Skocz do zawartości
Gość dudek

Pomoc drogowa / Assistance w Europie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dudek

Wybieram sie niedlugo w daleka podroz po europie. Co robic, gdy auto odmowi posluszenstwa np na autostradzie - czy jest jakis numer na pomoc drogowa (najlepiej w jez angielskim) ktory dziala np. Niemcy, Holandia Francja itp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat ma pomoc w calej Europie. Jesli dostales papiery od poprzedniego wlasciciela, to na pewno sa tam numery telefonow w razie jakis niemilych niespodzianek na drodze.

W Niemczech jest tez ADAC, ktore swiadczy kompleksowe uslugi w w wiadomym zakresie, nie wiem czy urzeduja tez w UK (tzn czy tam mozesz sie zapisac) ale na pewno sa jakies odpowiedniki, ktore moga Ci pomoc wlasciwie w kazdym przypadku i w kazdym miejscu na ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Ja też słyszałem.

Kolega na pewno skorzysta z tych rad. Zwłaszcza, że problem miał ponad 3 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adac24.pl

Witam Wszystkich bardzo serdecznie!

 

Wszystkie informacje w jęz. polskim na temat ADAC znajdziesz na http://www.adac24.pl

Warunki Umowy ADACplus

Numery alarmowe

Co Ci oferuje ADAC

Jak się zapisać itp.

 

Pozdrawiam:

 

Maciej Bienert

 

http://www.care24.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież passaty nie padają! :D

A tak poważnie to warto mieć jakiś numer przy sobie

 

___________

www.acaiberrypolska.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie. Czy wykupujecie ubezpieczenie Assistance? Jesli tak,to gdzie,i ile Was ono kosztuje,oraz jaki jest zakres Waszego ubezpieczenia Assistance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assistance jest ubezpieczeniem dobrowolnym, a co za tym idzie płatnym. Niektórzy ubezpieczyciele w ramach, nazwijmy to promocji, dają w pakiecie z OC namiastkę ASS. I o wiele bardziej opłaca się wykupić ASS razem z OC pojazdu niż później dokupywać krótkoterminowe ubezpieczenie. Dla przykładu, gdy jechałem na wakacje ASS na okres wyjazdu(2 tygodnie) kosztowało 90 zł, a na cały rok razem z OC kosztowało 130 zł. Samo ASS jako ubezpieczenie dobrowolne, również ma różne warianty, a co za tym idzie ceny w zależności czy na zagranicę, czy tylko w Polsce, odległość holowania, czy zakres usług(dostarczenie paliwa, akumulatora, wymiana koła itp.). Każdy ubezpieczyciel bardzo indywidualnie to traktuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Ja dokupuję zawsze w pakiecie najwyższą opcję asisstance (uwzględniajacą zagranicę). Wiadomo - w jednym roku człowiek granicę przekroczy, w innym nie ale dokupowanie "wakacyjnego" na 2 tygodnie i tak kosztuje tyle co roczne kupione od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wykupujecie ubezpieczenie Assistance? Jesli tak,to gdzie,i ile Was ono kosztuje,oraz jaki jest zakres Waszego ubezpieczenia Assistance?

 

Kiedyś myślałem, że to rzecz zbędna, dopóki mój kolega w miarę nowym autkiem zaliczył awarie silnika jadąc na dość ważna konferencję. Wtedy pomyślałem, że może faktycznie lepiej mieć jakieś zabezpieczenie.

Od tej pory zawsze biorę sobie rozszerzony pakiet. (zależnie od TU masz różne - najczęściej 3 warianty), i raz mi się już przydało, gdy wziąłem auto syna, aby mu w trasie go troszkę "przedmuchać" .... skończyło się lawetą i autem zastępczym.

 

Na pewno do OC masz ASS w podstawowej opcji. Zależnie od f-my i wariantu koszt to 150-300 , ale na pewno jesteś spokojniejszy.

 

Poczytaj warunki ubezpieczenia, bo tam są NAJWAŻNIEJSZE informacje zapisane. Jest to ubezpieczenie dobrowolne, płacisz za to na co się umawiasz, a treść umowy jest w OWU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności