Skocz do zawartości
Marios

system DSP w navigacji MFD wersja D

Rekomendowane odpowiedzi

55e3b6901b7d9299m.jpg

Miałem wpiętą brązową wtyczkę, ale kable w niej(od głośników)wyglądają na nieoryginalne (widać na foto nawet), a w aucie miałem wcześniej na 100% MCD bo mam wolną wtyczkę czerwoną. I teraz zgłupiałem trochę bo nie wiem gdzie te kable z brązowej wtyczki mają być tak żeby to współgrało z MFD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w aucie miałem wcześniej na 100% MCD bo mam wolną wtyczkę czerwoną. I teraz zgłupiałem trochę bo nie wiem gdzie te kable z brązowej wtyczki mają być tak żeby to współgrało z MFD?

 

czerwona wtyczka (4) jest dla MCD:

 

mcd.JPG

 

 

Anschluss 4, 10-fach, rot

 

01 - CAN-Bus Masse für DSP-System

03 - CAN-Bus Low für DSP-System

05 - CAN-Bus High für DSP-System

08 - Zündung (Kl.15)

10 - Signal Rückwärtsgang (entfällt bei benutzung des CAN-Bus)

 

przewody musza byc przelozone do 26pin zlaczki dla MFD:

 

MFD1kommu.JPG

 

4 - Klemme 15 (Zündung)

5 - Drehzahlfühlerausgang links

13 - CAN-Bus High

17 - Rückfahrlichtschalter

18 - Drehzahlfühlerausgang rechts

26 - CAN-Bus Low

 

 

brazowa wtyczka dla MFD z DSP jest zbedna i nie jest podlaczana (orginalnie jej nie ma), sprawdz jednak czy poprzedni wlasciciel pozostawil polaczenie glosnikow z wyjsciem wzmacniacza DSP.

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za podpowiedz, okazało się że wszystkie kable już były podłączone tak jak na obrazku, na liczniku wszystko pokazuje jak należy. Tylko teraz nie wiem gdzie szukać połączenia głośników z DSP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko teraz nie wiem gdzie szukać połączenia głośników z DSP?

 

ja bym sledzil kable te nowe ktore dolozyl poprzedni wlasciciel - zapewne gdzies kolo nich sa odlaczone orginalne. Moze poprzedni wlasciciel odlaczyl je bezposrednio przy glosnikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym sledzil kable te nowe ktore dolozyl poprzedni wlasciciel - zapewne gdzies kolo nich sa odlaczone orginalne. Moze poprzedni wlasciciel odlaczyl je bezposrednio przy glosnikach?

znalazłem je w boczku po lewej stronie bagażnika tam gdzie mam wzmak i zmieniarkę lecz są głęboko schowane i musze cały boczek ściągnąć żeby je sprawdzić.

Edytowane przez adiadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko ogarnąłem, rozdarłem cały bagażnik i doszedłem o co kaman. Po prostu jakiś kozak podpiął kable od tych co szły z DSP do MFD i takim sposobem były połączone dwa razy, raz do DSP i drugi raz do MFD. Wywaliłem tą instalacje co szła do MFD, włączyłem funkcje DSP i wszystko hula aż miło.

Dzięki jeszcze raz za wszelkie info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w swoim golfie IV posiadam DSP skladajace sie z radia Gamma IV + panel sterujacy + procesor "bez A". Procesor mój jest uszkodzony (nie działaja wyjscia tylnych głosników - sprawdzane w innym aucie i to samo). Kupilem drugi procesor, tym razem z A i po podlaczeniu brak jest dzwieku (aczkolwiek słychac ze zalacza sie przekaznik i zasilanie). Jaka jest róznica w wiazce po miedzy tymi dwoma modelami i czy jest jakas róznica w pinach w samym procesorze? Na efektach DSP mi nie zalezy, chce zeby grało poprostu jako wzmacniacz i grały wszystkie głosniki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie w pasku posiadam zestaw - wzmacniacz z DSP + MFD (wszystko w oryginale wzmacniacz z końcówką literową A).

Mam problem tego typu, że przednie głośniki grają normalnie a tylni jeden zestaw gra o wiele ciszej niż przody natomiast drugi tylni zestaw nie gra wcale. Przeleciałem kompa vag-iem i wykazał błąd nr 463 - "sterownik cyfrowego procesora dźwięku (J525) brak komunikacji.

Czy ktoś ma pojęcie co jest nie tak?? Z góry dzięki za jakiekolwiek pomysły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewa temat. Mam podobny problem, jak kolega wyżej, też nie gra mi jeden głośnik w tylnych drzwiach, konkretnie w prawych. Dziś zauważyłem że w dodatku radio MFD w ustawieniach profili dźwięków "linear, pop, rock" itd nie reaguje wcale na zmiany profili, tzn. profil można zaznaczyć, ale dźwięk pozostaje bez zmian. Przeskanowałem auto VCDS-em i jest błąd:

 

Address 47: Sound System Labels: 1J0-035-456.LBL

Controller: 1J0 035 456 A

Component: Soundprozessor 3 0004

Coding: 00480

Shop #: WSC 49344

VCID: 23396C8FA2CD

1 Fault Found:

01044 - Control Module Incorrectly Coded

35-00 - -

 

Jeżeli rozwiązał ktoś problem, to proszę o wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzewa temat. Mam podobny problem, jak kolega wyżej, też nie gra mi jeden głośnik w tylnych drzwiach, konkretnie w prawych. Dziś zauważyłem że w dodatku radio MFD w ustawieniach profili dźwięków "linear, pop, rock" itd nie reaguje wcale na zmiany profili, tzn. profil można zaznaczyć, ale dźwięk pozostaje bez zmian. Przeskanowałem auto VCDS-em i jest błąd:

 

Address 47: Sound System Labels: 1J0-035-456.LBL

Controller: 1J0 035 456 A

Component: Soundprozessor 3 0004

Coding: 00480

Shop #: WSC 49344

VCID: 23396C8FA2CD

1 Fault Found:

01044 - Control Module Incorrectly Coded

35-00 - -

 

Jeżeli rozwiązał ktoś problem, to proszę o wsparcie.

 

Problem rozwiązany i tak: w w adresie 47, klikamy 07-kodowanie, i zmieniamy na prawidłowe wartości "Software Coding - 00611" WSH czyli "WorkShop Coding - 00080" i klikamy "Do It!" jest to poprawny kod tylko dla wersji "AVF". Profile "linear, pop, rock" itd jak i inne funkcje radia działają poprawnie. Radio MFD!!!

 

W VCDS-ie wygląda to jak niżej:

Soundprozessor 3 0004.JPG

A dla potomnych i dla właścicieli modeli innych niż AVF fota niżej:

Soundprozessor 3 0004 inne auta.JPG

Edytowane przez arturok80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

znajdzie się ktoś w Łodzi bądź okolicach, kto by "pomógł" podłączyć wzmacniacz :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wielu latach odgrzewam temat. Jest możliwość uzyskania od Was koledzy schematu podłączeń kabli od DSP do radia? W moim Pasku był jakiś rzeźnik.. żółta kostka nie istnieje przy navi które zostało skradzione :(

W bagażniku prąd od DSP odłączony. Głośnikowe kable odcięte i na"krotko" zlutowane w kable idące do usunietej żółtej kostki przy mfd. 

Żółta kostka wycieta i zamiast niej do tych cienkich kabelkow podłączona kostka ISO glosnikowa. A ja się dziwilem że po podłączeniu radia na volume 10 "charczą" głośniki. 

Potrzebuje przerobić DSP na podłączenie do NIEoryginalnego radia przez chinch. Mam dsp Nokia z koncowka A czylido MFD. Zatem potrzebne mi są 2 sygnały przód i tył Tak? 

Wycięte kable z żółtej kostki to zielony, żółty i brązowy. 

Pomóżcie proszę. Pozdrawiam

Załączam zdj. "RZEŹNI"20180505_141048.thumb.jpg.4079c4e7cb4ab5d262b82b758db35e29.jpg

20180505_141110.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności