Skocz do zawartości
Gość Jacek75

nieznany błąd 17978 i 18263 na VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek75

witajcie. szukałem w kodach błedów i nie moge znaleźć. prosze o pomoc z interpretacja tych blędów

pierwszy to 17978

drugi 18263

 

przegladałem przez wyszukiwarke i nie znalazłem

a po kasacji czarnego kupiłem już drugiego i wracam do zdrowia. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17978

 

Komputer sterujący elektroniką silnika zablokowany – (błędne kodowanie/zwarcie)

 

 

Niestety nie wiem o co tu chodzi :( ale można się domyślac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

ale samochód odpala i działa? czy moze byc to wina podłączenia VAG? jakies przepiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
?

Pytasz czy twierdzisz :?:

No ja nie wiem czy Ci działa ...

 

jakies przepiecie?

 

Może byc zwarcie w instalacji w kostce przy ECU, może byc uszkodzony sam ECU

 

czy moze byc to wina podłączenia VAG?

 

Samego podpięcia interfejsu to nie ale jak ktoś nieumiejętnie się bawił lub uczył na Twoim samochodzie to jak najbardziej mógł spiepszyć. W VAGu po lewej masz funkcje bezpieczne ale już po prawej......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

auto odpala zdecydowanie i jeździ. VW Tols miał kłopoty z komunikowaniem. natomiast VAG komunikował się. moze oprogramowanie jest stare do tego modelu? sam nie wiem. gdyby ECU był uszkodzony to aut by normalnie paliło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po "mojemu", to jest jeszcze opcja, ze należy dopasowac komputer sterujacy silnika do IMMO (elektronicznej blokady zapłonu), czyli VAG i opcja "Dopasowanie...." Tylko to trochę dziwne, skoro normalnie odpala.

 

17978 - możliwe przyczyny usterki:

-> próba manipulacji

-> zwarcie przewodów komunikacji

-> usterka w systemie immobilisera

-> uszkodzenie komputera sterujacego silnikiem

-> komputer sterujacy silnikiem, nie został dopasowany do IMMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam błąd... czyli 17978 :eek: samochod normalnie pali i jezdzi...

mysle ze problem immobilajzera bo mi nie dziala z pilota otwieranie od dluzszego czasu...

co zrobic? ma ktos pomysły? i jak to steruje praca silnika to ma cos wspolnego z spadkiem mocy silnika? :/ bo to nie jest to samo co kiedys... jak nie to to wina w doładowaniu ;)

 

add to Danek 75 ;) (bateria w pilocie nowa i dioda przy wciskaniu klawiszy zapala sie)

 

i jeszcze jedno pytanie! w VAGu gdzie pokazuje przejechane kilometry i pare opcji innych na samym dole pokazuje mi jakas temperatura -100 stopni celcjusz... chyba cos nie tak?

Edytowane przez Dagoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał problem z IMMO to byś samochodu nie odpalił. A otwieranie auta pilotem - nie ma nic wspólnego z immobiliserem. Wymień na poczatek baterie i zakoduj pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Troche czasu minelo wiec moze ktos znalazl rozwiazanie ? Mam dokladnie to samo ... niestety ...Odpala,jedzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wywaliło mi następujący błąd (nie da się go wykasować)

fc45956d.jpg

Nie wiem czy ma to związek z kontrolką EPC (podczas jazdy zapala się) :?:

 

Gdzieś na innym forum znalazłem coś takiego:

Ten błąd 17978 to trzeba by nieco rozwinąć.

 

Przyczyną usterki może być:

 

- próba uruchomienia silnika nieprawidłowym kluczykiem

- próby manipulacji

- zwarcie przewodu przesyłania danych

- błędne kodowanie

- usterka w systemie immobilizera

- uszkodzony lub nie działa komputer sterujący immobilizerem

- nastąpiła wymiana komputera sterującego bez dopasowania immobilizera

 

Skutki:

 

- silnika pracuje przez chwilę i zatrzymuje się

- miga lampka sygnalizacyjna rozgrzewania świec.

 

Sposoby na usunięcie usterki:

 

- dopasować komputer sterujący silnikiem do immobilizera

- sprawdzić instalację i sam immobilizer

 

Co Wy na to? Jaka jest Wasza diagnoza? Czy ma to związek z kotrolką EPC? co mam zrobić?

Chodzi rzecz jasna o moją Ibizę 1.4 benzyna 2001

Edytowane przez scrabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę masz kijowe tłumaczenie, 17978 to nic innego jak start silnika zablokowany przez immo

Czyli standardowo do przeglądnięcia wtyk od antenki, lub spróbować drugim kluczykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja nie mam żadnych problemów z odpaleniem samochodu...

tak jak wcześniej pisałem, rok temu pod koniec zimy wywaliło mi EPC, przy okazji skasowałem błąd i miałem spokój do tej zimy (przez wiosnę, lato i jesień miałem spokój). teraz po odpaleniu ruszam i po pewnym czasie wyskakuje mi EPC - zmian w pracy silnika nie zauważyłem.

w sobote na spocie podpiąłem się pod komp, znalazłem kilka błędów, skasowałem ale znów wywaliło powyższy błąd.

tak w ogole - EPC a ten błąd jest ze sobą powiązane? czy to dwie różne historie?

 

---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

 

aha, zapomniałem dopisać, raz (jedyny) ojcu wywaliło to EPC i auto przestało reagować na pedał gazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chojar1

kod 17978 pojawił się w moim aucie po zamontowaniu dodatkowego zabezpieczenia przed kradzieżą ale nie ma to wpływu na komfort jazdy więc się go nie czepiam morze u was jest podobnie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna rzecz/obserwacja... dziś podczas jazdy, po delikatnym niemal muśnięciu pedału przyspieszenia wyskoczyło EPC. Na światłach zgasiłem samochód i odpaliłem raz jeszcze, dojeżdżając do następnych świateł delikatnie nacisnąłem pedał przyspieszenia i kontrolka znów się zaświeciła... przypadek?

jeśli może to być przyczyna założonego zabezpieczenia antykradzieżowego, pytanie jakiego i czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd wyskoczy za każdym razem gdy auto "nie zdąży" odczytać IMMO z kluczyka i zgaśnie po odpaleniu. Druga próba zapalenia, auto śmiga, a błąd zostaje co jednak w niczym absolutnie nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17978 Modu- sterujący zablokowany -

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - Błąd SPORADYCZNY

 

Powyższy błąd pojawiał się także u mnie do momentu jak korzystając z okazji kiedy zdejmowałem kierownicę aby wymienić manetki odpiąłem wtyczkę (taka mała zielona dwu żyłowa), która dochodziła do antenki wkoło stacyjki popsikałem trochę w nią specjalnym preparatem do odtłuszczania oraz podgiąłem trochę blaszki przy wtyczce tak aby bardziej dolegały przy podłączeniu. Od tamtej pory ani razu nie wyskoczył mi powyższy błąd i kontrolka immo na zegarach już nie mruga przy przekręceniu kluczyka.

 

Pozdrawiam

GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,że odgrzewam temat z ubiegłego roku. W aucie kuzyna /silnik AFN/110 z 1998r/ jest problem z odpalaniem ciepłego silnika.Zimny pali na dotyk natomiast ciepły nie chce zapalić.Występuje tylko jeden jedyny błąd,a mianowicie 17978.Po skasowaniu powraca.Po przeanalizowaniu postów związanych z tym błędem na forum nie znalazłem takiego przypadku,żeby nie chciał palić po nagrzaniu i był związany z tym błędem.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko!!! mrugająca świeca żarowa czasami zapala się po chwili check. Sprawdziłem skanerem VAG 5053 i jest błąd 01027 Dmuchawa [wentylator] ciepłego powietrza V74. Nie bardzo kojarzę jedno z drugim. No ale kasując ten błąd gaśnie check i na chwilę gaśnie spirala.

Może ktoś podpowie co jest przyczyną....?

Z góry bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkrety, jakie auto (bo chyba nie passat?), jaki sterownik? silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąśnie że passat b6 2006 1,9 tdi BLS.

A może wiesz co jest przyczyną błędu 01027???

Edytowane przez Passatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności