Skocz do zawartości
Gość deviltomek

podsufitka- reanimacja

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z gąbką :zdziwko::zdziwko: - zwykła woda i szczotka z twardym włosiem.

 

( ja robiłem to w łazience i "trochę" opryskało ściany - ile ja się nasłuchałem od połowicy :rotfl::rotfl: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem o tym napisać. Szkoda że wcześniej o tym nie napisałeś :zalamany: No ale nic to. Tak się dziś wysiliłem z tą klejogąbką, że aż mi z głowy kapało. No i tak kapało, kapało, podczas zdzierania tego syfu nożem a tu nagle zaczyna schodzić bez wysiłku na mokro :P Tak więc nic tylko woda (po wcześniejszym lekkim poszorowaniu z grubsza), rzecz jasna w umiarze bo z drugiej strony (bynajmniej tak jest u mnie) zwykła papierowa dykta. Jutro ciut rozpuszczalnika i kleję. U tapicera dali mi za 11 zeta jakiś butaprenopodobny o nazwie ansercoll 0,8 litra. No i mówli, że nakładać na obie powierzchnie. Nie wiem, czy to prawda ale skoro tak mówili...

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyschnięciu kleju należy materiał obciąć pozostawiając nadmiar na podwinięcie.

PYTANIE: ile tego nadmiaru zostawić? 1cm czy więcej? w otworze na szyberdach też tyle?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PYTANIE: ile tego nadmiaru zostawić? 1cm czy więcej?

1 cm to za mało bo będzie Ci się odwijało podczas klejenia. IMO im więcej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "lekkim" opóźnieniem ale wrzucam zdjęcia, myślałem, że lepiej wyjdą z telefonu, ale trudno

tak wyglądał lewy bok, podpięty szpilkami i opadnięty

obraz0240cu2.jpg

a tak tył, również podpięty szpilkami

obraz0241uq5.jpg

 

obraz0239wc0.jpg

po wyjęciu plastików i innych pierdół

obraz0244tz1.jpg

podsufitka

5dae097c2a710a3b.jpg

już po włożeniu podsufitki

obraz0250in6.jpg

 

Wkońcu zakupiłem sobie aparat i efekt końcowy wygląda tak :D

s6300535ek3.jpg

 

8d3fb9f30735458e.jpg

s6300539ln6.jpg

 

s6300541bw9.jpg

 

5ba26079fae7f8d5.jpg

s6300543ux6.jpg

 

s6300544gb9.jpg

 

A no i zapomniałbym o największym pomocniku ;)

obraz0253rq1.jpg

 

Niestety nie wiedziałem jak wymienić materiał na szyberdaszku i dlatego bije bo oczach taką starościa :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szyberdachu wymienia sie tak samo jak na reszcie. wyciagasz ta plyte i oklejasz. lepiej sie klei niz podsufitka, bo masz idealnie prosty plastik.

 

ja polamalem plyte i teraz jestem w trakcie jej klejenia. potem czeka mnie wygladzenie powierzchni i dopiero nakladanie nowego materialu. ogolnie psesrane, ale damy rade.

 

zdun_VW troche za mocno dociskales miejscami :P znam ten bol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zdun_VW troche za mocno dociskales miejscami :P znam ten bol

 

nie dociskałem palcami, zakupiłem do tego taki maluteńki wałeczek malarski :)

A zapewne chodzi Ci o te wgnioty za szyberkiem, to już prostuje :) Na płycie były takie dziwne wgniecenia, jakaś dziwna rzeźba po Niemcu no tak wyszło.

Pragnę z tego miejsca podziękowac również babci za pomoc w tym amatorskim projekcie :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i moja praca zbliza sie do konca. tak jak pisalem wyzej moja podsufitka ulegla polamaniu i to wcale nie przy wyciaganiu, ale juz w domu :rotfl: chwila nieuwagi i bum...

 

mialem do wyboru - reanimacja obecnej [ciezka sprawa] lub zakup uzywki [ktorej nie chcialo mi sie szukac]

 

jako ze jestem uparty i odrobine pomyslow szalonych w glowie to zaczalem reanimacje od klejenia pekniec - klej polimerowy+ papier :rotfl: chinczycy z papieru buduja latawce, wiec to wytrzymaly material.

p1sy9.th.jpg

 

gdy juz wszystko trzymalo sie w calosci, rozpoczalem wygladzanie powierzchni super fixem

p2sn6.th.jpg

 

prosto i gladko? szlifowanie katowka+ciagle nakladanie warstw musialo dac efekt

p3xe3.th.jpg

 

prawie gotowa na polozenie materialu

p4kf4.th.jpg

 

no i jest. jeszcze dopracuje otwory. dodam, ze wszystkie plastiki wokol szybra tez beda mialy zmieniony material. jak robic to profi, a nie druciarstwo.

p5zy3.th.jpg

 

dodam, ze wszystko robilem w mieszkaniu. rodzice juz mieli mnie dosc od tego klejenia :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze dopracuje otwory. dodam, ze wszystkie plastiki wokol szybra tez beda mialy zmieniony material. jak robic to profi, a nie druciarstwo.

 

o jakich plastikach piszesz :?: może i Ja zmienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdun_VW, platikowa plyta zakrywajaca szybe/tafle szybra i ta plastikowe obramowanie pelniace role rynienek. ogolnie wszystko co ma material bedzie mialo nowy, oprocz gumowej uszczelki, ktora jest stopiona z materialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz oryginalnie szklany dach :?: Ja musze wymienić materiał właśnie na szyberku, ale to dopiero na wiosne, teraz to mi się już nie chce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz oryginalnie szklany dach :?:

 

metalowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i prosze szyber z nowym materialem. reszta czeka na montaz

 

25112007gu6.jpg

25112007001sl3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hitman

A mi by się nie chciało, choć też nie za ładnie to wygląda u mnie :) Wolę silikonem przejechać szyberdach na zewnątrz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolę silikonem przejechać szyberdach na zewnątrz :D

 

po cholere to robisz :?: czysta profanacja :!: szyberdach ma 4 kanały odprowadzające wode.

 

Souler, jak wyjałeś ten szyberdach :?: Czy może oklejałeś nowym materiałem bez wyciągania :?: Piknie to wygląda

 

ps. osłony przeciwśłoneczne też oklejałeś materiałem, bo jakoś tak łądnie wyglądają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Souler, jak wyjałeś ten szyberdach :?:

 

Czy może oklejałeś nowym materiałem bez wyciągania :?: Piknie to wygląda

 

ps. osłony przeciwśłoneczne też oklejałeś materiałem, bo jakoś tak łądnie wyglądają :)

 

szyberdach ogolnie bardzo latwo wyciagnac, a te listwy wokol niego wystarczy pociagnac do tylu i wyskocza z zatrzaskow [2-och] i mozna wysunac do samego konca prowadnic szybra.

 

oczywiscie nie da sie okleic nie wyciagajac ich

 

oslony sa umyte :) to tworzywo sztuczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa, no to dzięki, czekam w takim razie na cieplejsze dni i wyciągam wszystko znowu.

 

Ja swoje osłony też czyściłem ale dupa, może dlatego, że przez tyle lat jak ojciec nim jeździł to ciągle faje jarał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalsza czesc fotek. dzisiaj moze dam rade zalozyc podsufitke, bo moze wkoncu bede mial murzyna do pomocy :rotfl:

 

dach zabezpieczony hammeritem. po co? juz ja wiem po co i czemu. male rdzawe kropki wielkosci ponizej milimetra mnie wkurzyly, dlatego zostaly wyczyszczone i zniszczone. to auto ma jezdzic jeszcze milion lat :vw:

 

30112007ih4.jpg

30112007001pl2.jpg

30112007002og3.jpg

 

 

W godz popoludniowych dokonalo sie:

 

30112007003qd7.jpg

30112007004wq9.jpg

30112007005yd6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z szybrem, odklejona tapicerka, na podsufitce tez sie przyda wymiana bo czyszczenie niewiele pomogło.

Przeczytałem ten temat i już wiem prawie wszystko ( Tu podziękowania za tak obszerne i dokładne opisy), podsufitkę wiem jak zdjąć,okleić i zamontować, natomiast nie wiem jak oklejać szyber.

Materiał zawijać jak na podsufitce ?? Prosił bym w tej kwestii więcej szczegółów.

 

ps: oczywiście całą operację przesuwam na wiosnę jak będzie ciepło bo nie bardzo mam gdzie to zrobić w obecnej chwili.

 

Pozdro wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zawijac, a dodatkowo po zagieciu trzeba go sprasowac, zeby odstawal jak najmniej po stronie niewidocznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności