Skocz do zawartości
pawelb6

Co to jest Engine Workshop?

Rekomendowane odpowiedzi

... czy moze mi ktos podpowiedziec czy moge nadal uzytkowac autko??,

Możesz ale ABS i ESP nie będzie działało.

... czy jesli wymienie ten wlacznik swiatel to wszystkie te kontrolki mi poznikaja ??

Taka naprawa może być niewystarczająca. Poczytaj klik, to może być przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzioh

witam ponownie...

wracajac do tego tematu chcialbym dodac ze wymienilem czujnik stopu, ktory znajduje sie pod hamulcem i teraz wogole nie mam swiatel stopu, stary czujnik natomiast blokowal sie i wiem ze przyczyna wlasnie tkwila w starym czujniku poniewaz swiatla stopu swiecily mi caly czas, gdy wyciagnalem stary czujnik to byl zablokowany i wiem ze ten czujnik jest popsuty. Nie mam pojecia tylko dlaczego gdy wymienilem na nowy czujnik teraz swiatla stopu wogole nie swieca gdy nacisne hamulec, a co lepsze kontrollki zostaly tylko teraz wyszedl mi blad cos z cisnieniem stopu hamulca ?! nie rozumiem ?!!

mial ktos ten sam problem ??

 

---------- Post added at 21:50 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

 

witam ponownie...

wracajac do tego tematu chcialbym dodac ze wymienilem czujnik stopu, ktory znajduje sie pod hamulcem i teraz wogole nie mam swiatel stopu, stary czujnik natomiast blokowal sie i wiem ze przyczyna wlasnie tkwila w starym czujniku poniewaz swiatla stopu swiecily mi caly czas, gdy wyciagnalem stary czujnik to byl zablokowany i wiem ze ten czujnik jest popsuty. Nie mam pojecia tylko dlaczego gdy wymienilem na nowy czujnik teraz swiatla stopu wogole nie swieca gdy nacisne hamulec, a co lepsze kontrollki zostaly tylko teraz wyszedl mi blad cos z cisnieniem stopu hamulca ?! nie rozumiem ?!!

mial ktos ten sam problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie...

wracajac do tego tematu chcialbym dodac ze wymienilem czujnik stopu, ktory znajduje sie pod hamulcem i teraz wogole nie mam swiatel stopu, stary czujnik natomiast blokowal sie i wiem ze przyczyna wlasnie tkwila w starym czujniku poniewaz swiatla stopu swiecily mi caly czas, gdy wyciagnalem stary czujnik to byl zablokowany i wiem ze ten czujnik jest popsuty. Nie mam pojecia tylko dlaczego gdy wymienilem na nowy czujnik teraz swiatla stopu wogole nie swieca gdy nacisne hamulec, a co lepsze kontrollki zostaly tylko teraz wyszedl mi blad cos z cisnieniem stopu hamulca ?! nie rozumiem ?!!

mial ktos ten sam problem ??

 

---------- Post added at 21:50 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

 

witam ponownie...

wracajac do tego tematu chcialbym dodac ze wymienilem czujnik stopu, ktory znajduje sie pod hamulcem i teraz wogole nie mam swiatel stopu, stary czujnik natomiast blokowal sie i wiem ze przyczyna wlasnie tkwila w starym czujniku poniewaz swiatla stopu swiecily mi caly czas, gdy wyciagnalem stary czujnik to byl zablokowany i wiem ze ten czujnik jest popsuty. Nie mam pojecia tylko dlaczego gdy wymienilem na nowy czujnik teraz swiatla stopu wogole nie swieca gdy nacisne hamulec, a co lepsze kontrollki zostaly tylko teraz wyszedl mi blad cos z cisnieniem stopu hamulca ?! nie rozumiem ?!!

mial ktos ten sam problem ??

na czujniku jest regulacja,więc może wyreguluj czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzioh

na czujniku jest regulacja,więc może wyreguluj czujnik???

 

... jak moge wyregulowac ten czujnik??? jak sie za to mam dobrac...

z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam masz nakrętke chyba lub coś wyciągasz regulując odległość od pedała,aby hamując dotykał do czujnika,masz może za daleko i nie łapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzioh

witam ponownie...

Pawelb6 dziekuje za pomoc, wszystko sie okazalo ze czujnik ktory kupilem w serwisie VW byl czujnikiem o innych numerach a jest to bardzo wazne... jest 9 liczb plus na koncu jedna literka, oryginalny czujnik hamulca ma poczatek 2K0 945 ... i tak dalej i na koncu mialem literke A!, co sie okazalo w serwisie dali mi to samo tylko ze na poczatku tych liter byly 2 zmienione cyfry... w serwisie nie mieli innych, pojechalem wiec do zwyklego sklepu motoryzacyjnego i wzialem jeszcze inne numer z poczatkiem 2J0 945 ... i tak dalej...

podlaczylem przed sklepem i dziala :)...

czyli uwazajcie na numery na tych czujnikach bo nie wszystkie czujniki sa kompatybilne z autkiem...

pozdrawiam Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelach po 1999 roku (tak są datowane stare włączniki światła stop) pojawiły się nowe, czterostykowe w całej grupie VW. Dwie pary, zewnętrzne odpowiadają zą światła STOP. Bywa, że instalacja korzysta tylko z tych. Wewnętrzna para odpowiada za odwrotne działanie zewnętrznej pary, tj. gdy światła stop są zwierane, te są rzowierane. Służą one do odblokowania rygla w wybieraku automatycznej skrzyni biegów i na pewno jeszcze do czegoś :) Do tej pory miałem oryginalny włącznik o nr 3B0 945 511 A, ale od jakiegoś czasu zastąpiono je nowymi (inaczej wyglądają i są zielone) o nr 1C0 945 511 A. Wtyczka ta sama i obsadzenie to samo. Poprzedni włacznik trzeba było wyciągnąć, by podczas mocowania sam sobie ustalił odległość do pedału hamulca. Nowe same się ustawiają po zamocowaniu. Jeśli nie działa prawidłowo (poza fabryczną uisterką) to znaczy, że został źle zamocowany. Pod skosem lub nie do końca zaskoczył w gnieździe. Udało mi się za trzecim razem. Rozebrałem oba i zasada ich działania jest identyczna!! Tyle o budowie włącznika :)

Powodzenia, sobie też bo mam poza naprawionymi światłami stopu, kilka nowych problemów. Ciśnienie hamowania, błąd włącznika hamowania, engine workshop, ABS/ESP świecą się jak oszalałe i miga świeca żarowa... ech, ale tak poza tym jest OK, żarówki się świecą i autko jeździ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja juz od kilku miesiecy jeezdze swoim paskiem i za kazdym wlaczeniem zaplonu po chwili wyskakuje "engine workshop". Na kompie wyskoczyly mi dwa bledy. Czujnik stopu i czujnik abs. stopu wymienilem, a abs dziala poprawnie jednak nie chce sie nic skasowac i wciaz pozostaja oba bledy :/ co moge zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jeżdże tak dwa tygodnie. Byłem w zaprzyjaźnionym ASO Seata, korzystałem z VASa i też nie byli w stanie skasować błędów. Co więcej, zjawisko to znają z własnego podwórka, ale nie bardzo wiedzą jak to rozwiązać. Może jednak komuś się udało i zechce podzielićsię jak usunąć problem...? Do zimy wolałbym odzyskać ESP i ABS, a i dość mam komunikatów na zegarach - Engine Workshop :636:. CZEKAMY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności