Skocz do zawartości
Gość gregor1

[B5] Jaki rozmiar felgi i opony?

Rekomendowane odpowiedzi

Problem zdiagnozowany. Okazało się że mam felgi od sharana i złe obsadzenie jest. Wulkanizator stierdził że najlepsze będzie dodanie dystansów. Odziwo po zmianie koł z tyłu na przód nie ma ocierania.... Przynajmniej tego nie słychać tak jak było to wcześniej.

 

 

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam napisał że niby 15" nie wejdzie do 2,5? O dziwo mam 195/65r15 i wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
złe obsadzenie jest

 

Chodzi o ogródek...? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o ogródek...?

 

No właśnie dokładnie o niego chodziło. Źle obsadzona felga w ziemi i dlatego trze wachacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Źle obsadzona felga w ziemi i dlatego trze wachacz...

 

To najważniejsze, że przyczyna znaleziona, bo już miałem sugerować, żeby sprawdzić odsadzenie (ET)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "okazje" kupić felgi z X5 19' których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać z oponami 225/35/19 i 215/35/19 z dystansami ze zmianą rozstawu śrub za 3400zł opony po jednym sezonie,dobra cena?chce to włozyc do B5 kombi na gwińcie FK lub MTS (bedzie kupione na wiosne) boje sie czy da rade to włozyc zeby nie tarło?dystanse 20mm et felg to 48 i 45 z tego co pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałbym kupić sobie takie felgi http://allegro.pl/mercedes-felgi-aluminiowe-7jx15h2-5x112-et37-932k-i3969516996.html czy otwór centrujacy i et bd mi pasowały?? dzięki z góry za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

aktualnie mam oponki 205/60/15 na ori felgach VW. Mam okazję zmienić opony na 195/45/15. Co o tym sądzicie? Jak to będzie wyglądało na ori zawiasie? CHyba dosyć śmiesznie? Macie jakieś foty poglądowe jak to na aucie wygląda? Jak to się ma do komfortu? Mocno to odczuję? Pewnie stabilność się zwiększy? Każde info mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gumy to do corsy B... :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam okazje przytulic felgi 18 et 35 8j do tego chce wrzucic oponki 225x45 lub 215x45 bede potrzebowal jakies dystanse czy powinno byc ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka opone zalozyc 225 czy 215? szerokosc felgi 8j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 235/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem 235/40/18

 

nic nie ocieralo? jakie et miales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x18 et 35 235/40/18 - seria, później eibach -30mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle postow jest o tym, jakie ET i oznaczenia felgi do danego modelu... naprawde chwila na forum lub w google i wiecie wszystko.

 

Przestrrzege was tylko przed sprzedawcami.... oni zawsze mowia ze wsio bedzie pasowac.... kazde ET....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam okazję kupić felgi 4x100, o56.1, ET 38 15-stki do odnowienia , jakie opony do tego ?

Myślę również nad wymianą sprężyn co mi doradzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, podpowie ktoś czy 9,5J ET30 18' wejdzie do 3BG czy bedzie z przodu problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,chciałbym kupić sobie takie felgi http://allegro.pl/mercedes-felgi-aluminiowe-7jx15h2-5x112-et37-932k-i3969516996.html czy otwór centrujacy i et bd mi pasowały?? dzięki z góry za odpowiedź:)

 

Witaj. Na moje oko powinno podejść. W pasku ori posiadają rozmiar 6Jx15" et 45, a te mają 7Jx15 et 37.

W razie czego prosze tutaj masz możliwość dobrania właściwego Et i nie tulko :) Oto link - miłej zabawy życzę.

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Cześć,

aktualnie mam oponki 205/60/15 na ori felgach VW. Mam okazję zmienić opony na 195/45/15. Co o tym sądzicie? Jak to będzie wyglądało na ori zawiasie? CHyba dosyć śmiesznie? Macie jakieś foty poglądowe jak to na aucie wygląda? Jak to się ma do komfortu? Mocno to odczuję? Pewnie stabilność się zwiększy? Każde info mile widziane.

 

Witaj. Zmieńna ori rozmiar czyli 195/65R15 i po kłopocie. A jak chcesz mieć 205 i ładny efekt to proponuję205/55R16 . Jak coś to posiadam taki kpl z felami Aluette. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności