Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ojciec

Witam. Mam takie pytanko. Z uwagi na stuki w zawieszeniu szykuje mi się wymiana górnych wahaczy. Zauważyłem, że na rynku dostępne są części paru firm które nic mi kompletnie nie mówią, a na pewno różnią się jakością (i ceną).

 

Jakie firmy robiące części do VAG są godne uwagi a jakie omijać szerokim łukiem?

Nie chce kupić jakiegoś bubla który zaraz siądzie.

 

Czy coś Wam mówi firma FEBI Bilstein?

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BILSTEIN jest to bardzo dobra niemiecka firma zajmujaca sie tuningiem amorami i wahaczami polecam

Edytowane przez Duży
poprawiłem nazwę firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ads11

Tylko wlasnie slyszalem ze wachacze febi sa niezabardzo.Czy ktos zakladal u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr.Dolittle

Faktycznie na rynku jest wielu producentów.Ja osobiście polecam wahacze firmy MOOG(niektórzy określają je jako TRW).Są to drogie wahacze ale bardzo wytrzymałe i trwałe. Tańsze są Febi lub SWAG. Jest to w zasadzie to samo gdyż s swagu siedzi febi.Jakość też jest na przyzwoitym poziomie. Jest jeszcze masa innyc producentór jak HPR,OCAP,Lemforder i inne.

Ja górne wahacze widziałem w cenie od 90 zł w góre a te dolne duże od 150zł a le wiem ze są też i tanśże ale to już totalne badziewie.

 

 

VW PASSAT VARIANT 1,9TDI 115KM PD 00r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

takie krotkie pytanko. wiadomo jak jest zawieszenie kruchutkie na polskie dziury.

Kompletne przednie zawieszenie bez roboty tzn. same czesci to jakie koszty? (od-do)

w sumie to chodzi mi o same wachacze( za niedluge bende musial sie za nie zabrac:/)ale jezeli ktos sie orientuje ile za poduchy na amorkach jakies inne pierdulki co sie lubia tluc i podalby cene to bende bardzo wdzieczny :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze poszukasz to wachacze od 1100 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
jak dobrze poszukasz to wachacze od 1100 pln

 

no ale caly przod komplet tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale caly przod komplet tak?
za 4 szt.

 

w ASO podobno 2500 kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

znaczy 4 szt. to na jedna strone:|? czy na cala os?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna strona to 2 szt. - góra i dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawo1972

ZA podobny zestaw dałem z wymianą i zbieżnością oraz roczną gwarancją 1600 zl. :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakafoto w 3B ida 4 na strone 2 na góre 2 na dol.. na allegro w zalezności od firmy mozdna dorwać od 900zł - 1300zł caly komplet 8szt + drązki + niekiedy łaczniki + wszystkie śróby... ceny już lekko pospadały nawet w sklepach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem cały komplet orócz łączników(4 wahacze na stronę).Zestaw wraz ze śrubami kupiłem na allegro za 1290+25zł. Zestaw to oryginał.Polecam serdecznie!Mechanik wziął 180 zł za wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

no to teraz jest namieszane grubo:|

 

Ile passat ma na przodzie na kazdym z kol wachaczy? ja slyszalem ze 3.... 2 normalne dolny giety wsie zrobione z aluminuim. wysoki komfort szybkie zuzycie na polskich drogach mylilem sie..? (wymienilem giete byl spokoj na 5 tys. km. teraz znow wali jak glupie:| zaplacilem 160 za sztuke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% 4 są na jedna stronę. Polecam oryginał ten z allegro.Wystawia to ta osoba "p_i_o".W tej chwili chyba nie ma ich na allegro ale yślę ze będą.Gość sprzedaje tego spore ilosci i wszyscy są zadowoleni. Wymieniłem jeszcze dziś tylne amory bo mi jeden poleciał na świetnych polskich drogach.Zapłaciłem za nie 200zł(monroe) i po 16 zł za odboje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to teraz jest namieszane grubo:|
zawsze mnie sie wydawalo, ze sa 2 na strone, ale ja mam B3 i moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra...jeden z nich mozna by nazwać drążkiem prowadzącym..;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

no wlasnie samych wachaczy jest 3 ... nie 4... cos mi sie wiezyc nie chce... zeby bylo 4

 

ale dzieki za wypowiedzi panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności