Skocz do zawartości
Gość gregor1

[B5] Jaki rozmiar felgi i opony?

Rekomendowane odpowiedzi

no Karol jednak wyszlo tak opony na 8J 205 40 na 9.5J 215 40 a dystanse przyszly przod 15mm tyl 20mm i przod na rowno a tyl rant za obrys :) bedzie git czekam na lepsza pogode zrobie foty i ocenisz jak wyszlo. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy do passata wejdą felgi 7,5JX18 ET 51 i z oponami 225/40 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pany, myślę że się wstrzeliłem w odpowiedni temat. Otóż tak, mój aktualny Passat B5/3B Variant ma założone felgi od Audi. Myślałem nad zmianą felg, aczkolwiek przy 16 letnim samochodzie odechciewa mi się tworzyć sporych nakładów na dodatki, gdyż zawsze warto wrzucić to w bieżące naprawy. Otóż przy zakupie pojazdu, moje felgi mają/miały zamontowane kapsle z Audi. Felgi i kapsle są dosłownie takie same, jak z tej aukcji:

http://allegro.pl/dekielki-audi-a4-a6-8d0601165d-8do601165d-ladne-i5183537217.html

 

Zależy mi teraz na dobraniu kapsli ze znaczkiem VW. Mogą być uniwersalne kapselki, gdzie przykleje znaczek i będzie dobrze, gdyż obiło mi się o uszy, że oryginały kosztują blisko 250-300zł. Trochę dużo. Nie znam się na mierzeniu parametrów kapsli, gdyż średnica zewnętrzna jest dosyć spora, a średnice wew i ew. zapinek tego są mi obce. Nie wiem czy ktoś z Was przerabiał temat takich kapsli, aczkolwiek prosiłbym o pomoc. Pomoc w formie przysłania gotowej aukcji na tego typu kapsle już ze znaczkiem VW lub do doklejenia go, bądź podaniu parametrów.

 

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Rozpocząłem poszukiwania nowego koła do Passat'a B5. Czy ktoś może powiedzieć jakie ET przyjmuje to auto? Znalazłem felgi z takimi wymiarami:

18"

szerokość 8.5J

ET 30

Dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam do kupienia piękne opony 215x55x16 mam felgi 16 w moim passaciku fl i podpowiedzcie proszę czy zakładać coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy w doborze felg tzn., fabrycznie 7J16H2 ET45, chciałbym założyć 17 cali, jakie polecacie (szerokość i et)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałem od teścia z Passka B6 komplet alufelg z oponami. Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi powiedzieć, czy dana konfiguracja zda egzamin w moim B5 FL? Założyłem jedno koło na szybko, skręciłem na maksa koła w lewo i prawo i wydaje mi się, że spokojnie pasuje.

Felga ma oznaczenie 7JX16H2 ET 45, a opony to Bridgestone Turanza ER300 215/55 R16. Jeżeli zadałem oczywiste pytanie, to przepraszam, ale są to moje pierwsze alufelgi i nie chciałbym czegoś spierniczyć. :D

[ATTACH=CONFIG]142819[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]142820[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są felgi od B5 przed liftem i trochę wąsko wyglądają w 3BG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To są felgi od B5 przed liftem i trochę wąsko wyglądają w 3BG...

 

Ok. Dzięki za info. Teściu te felgi kupił od kolegi, a te które miał z B6, sprzedał razem z autem.

Czyli rozumiem, że mogę w tej konfiguracji spokojnie jeździć na nich bez dystansów i innych kombinacji.

Jak założyłem jedno koło, to wizualnie nie wyglądało za wąsko z całością, ale może jak założę komplet to będzie inaczej. :)

Edytowane przez Juro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie, wszystko pasuje zarówno technicznie jak i optycznie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy do paska B5 FL kombi z 2002r. będą pasowały opony 215/55 R17 ???

nie będzie nic obcierać, ewentualnie zastosować dystanse ???

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie, wszystko pasuje zarówno technicznie jak i optycznie.

Pozdr.

 

Dzięki.

Właśnie dzisiaj założyłem cały komplet i wygląda to elegancko. Muszę tylko fele porządnie wyczyścić, bo trochę "zmęczone" są. :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

czy do paska B5 FL kombi z 2002r. będą pasowały opony 215/55 R17 ???

nie będzie nic obcierać, ewentualnie zastosować dystanse ???

pozdro

 

Średnica całego koła wyniesie na tym rozmiarze 66,83 cm. Na standardowym 195/65/15 jest 63,45 cm. To jest o 3,38 cm większa średnica. W praktyce oznacza to, że krawędź koła będzie o 1,69 cm bliżej nadkola. Do tego trzeba jeszcze wziąć pod uwagę większą szerokość opony, co może mieć znaczenie przy skręcie. Moim zdaniem jeszcze nie ma tragedii, ale lepiej zapytać kogoś, kto przećwiczył taki rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zależy jakie et, ale przy seryjnym zawiasie raczej nie powinno to robić problemu. Poza przekłamującym licznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam możliwość kupna w bardzo przystępnej cenie felgi volkswagena Vancuver od golfa gtd. Rozmiar to 225/45/18. . Niestety kolega nie wie jaka jest szerokość felgi ani et. Czy będzie to pasowało do passata kombi 2005 B5.

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko chce założyć u siebie w passku zawieszenie gwintowane. Wiem już że muszę zmienić koła z 15' na 16'. Lecz nie mam pojęcia jakie opony na te koła jakie parametry itp? Dodam że silnik 1.9 tdi w sedanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 17' nie będzie tarło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności