Skocz do zawartości
Gość Sergio77

czy mozna ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sergio77

Witam wszystkich mam pytanie czy mozna jezdzic passacikiem z wymontowana sprezarka klimy ?? Bo niestety jest uszkodzona a jutro myslalem jechac na gielde do gliwic cos moze by sie znalazlo tylko ze chcialem wyciagnac moja by ewentualnie kupic identyczna z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam Slawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Spokojnie możesz jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździć pewnie można, ale chyba wskazane byłoby układ obiegu czynnika chłodzącego pozostawić szczelny, czyli dokładnie zamknąć odkręcone złączki. Tak naprawdę to układ powinien być napełniony gazem neutralnym np. azotem. Pozostawienie układu otwartego spowoduje uszkodzenie osuszacza i będziesz musiał go wymienić przed uruchomieniem po wymianie sprężarki. No chyba, że już masz układ nieszczelny, to już posprzątane... Najlepiej jednak skonsultuj to z fachowcem od klimy.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździć pewnie można, ale chyba wskazane byłoby układ obiegu czynnika chłodzącego pozostawić szczelny, czyli dokładnie zamknąć odkręcone złączki. Tak naprawdę to układ powinien być napełniony gazem neutralnym np. azotem. Pozostawienie układu otwartego spowoduje uszkodzenie osuszacza i będziesz musiał go wymienić przed uruchomieniem po wymianie sprężarki. No chyba, że już masz układ nieszczelny, to już posprzątane... Najlepiej jednak skonsultuj to z fachowcem od klimy.
nic dodać nic ująć- ja właśnie miałem w ten sposób zabezpieczony układ ,szczelnie zamknięty ale bez gazu i jeździłem ponad tydzień bez sprężarki a osuszacz i tak wymieniłem bo tak miałem w planie ;) pamiętaj żeby dobrze zakotwiczyć przewody !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sergio77

dzieki panowie za pomoc napewno zabezpiecze przewody plastikowymi korkami by bylo wszystko szczelne jak nalezy a bez sprezarki musze przejechac do goscia ktory ma sklad ze sprezarkami jakies 20km by wziasc taka sama jak mam w aucie bo typow tych sprezarek jest opor dzieki panowie i zycze szerokiej dorgi pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności