Skocz do zawartości
Gość deviltomek

podsufitka- reanimacja

Rekomendowane odpowiedzi

powiadam wam - demontaż całej podsufitki to pół godziny roboty. później czyszczenie, klejenie i schnięcie. montaż na drugi dzień dla 100% pewności. mówię o sedanie. problem z podklejaniem polega na starej piance pod materiałem - mimo kleju nie chce to trzymać, bo ze starości rozpada się sama z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepnę się pod temat,a mianowicie mam takie pytanko czy ktoś z was malował podsufitkę..???? moja podsufitka jest w bdb. stanie ale chciałbym zrobić z niej czarną ... i czy można to pomalować jakoś, czymś..???? oczywiście po uprzednim wyjęciu podsufitki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam podepnę się pod temat,a mianowicie mam takie pytanko czy ktoś z was malował podsufitkę..???? moja podsufitka jest w bdb. stanie ale chciałbym zrobić z niej czarną ... i czy można to pomalować jakoś, czymś..???? oczywiście po uprzednim wyjęciu podsufitki...

 

u mnie jest malowana na czarno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest malowana na czarno ;)

 

no fajnie a czym robiłeś jeśli można wiedzieć ??? aaa i czym pomalowałeś daszki "słoneczniki" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykłym sprayem :D kilka warstw nałożyłem w dużym odstępie czasu ( za dużo na raz i materiał się odklei) jedyna wada takiego rozwiązania jest taka że podsufitka jest teraz w jednej rodzinie z papierem ściernym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa ok dzięki ... przemyślę to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam ten sam problem z podsufitką. Mam B3 Sedana w tym jasnym kolorze tapicerki, kojarzycie prawda? Chodzi mi o to, że chciał bym zachować tą kolorystykę i gdzie bym mógł dostać materiał w tym kolorze i jaki najlepiej do tego wybrać? Którędy wyciągnąć podsufit mając butlę podtlenku LPG za siedzeniami? Przydadzą mi sie również jakieś odświeżone linki ze zdjęciami. Wiem że niektóre pytania się powtarzają, ale pomocne linki z uwagi na wiek postów są nieaktywne. Chciał bym też zrobić to jak najmniejszym kosztem, bo fundusze ograniczają moje działania w kierunku poprawy stanu wizualnego mojej limuzyny :D z góry dziękuje za pomoc chłopaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Którędy wyciągnąć podsufit mając butlę podtlenku LPG za siedzeniami?

kiedyś siedziałem na forum półtorej godziny, przeczytałem każdy temat o podsufitce i znalazłem odpowiedź... Więc powodzenia... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego radomB3ABS

Robiłem podsufitki w 2 moich passkach i zawsze zaczynałem od wymontowania foteli.(masz więcej miejsca)

po zdjęciu plastików podtrzymujących podsufitkę i opuszczeniu jej, swobodnie wyjdzie po przekręceniu przez tylne pasażerskie drzwi.

Co do materiału to kupowałem w sklepie z materiałami tapicerskimi, ale można również kupić na allegro. http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tkanina+samochodowa&requestCategory=20288&requestDepartment=category-20288 tu coś znajdziesz

No i oczywiście musisz kupić dobry klej.

Co do kosztu to 2 lata temu wymiana w sedanie kosztowała mnie około 120 zł.

Gdzieś był dokładny opis krok po kroku, ale niestety odnośnik do tematu nie działa.

Edytowane przez Sahen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś siedziałem na forum półtorej godziny, przeczytałem każdy temat o podsufitce i znalazłem odpowiedź... Więc powodzenia... ;)

 

:wmorde

Nie popisałeś się, trzeba było pomóc świeżakowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie popisałeś się, trzeba było pomóc świeżakowi...

niby dlaczego? skoro ja mogę spędzić 1,5 h i szukać, to dlaczego ktoś ma mieć na tacy podane? tym bardziej że info już na forum jest i...

 

i zawsze zaczynałem od wymontowania foteli.(masz więcej miejsca)

wcale nie ma takiej potrzeby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niby dlaczego? skoro ja mogę spędzić 1,5 h i szukać, to dlaczego ktoś ma mieć na tacy podane? tym bardziej że info już na forum jest i...

 

A dlatego że po to jest forum żeby pomagać a nie zgrywać cwaniaka... Sam nieraz czegoś szukam i wiem ile to problemów stwarza a co dopiero dla młodziaka który nie jest zaznajomiony z szukajką.

Dobra nie ważne, można było pomóc a tak jesteś wygrany bo szukałeś 1,5h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlatego że po to jest forum żeby pomagać a nie zgrywać cwaniaka... Sam nieraz czegoś szukam i wiem ile to problemów stwarza a co dopiero dla młodziaka który nie jest zaznajomiony z szukajką.

Dobra nie ważne, można było pomóc a tak jesteś wygrany bo szukałeś 1,5h.

takie rzeczy załatwia się na PW a nie OT robisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMAG0133.jpg

 

Robiłem dziś podsufitką, a mianowicie wyjąłem i czyściłem. Po wyjęciu okazało się że była złamana z przodu i mi złamała się po stronie pasażera przy końcu otworu na szyber, co chyba widać na zdjęciach. Jakiś szwab już to kiedyś kleił jakimś innym klejem i ledwo oderwałem z przodu stary materiał i kilka godzin męczyłem się z dziewczyną ze zdzieraniem jakiegoś starego kleju, którym ten szwab próbował kleić chyba podsufitkę do starej gąbki.

Po tych złamaniach kawałek jest osobno i tu moje pytanie jak go dokleić dobrze do reszty? Jestem jeszcze kilka dni na wsi i chce to skończyć tutaj.

Kolejne pytanie co do klejenia materiału jak uda się złączyć podsufitkę w całość. Kleił będę butaprenem. Smarować tylko podsufitkę wystarczy? Czekać po nałożeniu czy od razu materiał kłaść? I jak go najlepiej kłaść?

Chcę też zrobić szyber i chyba wiem co i jak, ale co przy okazji sobie tam porobić, posprawdzać, przy okazji zdjętej podsufitki i wyjęciu szybera do oklejenia.

Przeczytałem cały temat, ale jakieś dodatkowe wskazówki, rady mile widziane.

 

Przy okazji gdyby ktoś wytłumaczył jak podłączyć szyber do zamykania z kluczyka.(szyby się zamykają)

IMAG0131.jpg

IMAG0132.jpg

Edytowane przez Blaszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę temat żeby wszystko było w jednym miejscu. Ostatnio wyciągnąłem podsufitkę z sedana(wychodzi fajnie tylnymi drzwiami). Zerwałem stary materiał, oczyściłem z resztek gąbki i kleju(preparat do usuwania naklejek bardzo pomógł + papier ścierny 40) i zabrałem się za klejenie, ponieważ była pęknięta z przodu na środku i przy prawym tyle szyberdachu. Połączyłem obie części za pomocą włókna szklanego i żywicy z utwardzaczem, nie jest idealnie prosto ale się trzyma no i jak podegnę to jest okej.

 

Przyszedł czas na materiał, zamówiony na allegro podszyty gąbką 0,5mm rozwijałem z rolki i kleiłem przeznaczonym do tego klejem Bonaterm A+BT na pędzel. Starałem się dawać cienką warstwę kleju i przyklejać materiał. Wyszło nawet nieźle, jednak po wyschnięciu kleju jeszcze tego samego dnia cała podsufitka wygięła się w łuk. Przy montażu miałem problem, bo przez to wygięcie np. spinki tylnej listwy puszczały i odskakiwała, ale udało mi się to jakoś zamontować. Zostały mi jednak dwa miejsca w których podsufitka strasznie odstaje. Pierwsze to przód, na wprost siedzenia kierowcy i pasażera(po środku fajnie trzyma przykręcany daszek) a drugie to tylna część szyberdachu. PO prostu podsufitka odgięta jest w dół i "wyskakuje" z uszczelki która powinna ją trzymać razem z ramą szyberdachu w górze. Próbowałem ją łapać kilkukrotnie, nawet lekko podginać i wciskać w uszczelkę płaskim śrubokrętem, ale po chwili i tak wypada.

 

Czy ktoś miał podobny problem? Da się jakoś nadać plastyczności podsufitce żeby dobrze ją ułożyć? Może ją jakoś podgrzać suszarką czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności