z prawem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie może tak być, ponieważ samopoziomowanie jest wymagane prawnie przy tego typu światłach.jeśli nie miałbys samopoziomowania to byś miał xenony niezgodnie z prawem
Wiem, że jest wymagane. Wymagane jest też przestrzeganie przepisów KD i każdy wie jak jest. Pytam technicznie, a nie teoretycznie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziomowanie zrobione jest po can więc musiałbyś wykombinować emulator sterownika o adresie 55 czyli sterownik światła kierowanego.

Czy to trudne czy proste trudno powiedzieć ale na pewno wolałbym zrobić poziomowanie (czytaj zrobiłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory bordnetz obsluguje bixenony ??? Sprawdzalem u siebie vagiem i w ogole nie ma takiej opcji w kodzie. Wiec przy wymianie lamp musialbym wymienic bordnetza. Ktos sie orientuje jakiego szukac ( o jakim kodzie literowym ) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C0 937 049 J na tym na pewno są xenony.

Taki mam. ale jak będziesz zmieniał to pokuś się o nowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A one ida alfabetycznie, tzn mam na mysli im dalsza literka w alfabecie tym nowszy ??? a co z tymi z podwojnymi literami np AJ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnośnie tych nieszczęsnych biksenonów z doświetleniem skrętu.

mruga mi lampka na konsoli, ksenony po włączeniu nie ustawiają się a co za tym idzie brak doświetlenia zakrętów, święcą zbyt wysoko, na komputerze wyszło mi, że rozprogramowane są sterowniki świateł, ile może kosztować ponowne zaprogramowanie. Mechanik mówił, że prawdopodobnie były ściągane światła i nie zaprogramowano ich ponownie po podłaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ksenony po włączeniu nie ustawiają się a co za tym idzie brak doświetlenia zakrętów, święcą zbyt wysoko, na komputerze wyszło mi, że rozprogramowane są sterowniki świateł, ile może kosztować ponowne zaprogramowanie

 

Jeżeli same przestały działać obstawiam uszkodzony czujnik na zawieszeniu, tył lub przód (są tylko 2 nie jak niektórzy twierdzą 4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno mogły być odpięte i podłączone bez komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze przy redukcji powinien byc wyprowadzony jeszcze jeden kabel bezposrednio do bordnetza. Te na stronie kufatecu juz chyba maja a koszt podobny jesli policzysz oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności