Skocz do zawartości
rysio

Kontrolka klocków hamulcowych w B5

Rekomendowane odpowiedzi

zajrzałem pod koła mam okładzin około 5 mm

Wydaje mi sie, ze jesli z dwoch stron tarczy okladziny nie maja mniej niz 5mm i kontrolka nie wariuje to jeszcze mozesz jezdzic, z tym ze czesciej kontroluj stan okladzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

A mi się ostatnio pokazał napis BREMSBELAG PRÜFEN 2 dni się palił śmigam do Sopot wracam i nagle zgasło ;-) zajrzałem pod koła mam okładzin około 5 mm. wymieniać nie wymieniać o to jest pytanie ???

A kostki Ty czyścił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jechalem ostatnio w gory podczas jazdy kolo lublina zaswicila mi sie kontrolka wykrzykmnik ! zadzwonilem do brata dobrze mi powiedzial plyn hamulcowy lub klocki tez moga byc po przyjezdzie ponad 1000km zajechalem do warsztatu klocek mi sie odkleil slabo i tarcze porysowal z jednej strony ostro moglo to byc juz przy pierwszym zapaleniu .powiem jeszce tak zalal mi kapke plynu hamulcowego i znikla mowil ze mogl wilgoc zlapac ale klocek mogl odpasc mi podczas jazdy rozwarstwil sie pierdol... tarcze i klocki z wymiana 530zlm hehe mechanik mowi masz spokoj teraz ale dla mnie nie do smiechu bylo bo widzialem ze z drugiej strony klocek nie zajechany i tarcza tez co to z firma mogla byc?ktos sie spotkal z vczyms takim?500zl piechota nie chodzi mozna bylozainwestowac i pojezdzic jeszcze z 20tysia na tarczach tych z klockami .prosze o wypowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie jechalem ostatnio w gory podczas jazdy kolo lublina zaswicila mi sie kontrolka wykrzykmnik ! zadzwonilem do brata dobrze mi powiedzial plyn hamulcowy lub klocki tez moga byc po przyjezdzie ponad 1000km zajechalem do warsztatu klocek mi sie odkleil slabo i tarcze porysowal z jednej strony ostro moglo to byc juz przy pierwszym zapaleniu .powiem jeszce tak zalal mi kapke plynu hamulcowego i znikla mowil ze mogl wilgoc zlapac ale klocek mogl odpasc mi podczas jazdy rozwarstwil sie pierdol... tarcze i klocki z wymiana 530zlm hehe mechanik mowi masz spokoj teraz ale dla mnie nie do smiechu bylo bo widzialem ze z drugiej strony klocek nie zajechany i tarcza tez co to z firma mogla byc?ktos sie spotkal z vczyms takim?500zl piechota nie chodzi mozna bylozainwestowac i pojezdzic jeszcze z 20tysia na tarczach tych z klockami .prosze o wypowiedzi!

Qrna, czytać się tego nie da. Napisz to jakoś sensownie, bo nie wiem o co chodzi (pewnie nie tylko ja nie mogę tego rozszyfrować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to z firma mogla byc

OT. jak zrobisz herbate i po wypiciu jej zostawisz na dnie fusy, to moze ktos z forum pocwiczy swoje zdolnosci wrozkarskie i cos powie na ich temat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. W ostatnim czasie pojawił się dwukrotnie komunikat zużycia klocków hamulcowych. Potem przez kilkanaście dni zero komunikatów. Ponieważ miałem już zakupione nowe klocki, jak się tylko ociepliło wymieniłem klocki na nowe. Po wymianie komunikat zaczął pojawiać się ponownie i teraz pojawia się cały czas przy każdorazowym uruchomieniu silnika. Zdjąłem koła i dokonałem pomiaru czujników klocków. Przewody w klockach są OK. Dla pewności odciąłem ze starego klocka kabel z wtyczką, odizolowałem i skręciłem oba przewody razem. Tym sposobem sprawdziłem, że obwód zamyka się i kontrolka gaśnie w prawym kole, w lewym niestety nie. Wywnioskowałem, że usterka występuje między gniazdkiem czujnika przy kole a wyświetlaczem. kabelek idzie do góry i ginie w wiązce. Tyle wiem na dzień dzisiejszy, bo trochę za zimno i mokro na babranie się w garażu. Czy ktoś wie w czy ten kabel jest wymienny, czy stanowi całość większej wiązki i jak to ewentualnie naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie w czy ten kabel jest wymienny, czy stanowi całość większej wiązki i jak to ewentualnie naprawić

na allegro widzialem kable do czujnika abs, moze one sa zespolone?? bo chyba od czujnikow wchodzi we wspolna izolacje od abs.

trzeba by sprawdzic w etce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ETCE jest czujnik obrotów(ABS) z przewodem dla wskaźnika zuzycia klocków hamulcowych. Bagatela-koło 5 setek. Z tym, że czujnik ABS jest OK. walnięty jest prawdopodobnie tylko kabel od czujnika zużycia klocków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ETCE jest czujnik obrotów(ABS) z przewodem dla wskaźnika zuzycia klocków hamulcowych. Bagatela-koło 5 setek. Z tym, że czujnik ABS jest OK. walnięty jest prawdopodobnie tylko kabel od czujnika zużycia klocków

 

540143772.jpg

 

Na alegro od 50zl.

jesli to jest to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast fotki lepszy byłby link, zaraz poszukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem klocki i dalej sie pali ? kostki wszycho ok koledzy a moze kto by wstawił fote jak zaślepic te gniazda pozdro sandal666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dosc dlugo dreczyla kontrolka zuzytych klockow. Grzebalem w kablach wielokrotnie czasem przestawalo swiecic na jakis czas potem wracalo. Przeszlo dopiero gdy zalalem porzadnie zlacze sprayem do wtykow. Kontrolka nie zapala sie juz od ponad 2 miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem klocki i dalej sie pali ? kostki wszycho ok koledzy a moze kto by wstawił fote jak zaślepic te gniazda pozdro sandal666

skoro założyłeś nowe klocki i kontrolka dalej świeci, to wina leży po stronie instalacji w aucie. Zaślepienie wtyczek nic Ci nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz się pali raz nie chyba będzie trza do jakiegoś elektryka podjechać ;-((( ale te foty by się przydały ;-) ja mam garaż więc ciepełko jest można zdjąć kółka i zapewne nie jeden ma więc plese o foty ;-) pozdrawiam sandal666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale te foty by się przydały ja mam garaż więc ciepełko jest można zdjąć kółka i zapewne nie jeden ma więc plese o foty pozdrawiam sandal666

Nic prostszego, ze starych klocków odcinasz wtyczki w takiej odległości żeby dało się te kable zlutować ze sobą i zaizolować. Tak przygotowane wtyczki/gniazda podpinamy pod instalację w aucie i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tenx GURAL myślę że dam rade pozdr browar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pod warunkiem, że usterka jest na tym krótkim odcinku-a jeżeli jest dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod warunkiem, że usterka jest na tym krótkim odcinku-a jeżeli jest dalej?

No fakt, a jak jest gdzieś dalej to trzeba iść po kablach i sprawdzić czy przewodzą prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności