Skocz do zawartości
Gość zone_wlkp

[B5] 185/65 R 15 do Passka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zone_wlkp

Kupiłem do Passka alufelgi 15 , są na nich nowe(mają może z 3-4 tys km) opony 185 65 R15 przyrównywałem je i mierzyłem do opony 195 65 R15 i są tylko o pół cm węższe. Felgi są do zimy później te pójdą na zimówki a na lato kupie "16". Czy mogę jeździć na tych oponach czy lepiej sprzedać i kupić inne szersze?Pozdrawiam :vw::vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim samochodzie powinny być 195/65 R 15. I nie chodzi o ich szerokość, ile o wysokość. Głównie o to 65 się rozchodzi. W tym momencie licznik zawyża Ci prędkość - koła obracają się o wiele szybciej - masz mniejszy obwód koła. W przypadku zmiany na 16 cali kup 205/55 R 16

 

205/55 R 16 (zalecana) ma średnicę 631,9 mm

195/55 R 15 ma średnicę 634,5 mm a więc różnica na poziomie 0,4 %

185/65 R 15 ma średnicę 621,5 mm a więc różnica na poziomie 1.6%

 

Może to i mało, ale na każde 100 km licznik dodaje Ci gratis 1.6 km

po 1000 km masz więcej 16 km

po 10000 km to już napykane 160 km gratis.

A po 50 000 (a na tyle jest ustalana żywotność opony) Twój przebieg będzie większy od rzeczywistego o 800 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do 17 jakie sa najlepsze rozmiary opon aby licznik chodzil okej??jaki polecasz rozmiar?jezdze teraz na 195 65 r15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

char a jak jest to z oponami 205/60/15 (stalówki)

 

z góry dzięuję i pozdrawiam :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp proszę - dla Passata wymiar nominalny to 195/65 R 15 lub 205/55 R 16. Wpisujemy ten wymiar i potem szukamy obręczy nas interesującej patrząc pod kątem jak najmniejszego odchyłu w % w ostatniej rubryce!

 

Z tabeli widać, że u Adamsa licznik zawyża o 1.2%, a dla Gino9 idealne byłyby 225/45R17 a w ostateczności ujdą 205/50R17 licznik będzie zaniżał przebieg, ale minimalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności