Skocz do zawartości
Gość tomaz

Pompa wspomagania kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomaz

Witam!

Kupiłem ostatnio używaną pompę wspomagania ponieważ stara się rozsypała... Po zamontowaniu stwierdziłem, że nie działa idealnie, przy skręcaniu kierownica raz na jakiś czas stawia lekki opór. Ostatnio miałem okazję poprowadzić inne B5 i tam chodzi zdecydowanie lżej. Pompę kupiłem identyczną (wizualnie) do starej lecz od Audi A4. Czy jest możliwość, że kupiłem za słabą?? Jeśli tak to może mi ktoś napisać jaką dokładnie powinienem kupić?

 

Dzięki wielkie :padam: .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszych akurat autach stosowana była pompa 110 bar.

Moja pompa też już niedomagała (przy niskich obrotach i jeździe parkingowej wysiadało wspomaganie) i wymieniłem ją na 120 bar z A6 2,5 TDI.

Przy zakupie używanej zawsze jest problem, że możesz kupić złom gorszy od tego, na którym jeździsz w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomaz, pytanie podstawowe to czy masz układ odpowietrzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaz

tak, układ odpowietrzony....

 

W sumie to nie wiem ile barów ma pompa od A4... Możliwe, że jest poprostu za słaba...

Duży a jak spisuje sie 120 bar w Twoim Pasku?

 

//scaliłem - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, układ odpowietrzony....

A więc pytam dalej, prawidłowo? Na podniesionych kołach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaz

hmm i tu mnie zaskoczyłeś... układ był odpowietrzany na kołach (na 99%), robił to znajomy mechanik. Czy objawem nieprawidłowo odpowietrzonego układu będzie tylko "szarpanie" czy ogólnie wspomaganie będzie ciężej pracować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duży a jak spisuje sie 120 bar w Twoim Pasku?

:ok: Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaz

dzięki za rady.... pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja się podłączę pod temat . Podpowiedzcie mi proszę czy mogę kupić , czy będzie pasować (używaną) pompę wspomagania od silników 1.8 lub 2.0 .? Ja mam teraz silnik 1.6 i z tego co sie do tej pory dopatrzyłem to na pewno nie pasi mi pompa paliwa od silnika 2.0 (próba podmianki, niby co ma zbiornik do silnika ale jednak ma ) . Strasznie mało danych mam o tym silniku , a coraz częściej mam taki sam objaw jak wy ze wspomaganiem i nie chciałbym kupić czegoś co nie będzie mi pasować . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pompa wspomagania zaczęła mi puszczać olej na koło pasowe tejże pompy (padł pewnie uszczelniacz wałka).

Na allegro znalazłem taką http://moto.allegro.pl/item841987308_audi_a4_a6_passat_b5_superb_pompa_wspomagania.html

 

Czy ktoś z forumowiczów miał może z taką do czynienia? Jak się sprawuje?

 

A może lepiej kupić regenerowaną lub używkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pompa wspomagania o nr. 8D0 145 156K będzie pasowała do mojego auta ( 2001 AVB Variant) skoro Etka pokazuje 8D0 145 156 T lub 8D0 145 156 TX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasowała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na datę ostatniego posta? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie małe pytanko

Ostatnio jechałem audi a4 b6 2003 od szwagra i powiem Wam szczerze, ze wspomaganie w tym aucie duzo lepiej chodzi niż w passacie.

Orientujecie sie moze czy pompa w passaku jest taka sama jak w audi a4 b6 czy moze w audi jest mocniejsza?

Dodam, ze moje wspomaganie dziala jak nalezy, ale róznica w prowadzeniu jest wielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moze trzeba by było sprawdzić w etce czy numery czesci są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy latwo jest wyjac pompe i wymienic w niej lozysko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie.

 

Czy pompa wspomagania o nr 8D0145177(jakaś literka, prawdopodobnie Q)ES będzie pasowała zamiennie za taką którą mam czyli 8D0145156T lub 8D0145156TX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

 

Czy pompa z A6 C5 2,5 TDI 120 bar podejdzie do mojego 1.8 ADR? Obecna pompa wyje przy maksymalnym skręcie i dławi silnik więc chciałbym sobie ją wymienić i przy okazji włożyć mocniejszą, tym bardziej że koszta niskie (150 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknie mi pompa wspomagania. Co radzicie - regenerować czy kupić nową max gear lub meyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności