Skocz do zawartości
Kimo

Nowe klocki i tarcze - mogą piszczeć przy docieraniu?

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałem samochód - wymiana tarcz i klocków przód - kpl. ATE. Wymiana płyny hamulcowego i przewodów. Przejechałem może 20km i zaczęły piszczeć przy hamowaniu na bardzo małych prędkościach... Mogą przy docieraniu? Czy wiążą się z tym jakieś inne konsekwencje...pytam bo zaraz wyjeżdzam na wakacje :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca

Klocki trąc o tarczę nie piszczą, n chyba że są już zużyte i trze metal o metal. W twoim przypadku metalowa tylnia część klocka wpada w wibrację i trze o jarzmo zacisku stąd ten pisk. Przyczyną może być zły wymiar klocka i jest za mały, badź też wyrobione jarzmo zacisku. Jeżeli nie ma żadnych luzów, mozna posmarować tł kocka specjalną pastą która likwiduje owe piski. Sprawdz również czy masz tą ceratkę z tłu klocka, czy nie jest zerwana albo podwinięta, ona jest tam równiez poto aby nie piszczało. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Mi po wymianie tez piszczały przez jakiś czas - chyba jakieś 300 km, a potem przestało.

Ale nie piszczało przez cały czas tylko od czasu do czasu przy silniejszym hamowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimo, klocki moga piszczec na poczatku.

Ew. jak jest np za cieplo a klocki sa ... takie sobie. Jak miecho jest za suche to piszczy, mozna je wlozyc na noc do denaturatu, potem wysuszyc i zalozyc - powinny przestac piszczec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi...klocki chyba nie są złe, bo ATE kupione razem z tarczami tej samej firmy.....zobaczymy, podocieram je trochę i mam nadzieje, że minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności